Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści znad Wisły 2013
Wozik 77 dobrze napisane też wolę oglądać fajne zdjęcia z rybkami Aparat Moim zdaniem są dopełnieniem forum i potrafią zmotywować człowieka jak się wraca z kilku wypraw nawet bez brania.Oczko
Może i obfituje ale nie wszyscy potrafia regularnie kosić rybki 45+,mi ta sztuka zupelnie nie wychodziłaOczko
Co do wątku to trzeba jeszcze poczekać,muszę poogarniac inne sprawy ale dostaniesz na prv info przed premierąOczko
Kolejna wyprawa na rybki i kolejne przygody Usmiech

Niedziela rano, planowane wodowanie na Grochalach. Niestety ale podmokły teren uniemożliwia nam dotarcie autem na miejsce slipowania. Jedziemy niżej, 14km w dół rzeki na betonowy slip.

Wodowanie z chmarą komarów i meszek przebiega pomyślnie Usmiech

Po dotarciu na miejsce wędkowania, rozłożeniu sprzętu okazuje się że nasza przykosa jest grubo pod wodą. Główka 35g + 12g guma nie dociera do dna, uciąg wody jest dość silny Bezradny Przemieszczamy się pod główki, zmiana przynęty na "marchewę", kilka rzutów i Hubert melduje mocne branie, niestety nie zacięte. Po oględzinach przynęty wnioskujemy że był to duży sandacz, na gumisiu widać dwie duże dziury i jedna mniejsza..

   


Po chwili ja mam branie na RH10 i też nie zacięte Bezradny
Godzina bezowocnego biczowania wody i decydujemy się spłynąć na Grochale.

Wielkim zaskoczeniem jest partol Policji na wodzie, powoli pływają i przy okazji lornetką wypatrują kłusoli Haha

Hubert zakłada kopyto 7cm, kolor motoroil z pieprzem i atakuje wodę. Kilka podbić z dna i ma branie. Shimano Yasei nie pozwala rybie na większe odjazdy, po krótkim holu pokazuje na się boleń Szok ładnie zapięty w "nożyce".

   

Krótka sesja Aparat i do wody Okok

   

Po 2h decydujemy się spływać do domu, po drodze mijamy w oddali dziwny mały obiekt pływający Szok
Po zbliżeniu się do tego obiektu okazuje się że to mały ponton. A w nim młody wioślarz Dokuczacz
Rozmowa przebiega z humorem, kolega wioślarz opowiada nam swoje przygody jakie przeżył na Wiśle podczas tej podróży. Płynie od Krakowa do Gdańska. Pod Puławami strzelił mu zawór i dulka się rozleciała.
Zawór kleił na jakieś pianki, gumy, kleje i szmatki. Wstawił też zawór samochodowy i płynie dalej. Dulka mu pękła to sam naprawił, wykorzystał do naprawy zakrętkę od słoika i opaski zaciskowe.
W którejś miejscowości przy brzegu Wisły, jakiś gospodarz naprawił mu dulkę , wycinając z dwóch kawałków blachy.

   

Po długich rozmowach postanowiłem wziąć go na hol, chociaż do naszego slipu 4-5km.

   

Szybko nie płynęliśmy bo nie wiem ile może wytrzymać jego ponton, ale i tak był zadowolony bo odpocznie troszkę.

Jeśli kiedykolwiek znajdzie nasze forum i przeczyta ten post to serdecznie go pozdrawiamy.

ps. jak co roku zawsze trafie na jakiś spływ z Krakowa, w zeszłym roku tratwa a w tym pontonik.
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

@Krystek - napiszę tylko tyle, że częściej musisz na rybki wyskakiwać bo Twoje opisy przygód znad wody są wisienką w torcie tego forum Okok PS. Widzę, że Hubert nadal me lepsze wyniki od Ciebie Haha Pozdrawiam - Grisha
(05-06-2013, 10:06)Grisha napisał(a): @Krystek - napiszę tylko tyle, że częściej musisz na rybki wyskakiwać bo Twoje opisy przygód znad wody są wisienką w torcie tego forum Okok PS. Widzę, że Hubert nadal me lepsze wyniki od Ciebie Haha Pozdrawiam - Grisha

Dzięki Okok

Leje mnie nad woda jak może Beczy dobry uczeń Okok
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Jak zawsze dobry opis Krystian i ciekawe spotkanie na wodzie.Jestem pelen podziwu dla tego śmiałkaUsmiech
Gratki dla Huberta,pięknie kosi rybkiOklasky
Pontonik tego "śmiałka" to chyba Zefir z czasów mojej młodości Haha.W Krakowie naród widać głodny przygód i podróży, albo Ty masz wyjątkowe szczęście do spotkań z nimi na wodzie.Fajna relacja Okok czekam na następne Oczko
(05-06-2013, 11:44)krzyko napisał(a): Pontonik tego "śmiałka" to chyba Zefir z czasów mojej młodości Haha.W Krakowie naród widać głodny przygód i podróży, albo Ty masz wyjątkowe szczęście do spotkań z nimi na wodzie.Fajna relacja Okok czekam na następne Oczko

Zapomniałem dodać że wioślarz pochodzi z okolic Torunia Haha Mówił że w Krakowie patrzyli na niego dziwnie jak szedł z tobołami i wiosłami pod pachą.

A ponton to chyba czajka, tak mówił.

Ha ha ha , ciekawy jestem co w przyszłym roku mnie spotka, podróżnik na dętce od ciągnika Dokuczacz
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Przyznać trzeba, że ułan z tego gościa nie lada, ma fantazjęUsmiech
Krystian, niestety teren podmokły niedługo będzie jeszcze bardziej podmokłyHaha
Idzie spora woda, już dziś śmigałem w woderkachBezradny
   
No i szczęśliwie wyśmigałem pierwszego w sezonie siedemdziesiątaczka, wypasionego i "letnio" już walecznegoHura
   
@Paweł gratulacjęOkok w takich okolicznościach i jak większość z nas zamiast łowić śledzi stan wody to świetny wynik, fajny bolekOklasky

Niech zgadnę....Hermes z niebieskim grzbietemDokuczacz???




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Znad Lubelskiej Bystrzycy. waldi-54 10 11.232 17-12-2014, 10:56
Ostatni post: waldi-54
  Tajne Wody 2013 Jakub Podleśny 286 225.188 10-01-2014, 11:24
Ostatni post: Bucek
  Wieści znad Narwi bysior 539 475.028 06-01-2014, 23:04
Ostatni post: Marcin
  Wieści znad świdra smerfik 19 29.036 05-01-2014, 11:26
Ostatni post: witaszek10
  Wieści znad Warty mick 128 104.272 02-01-2014, 13:48
Ostatni post: mick
  Wieści znad Wkry anguiler 242 205.391 29-12-2013, 17:14
Ostatni post: anguiler
  Wieści znad Bugu bandzior 222 190.196 23-12-2013, 11:37
Ostatni post: andrew
  Wieści znad Drwęcy adam-z82 98 92.468 15-12-2013, 22:12
Ostatni post: adam-z82
  Wiesci znad Druzna andrew 7 8.513 15-12-2013, 14:54
Ostatni post: domin
  Wieści znad Zalewu Zegrzyńskiego 2013 Bizonik 215 187.577 04-12-2013, 20:59
Ostatni post: cyrax


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.