Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści znad świdra
#1
Dziś wraz z Andrzejem zerwaliśmy się spontanicznie nad... Świder.
W planach był Liwiec ale telefon do @bandziora w celach wywiadowczych pt. "czy wystarczą gumowce" rozwiał nasze zapędy do obrania wschodniego azymutu. Wybór padł na miejscówkę którą żegnaliśmy 2012 rok czyli okolice Woli Karczewskiej. Rzeka różnie... czasem w korycie, czasem w lesie, generalnie "wściekle rwąca". Bez kontaktu z rybkami ale fajnie było.
   
   
   
   
#2
Już wiem czemu Cie niema na SD,zwiedzasz poprostu Polskę w poszukiwaniu rybekOczko Klimatycznie,podoba mi się.Trzeba też gdzies ruszyć póki nie pozalewane do końca.
#3
Zawsze służę pomocą Haha
Shrap-Draker's
#4
Mam Panowie glupie pytania... (No ale dopuki nie bede pytac! nie bede spac!)

Swider, w tych okolic, jest rezerwat przyrody, nie!? (40 kilometr rzeki od Wisle)

No ale mozna tam lowic? Albo Rezerwat to tylko ze tam rejon jest pod ochona itd itd...

Wybieram sie w tym tygodnia lub przyszlym na poprubowania nowe "Wodery" i pary nowy "streamerow", ale chcalem to zrobic z lekkosc dusza a nie ze (nie)swiadomosc ze popelniam przestewstwo...

Bastek
#5
(17-04-2013, 10:59)bastek napisał(a): Mam Panowie glupie pytania... (No ale dopuki nie bede pytac! nie bede spac!)

Swider, w tych okolic, jest rezerwat przyrody, nie!? (40 kilometr rzeki od Wisle)

No ale mozna tam lowic? Albo Rezerwat to tylko ze tam rejon jest pod ochona itd itd...

Wybieram sie w tym tygodnia lub przyszlym na poprubowania nowe "Wodery" i pary nowy "streamerow", ale chcalem to zrobic z lekkosc dusza a nie ze (nie)swiadomosc ze popelniam przestewstwo...

Bastian sportowy polow ryb w rezerwacie Swider jest dozwolony. Wszystkie wylaczenia z wedkowania i zakazy masz w wykazie wod jaki dostajesz oplacajac karte wedkarska na kazdy sezon.
#6
(17-04-2013, 13:28)andrew napisał(a):
(17-04-2013, 10:59)bastek napisał(a): Mam Panowie glupie pytania... (No ale dopuki nie bede pytac! nie bede spac!)

Swider, w tych okolic, jest rezerwat przyrody, nie!? (40 kilometr rzeki od Wisle)

No ale mozna tam lowic? Albo Rezerwat to tylko ze tam rejon jest pod ochona itd itd...

Wybieram sie w tym tygodnia lub przyszlym na poprubowania nowe "Wodery" i pary nowy "streamerow", ale chcalem to zrobic z lekkosc dusza a nie ze (nie)swiadomosc ze popelniam przestewstwo...

Bastian sportowy polow ryb w rezerwacie Swider jest dozwolony. Wszystkie wylaczenia z wedkowania i zakazy masz w wykazie wod jaki dostajesz oplacajac karte wedkarska na kazdy sezon.

No dobra, jako 13ka z Legionow, to chyba mozna tez tam... Zmienilem z tym roku (bo mam tam koledzy!) na Legionow Kolo Pzw 13, Ogolny wod Mazowieszkiej i Mazury...
Dobra wybieram sie i zrobie paru fotki....


Bastek
#7
Witam,
Dzisiaj odwiedziłem (po raz pierwszy w karierze) Świder. Mimo niesprzyjającej aury zrobiliśmy z kolegą kilka kilometrów wzdłuż brzegu jednak jedynym pozytywnym wynikiem było kilkaset... spalonych kaloriiJezyk_oko
W okolicach ujścia do Wisły kolega zaliczył wyjście małego szczupaczka i to była jedyna oznaka aktywności ryb dzisiejszego dnia.
   
