Shrap-Drakers Fishing Forum
Wiesci znad Druzna
#1
Pierwsze tegoroczne przymrozki zdopingowały mnie, Marcina i Bartka do wyjazdu za szczupakiem. Tym razem padło na Druzno gdzie w ubiegłym roku w listopadzie przyzwoicie połowiliśmy: 10 szczupaków w tym grube 92cm na łodzi. Rezerwat na Żuławach jest bardzo ciekawym łowiskiem, udostępnianym wędkarzom w jednej części od 1 września w drugiej dopiero od 15 listopada.

Tym razem warunki też nie były łatwe. W ubiegłym roku trafiliśmy wiatr i deszcz ze śniegiem a w tym roku kompletną flautę i bardzo niski stan wody. Silne południowe wiatry w piątek i sobotę przepchnęły cześć wody do Zalewu Wiślanego. Na niektórych patelniach zostało pół metra wody, na rozlewiskach łowienie nie było możliwe. Od 6.30 do południa złowiliśmy zaledwie 2 szczupaki i nie mogliśmy zlokalizować dużych szczupaków. Brania zaczęły się popołudniu, kiedy w krótkim odstępie dołowiliśmy 4 szczupaki. Rządziły gumy i blachy chociaż największego szczupaka wyjazdu złowił Bartek na woblera....trociowegoHaha. Dużo śmiechu było też przy okazji holowania i podbierania dwóch dorodnych morskich leszczy które wchodzą na Drużno z Zalewu Wiślanego. Wrócimy tam po 15tym listopada oby przy wyższej wodzie i choćby lekkim wietrze.
#2
Miny zadowolone raczej więc nie było tak źle OkokOkok Kwadr Gratki OklaskyOklasky , a w listopadzie nie zapomnijcie wstawić po powrocie fotek z metrówkami ( tego życzę !! ) Kwadr
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
#3
A tutaj fotka mamuski z listopada i jeszcze jedna fota z wczoraj.
#4
Idealne łowisko muchowe Usmiech
#5
O tak, to woda wymarzona dla muszkarzy. Kręć muchi i szykuj linki na listopad. Tylko trzeba bedzie w tygodniu pojechac bo w weekendy na tej drugiej patelni lodki zabukowane do konca roku.
#6
A Bartek dalej z woblerami Haha Oklasky
#7
Z pełną nie świadomością umówiłem się z Andrzejem i Pawlem w piątek trzynastego na chyba ostatnie pływanie w sezonie. Wyjazd od samego początku stal pod znakiem zapytania, przy rezerwacji łódki okazuje się ze część jeziora przykrył już lód ale prognozy są optymistyczne. W czwartek Andrzej dzwoni ostatni raz upewnić się czy lód zszedł okazuje się ze caly czas odpuszczaOczko ,da się wypłynąć ale trochę loddu zostało. Więc jedziemy…przystań teoretycznie czynna od 6 pod bramą meldujemy się 5 po, głucho ciemno nikogo niema przez płot pod trzyciną w blasku księżyca jak by lód ale nie pewny pełen nadziei rzut kamienia upewnia nas ze tylko pod trzcinami jest cienka warstwa lodu. Gdy już się zapakowaliśmy do łódki i skruszyliśmy cienka warstwę lodu w marinie ruszyliśmy. Wody po Ksawerym dużo ale kolor kawy z mlekiem biczowanie tak zmąconej wody nie przyniosło żadnego rezultatu. Pada pomysł by płynąć na koniec zbiornika licząc ze może tam będzie troszkę spokojniej .Same zatoczki były pozamarzane ale odsuwając się troszkę od krawędzi lodu wreszcie udało się wydłubać pierwszego zębacza który po dłuższej chwili gdyż zażarł andrzejowego jaskrawego wobka trafia do wody. I tak kręcąc się przy krawędzi lodo-trzcin Andrzej doławia jeszcze dwa ja w miedzy czasie łowie trzy.
   

   
#8
Fajne rybki i fajne foty Oklasky Ostatnie łowienie często przynosi znak zapytania czy wypali ale jest szansą na fajne ryby Okok




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Znad Lubelskiej Bystrzycy. waldi-54 10 11.232 17-12-2014, 10:56
Ostatni post: waldi-54
  Wieści znad Narwi bysior 539 475.028 06-01-2014, 23:04
Ostatni post: Marcin
  Wieści znad świdra smerfik 19 29.036 05-01-2014, 11:26
Ostatni post: witaszek10
  Wieści znad Warty mick 128 104.272 02-01-2014, 13:48
Ostatni post: mick
  Wieści znad Wisły 2013 Bizonik 1.392 1.001.745 31-12-2013, 19:24
Ostatni post: grander
  Wieści znad Wkry anguiler 242 205.391 29-12-2013, 17:14
Ostatni post: anguiler
  Wieści znad Bugu bandzior 222 190.196 23-12-2013, 11:37
Ostatni post: andrew
  Wieści znad Drwęcy adam-z82 98 92.468 15-12-2013, 22:12
Ostatni post: adam-z82
  Wieści znad Zalewu Zegrzyńskiego 2013 Bizonik 215 187.577 04-12-2013, 20:59
Ostatni post: cyrax
  Wieści znad Liwca bandzior 111 105.111 29-10-2013, 08:00
Ostatni post: Artur Z.


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.