Shrap-Drakers Fishing Forum
Przechowywanie silnika spalinowego i akumulatora żelowego przez zimę
#11
(18-11-2014, 19:37)Marcin napisał(a):
(18-11-2014, 15:56)jaco napisał(a): witam jeżeli rozmowa o gaźnikach i paliwie to czy nie lepiej by było spuścić paliwo na zimę ze zbiornika tak żeby pozostał on suchy bo po okresie zimowym pewnie nic z tej bęzyny nie będzie pożytecznego ???

Jeśli zachowamy najważniejszy warunek - szczelność, to z paliwem nic się nie stanie.

Dlaczego ma się nie nadawać po jakimś okresie. Sam kupiłem chyba ze trzy, albo i więcej lat temu trochę benzyny, czerwonej benzyny Haha jak ktoś jeszcze taką pamięta. W chwili zakupu miała ona jakieś 12 może 15 lat i ciągle ją wypalam w kosiarkach i piłach, a i do motoru zdarzyło się po zmieszaniu wlać.
W wojsku jeśli dobrze pamiętam to diesel miał przydatność 12msc, benzyna 24 bądź 36msc i musiała zostać wymieniona na świeżą co pewnie rzadko było czynione. Są tylko pewne warunki. Po pierwsze jeśli auto ma zbiornik metalowy musi zostać zatankowane do pełna, tak jak i kanister metalowy w którym trzymamy paliwo - chodzi o zbieranie/skraplanie wody na wewnętrznej stronie zbiornika dostającej się bezpośrednio do paliwa. Tą zasadę warto i stosować w samochodach jeżdżących na co dzień w zimowym okresie. Po drugie jeśli paliwo trzymamy w innych pojemnikach niż zbiornik to muszą to być albo kanistry metalowe, albo plastikowe o specjalnym przeznaczeniu do paliw. Benzyna może rozpuścić pojemnik np. od spryskiwaczy jeśli w nim trzymamy paliwo, lub do paliwa z plastiku przenikną jakieś związki to może być problem - ale na pewno nie przy takich konstrukcjach jak silniki do łodzi Oczko.

Sezon zimowy, czyli ten czas w którym silniki spalinowe do łódek nie są używane jest w Polsce bardzo krótki. Niektórzy nawet jak zrzucają łódki w październiku i wodują z 1 maja to i tak to jest max wydłużony okres zimowania trwający 6msc - w tym czasie na 100% żadnej z benzyn się nic nie stanie.
w takim razie dotankuję zbiornik do pełna i niech czeka do wiosny bo miałem zamiar spuszczać paliwko i zostawić pusty ale jak tak to i lepiej i szybciej

Odpowiedz
#12
Są różne szkoły, niektórzy producenci zalecają nawet spuszczenie paliwa ze zbiornika zamieszczonego na silniku.

Nawet do transportu.
Odpowiedz
#13
(18-11-2014, 20:52)banita napisał(a): Są różne szkoły, niektórzy producenci zalecają nawet spuszczenie paliwa ze zbiornika zamieszczonego na silniku.

Nawet do transportu.

Zgadza się i jak dobrze pamiętam to jest ta Tohatsu. Z Yamahą nie ma już żadnego problemu, mało tego, Yamaha jako pierwsza (chyba Mysli) wprowadziła to że już nie ma różnicy na który bok się kładzie silnik do transportu.

Odpowiedz
#14
(18-11-2014, 20:52)banita napisał(a): Są różne szkoły, niektórzy producenci zalecają nawet spuszczenie paliwa ze zbiornika zamieszczonego na silniku.

Nawet do transportu.
morze i zalecają spuszczenie paliwa ale ja mam zbiornik na stałe w dziobie łódki zrobiony i musiał bym gruszko cisnąć długo więc wolę dolać do pełna
Odpowiedz
#15
Jak wrócę z delegacji pogadam z ojcem na temat paliw i napiszę dlaczego dostałem takie zalecenia. Z tego co pamiętam wydaje mi się, że honda była prekursorem silników 4 suwowych, które można położyć na dowolnej stronie. Wszystko polega na modyfikacjach w odmie, dzięki czemu olej nie wydostaje się z miski olejowej do cylindrów, tłumika i w przypadku innych silników do filtra powietrza.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ustawienie wysokości silnika elektrycznego rybakaw 4 6.020 01-02-2015, 18:58
Ostatni post: qbanerra
  kupię część do silnika jaco 6 6.504 19-07-2014, 14:57
Ostatni post: jaco
  naprawa silnika kris82 0 3.102 24-03-2014, 17:28
Ostatni post: kris82
  Prośba o pomoc w wyborze silnika spalinowego caster 79 91.129 07-03-2014, 08:09
Ostatni post: Peter
  Wyciszenie silnika zaburtowego? Peter 9 18.516 04-05-2013, 22:03
Ostatni post: Bizonik
  Pro Marine 290 - Wybór silnika spalinowego popek1990 7 13.314 30-11-2012, 22:47
Ostatni post: Peter
  Docieranie silnika cyrax 8 14.544 23-04-2011, 14:39
Ostatni post: garbus
  Strażnik akumulatora, czy to potrzebne? krzysiex 46 47.408 28-02-2011, 11:01
Ostatni post: krzysiex
  Silnik elektryczny podczepiany do spalinowego Krystek 8 10.193 27-11-2010, 23:18
Ostatni post: Bizonik


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.