   

Być może wybraliśmy zły odcinek (tak jak wspomniałem był to debiut na tej rzece). Może ktoś mógłby polecić ciekawszy pod względem wędkarskim odcinek rzeki, bo ma ona swój niewątpliwy urok ale fajnie by było w tych pięknych okolicznościach przyrody zaliczyć jeszcze jakiś kontakt z rybą Usmiech
#8
Kilka tygodniu temu bylem na odczynek Forest Hill i most kolejowe... Bardzo fajne moment ale marno na temat ryby... Tam jest fajnie bo jest parking gdzie Ja jako Warszawiak moge zostawic samochod bez stress... Ale nastepnem razem zabieram wodery bo z muchuwka, sa kilka fajny miejsc ktury sie przygapia... Mam plan zeby pojsc nastepnem razem troche dalej jeszcze...(na google earth znalazlem jeszcze jednego miejsc prze jakis bojska pilki gdzie mozna zaparkowac...) Dajcie znak... Moze sie spotkamy tam razem...
Bastek
#9
(11-05-2013, 21:08)lukasz napisał(a): Witam,
Dzisiaj odwiedziłem (po raz pierwszy w karierze) Świder. Mimo niesprzyjającej aury zrobiliśmy z kolegą kilka kilometrów wzdłuż brzegu jednak jedynym pozytywnym wynikiem było kilkaset... spalonych kaloriiJezyk_oko
W okolicach ujścia do Wisły kolega zaliczył wyjście małego szczupaczka i to była jedyna oznaka aktywności ryb dzisiejszego dnia.



Być może wybraliśmy zły odcinek (tak jak wspomniałem był to debiut na tej rzece). Może ktoś mógłby polecić ciekawszy pod względem wędkarskim odcinek rzeki, bo ma ona swój niewątpliwy urok ale fajnie by było w tych pięknych okolicznościach przyrody zaliczyć jeszcze jakiś kontakt z rybą Usmiech

@lukasz podobną historię zaliczyłem podczas swojego debiutu(i jak na razie jedynego wypadu na świder), tak jak i Ty schodziliśmy z bratem brodząc w dół aż do wisły....rybki ani jednej...nawet mikro drobnicy....nic kompletnie martwa woda....wyglądało jakby nic tam nie żyło. Doszliśmy do Wisełki i od razu braciak przyłowił kwietniowego bolka, to chyba było w 2010. Wygląda na to że dalej kompletnie martwoBezradny

#10
(12-05-2013, 20:57)malcz napisał(a):
(11-05-2013, 21:08)lukasz napisał(a): Witam,
Dzisiaj odwiedziłem (po raz pierwszy w karierze) Świder. Mimo niesprzyjającej aury zrobiliśmy z kolegą kilka kilometrów wzdłuż brzegu jednak jedynym pozytywnym wynikiem było kilkaset... spalonych kaloriiJezyk_oko
W okolicach ujścia do Wisły kolega zaliczył wyjście małego szczupaczka i to była jedyna oznaka aktywności ryb dzisiejszego dnia.



Być może wybraliśmy zły odcinek (tak jak wspomniałem był to debiut na tej rzece). Może ktoś mógłby polecić ciekawszy pod względem wędkarskim odcinek rzeki, bo ma ona swój niewątpliwy urok ale fajnie by było w tych pięknych okolicznościach przyrody zaliczyć jeszcze jakiś kontakt z rybą Usmiech

@lukasz podobną historię zaliczyłem podczas swojego debiutu(i jak na razie jedynego wypadu na świder), tak jak i Ty schodziliśmy z bratem brodząc w dół aż do wisły....rybki ani jednej...nawet mikro drobnicy....nic kompletnie martwa woda....wyglądało jakby nic tam nie żyło. Doszliśmy do Wisełki i od razu braciak przyłowił kwietniowego bolka, to chyba było w 2010. Wygląda na to że dalej kompletnie martwoBezradny

Kurcze nie rozumiem tego Szok Ta rzeka na prawdę robi świetne wrażenie i aż dziw bierze że nic tam nie pływa.A podobno kiedyś było inaczej: http://www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=4927 . Ale w sumie kiedyś na wielu rzekach było inaczej.




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Znad Lubelskiej Bystrzycy. waldi-54 10 11.232 17-12-2014, 10:56
Ostatni post: waldi-54
  Wieści znad Narwi bysior 539 475.028 06-01-2014, 23:04
Ostatni post: Marcin
  Wieści znad Warty mick 128 104.272 02-01-2014, 13:48
Ostatni post: mick
  Wieści znad Wisły 2013 Bizonik 1.392 1.001.745 31-12-2013, 19:24
Ostatni post: grander
  Wieści znad Wkry anguiler 242 205.391 29-12-2013, 17:14
Ostatni post: anguiler
  Wieści znad Bugu bandzior 222 190.196 23-12-2013, 11:37
Ostatni post: andrew
  Wieści znad Drwęcy adam-z82 98 92.468 15-12-2013, 22:12
Ostatni post: adam-z82
  Wiesci znad Druzna andrew 7 8.513 15-12-2013, 14:54
Ostatni post: domin
  Wieści znad Zalewu Zegrzyńskiego 2013 Bizonik 215 187.577 04-12-2013, 20:59
Ostatni post: cyrax
  Wieści znad Liwca bandzior 111 105.111 29-10-2013, 08:00
Ostatni post: Artur Z.


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.