Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści znad Narwi
#1
Kolejny sezon, kolejne nadzieje na nowe życiówki i niezapomniane przygody! Hura Na 63 km rzeki ciągle trzyma lód, jedynie w okolicy pułtuskiej przystani jest trochę odkrytej wody, która przyciąga wszelkie wodne ptactwo. Dla tych co nie łowią pod lodem zostają spacery, podziwianie przyrody Aparat oraz sama w sobie przyjemność przebywania nad wodą!

   
   
   
   
   
   
   
#2
Fajne fotki bysior. Czekamy do maja na szczupaki i do czerwca na sandaczeHaha
#3
Woda na Narwi ciągle rośnie, dzisiaj rano na wskaźniku w Zambskach Kościelnych osiągnęła już stan ostrzegawczy 420 cm. Jeśli macie aktualne info z okolic tego odcinka i niżej dajcie znać. Zdjęcia mile widziane Usmiech
#4
U mnie woda nie podniosła się wo gule Oczko tylko strasznie duże " za brzegi " i narazię nie ma szans na łowienie Bezradny ;( ale ostatnimi dniami wiosna idzie na całego Zacieszacz
#5
(01-02-2013, 10:01)bysior napisał(a): Woda na Narwi ciągle rośnie, dzisiaj rano na wskaźniku w Zambskach Kościelnych osiągnęła już stan ostrzegawczy 420 cm. Jeśli macie aktualne info z okolic tego odcinka i niżej dajcie znać. Zdjęcia mile widziane Usmiech

We wtorek byliśmy z Martą na "objeździe", pojeździliśmy tam gdzie się dało dojechać nad Narew i było jeszcze OK, tyle że był to pierwszy dzień odwilży - dało się bez problemu wjechać samochodem na rzekę bo lód miał ponad 25cm.
W środę dzwonił do mnie sąsiad (taki inny sąsiad ze wsi) i pytał czy nie wlewa mi się woda ze strumyka do stawu bo u niego brakuje jakieś 20cm, zdziwiło mnie to bo jeszcze dwa dni temu było ponad 10C na minusie i wody w strumyku po kostki. Pojechałem w czwartek i faktycznie woda wysoka ale już opadała bo ludzie się ruszyli i porozwalali bobrowe tamy. Dziś zajechałem nad Narew, na luzaka wyleciałem z samochodu dając krok na lód i .... jak to powiedział Siara - w pi** wylądował po kolana w wodzie, dobrze że było płytko Mysli.
Woda idzie w górę i od tego czasu co pisałeś swój post poszła ponad 15cm, a to już jest sporo. Moim zdaniem patrząc po strumykach, polach i rowach trochę tej wody jeszcze doleci. Ok. 13 Narew w pułtusku jeszcze stała ale czuję że dziś w nocy już popłynie.
Zdjęć nie mam żadnych bo aparat leżał ze trzy tygodnie w bagażniku i chyba akumulatorki umarły (mam nadzieję że nie aparat), ale jak da się uruchomić to może w niedzielę jak będzie ładnie to odwiedzę kilka miejsc i pstryknę kilak poglądowych zdjęć.

PS: w Rowach, nie tych nad morzem tylko tych powyżej Zambsk Kość., a dokładniej Kalinowa, Narew jest bardzo wysoka i spiętrzona krą. We wtorek wysokość rzeki była podobna to tej najwyższej z zeszłego roku bo też ulica była zalana i nie wyglądało to dobrze i aż mnie ciekawi jak jest dziś soko tej wody jest jeszcze więcej.
#6
Od kilku dni woda w Narwi zaczęła przybierać, od 30 stycznia rzeka podniosła się o 94 cm (stacja pomiarowa Zambski Kościelne) i przekroczyła stan ostrzegawczy o 21 centymetrów osiągając 441 cm. Wysoka woda przyszła już na odcinek pułtuski i od wczoraj ma delikatną tendencję spadkową.

   
   
   
   
   
   

#7
Nieźle... tam zawsze parkuję auto... a tam puszczam gumiaka na wodę Jezyk
Shrap-Draker's
#8
Dziś rano w TVN24 mówili o pływającym Pułtusku...
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
#9
Panikę robią tylko... woda fakt wysoka ale póki co opada, zalało przystań i podtopiło parę domów blisko Narwi, kilka fotek z wczoraj aut. Gregoxa:

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

#10
(04-02-2013, 21:09)bysior napisał(a): Panikę robią tylko...

Nie bardzo, szkoda pisać bo woda faktycznie opadła do poziomu dość niskiego, ale "ciepło" już się robiło - na ul.Pod Wróblem, tej co zalało ją dwa lata temu, woda znów podchodziła pod domy. Sypaliśmy piach w worki i na szczęście okazały się zbyteczne (oby nie do wiosny).




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Znad Lubelskiej Bystrzycy. waldi-54 10 11.232 17-12-2014, 10:56
Ostatni post: waldi-54
  Wieści znad świdra smerfik 19 29.036 05-01-2014, 11:26
Ostatni post: witaszek10
  Wieści znad Warty mick 128 104.272 02-01-2014, 13:48
Ostatni post: mick
  Wieści znad Wisły 2013 Bizonik 1.392 1.001.744 31-12-2013, 19:24
Ostatni post: grander
  Wieści znad Wkry anguiler 242 205.391 29-12-2013, 17:14
Ostatni post: anguiler
  Wieści znad Bugu bandzior 222 190.196 23-12-2013, 11:37
Ostatni post: andrew
  Wieści znad Drwęcy adam-z82 98 92.468 15-12-2013, 22:12
Ostatni post: adam-z82
  Wiesci znad Druzna andrew 7 8.513 15-12-2013, 14:54
Ostatni post: domin
  Wieści znad Zalewu Zegrzyńskiego 2013 Bizonik 215 187.577 04-12-2013, 20:59
Ostatni post: cyrax
  Wieści znad Liwca bandzior 111 105.111 29-10-2013, 08:00
Ostatni post: Artur Z.


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.