Shrap-Drakers Fishing Forum
Prośba o pomoc w wyborze silnika spalinowego
#71
Myślałem , że się nie uda ale zdjęcie weszło. A jak to się Wam Panowie podoba ??
Odpowiedz
#72
(06-03-2014, 20:36)bysior napisał(a): Goła łódka typu Skylla 360 - to koszt ok. 3 tysięcy.... Kupujesz kwasówkę i sam spawasz, wyposażenie to już oddzielna rzecz....


Bysior, nie załamuj mnie , jaka kwasówka , łodzie wykonane są z morskiego grubego aluminium, jak byleś na rybomanii to widziałeś na pewno te łodzie , zakładam że wiesz jaki sprzęt i umiejętności są potrzebne do wykonania łodzi w tej jakości , dokładnie wyciętej i pospawanej dobrym TIGiem , łodzi ślizgowej z dobrze obliczonej nautycznie do ślizgu , o takiej łodzi piszę , kondona pospawanego na kolanie może i za 3 tys. można pospawać, jak się mylę to zamawiam u Ciebie od razu kilka takich łódek Usmiech w cenie jak pisałeś , warunek , wykonane jak Skylla z tego samego materiału.
Panowie litości , rozmowa schodzi na temat typu , ooo Panie kiedyś to maluch był i dobry był i części były tanie a teraz to wszystkie samochody drogie i gówniane....
Odpowiedz
#73
(06-03-2014, 21:37)Artur Z. napisał(a):
(06-03-2014, 20:36)bysior napisał(a): Goła łódka typu Skylla 360 - to koszt ok. 3 tysięcy.... Kupujesz kwasówkę i sam spawasz, wyposażenie to już oddzielna rzecz....


Bysior, nie załamuj mnie , jaka kwasówka , łodzie wykonane są z morskiego grubego aluminium, jak byleś na rybomanii to widziałeś na pewno te łodzie , zakładam że wiesz jaki sprzęt i umiejętności są potrzebne do wykonania łodzi w tej jakości , dokładnie wyciętej i pospawanej dobrym TIGiem , łodzi ślizgowej z dobrze obliczonej nautycznie do ślizgu , o takiej łodzi piszę , kondona pospawanego na kolanie może i za 3 tys. można pospawać, jak się mylę to zamawiam u Ciebie od razu kilka takich łódek Usmiech w cenie jak pisałeś , warunek , wykonane jak Skylla z tego samego materiału.
Panowie litości , rozmowa schodzi na temat typu , ooo Panie kiedyś to maluch był i dobry był i części były tanie a teraz to wszystkie samochody drogie i gówniane....

Napisałem typu skylla a nie identiko jak skylla. Ale... mimo że kwasówka, no i może nie TIG.... spaw jest może nie idealny, czasami szlifowany, ale reszta taka sama.... Na pewno nie jest może super ekstra dokładnie wycięta, ale widziałem już takie 3 łódki, co następna wychodzi lepiej. Byłem na Rybomanii, i nie ja robię te łódki Oczko Jak chcesz to na priv Ci po niedzieli mogę podesłać fotki.

Ale masz racje Artur Usmiech Zaraz będziemy gadać, że najtańsza jest tratwa z brzóz co rosną nad brzegiem Haha A potem to że i można wpław pływać i wędkę w zębach trzymać Haha Poza tym jest to temat o silnikach, a zaczynamy już za mocno zaśmiecać innymi rzeczami.
Odpowiedz
#74
ok, wracajmy do silników , podeślij fotki łódek jak będziesz mógł.
Odpowiedz
#75
Tak. Tylko hobby staje się nie do ogarnięcia, kupujemy coraz droższe łodzie, wędki, silniki a co z rybami??
Czy kolejne echo za 8 tys, czy łódka za 10 tyś zmienia fakt, że złapanie rybki z dobra wagą i długością staje się niesamowitym wyzwaniem. Czy połapać to już znaczy jedziemy za granicę, Hiszpania, Czechy Szwecja.
Co rok gorzej, Mazury , czy nasze rzeki to powoli bezrybie. I tego faktu nie zmieni nic , żadna łódź , kolejny super kij , silnik .
Odpowiedz
#76
(06-03-2014, 22:03)maweric napisał(a): Tak. Tylko hobby staje się nie do ogarnięcia, kupujemy coraz droższe łodzie, wędki, silniki a co z rybami??
Czy kolejne echo za 8 tys, czy łódka za 10 tyś zmienia fakt, że złapanie rybki z dobra wagą i długością staje się niesamowitym wyzwaniem. Czy połapać to już znaczy jedziemy za granicę, Hiszpania, Czechy Szwecja.
Co rok gorzej, Mazury , czy nasze rzeki to powoli bezrybie. I tego faktu nie zmieni nic , żadna łódź , kolejny super kij , silnik .

Oj tam, oj tam, to po co zaczynałeś temat o silnikach zamiast zapytać jakie wiosło na Narew Figielek.

A tak na poważnie już, najważniejsze niech pozostanie przebywanie nad wodą, co komu z nie wiadomo jakich sprzętów jak siedzi w domu i nie używa Okok.
Odpowiedz
#77
""maweric napisał(a):
Tak. Tylko hobby staje się nie do ogarnięcia, kupujemy coraz droższe łodzie, wędki, silniki a co z rybami??
Czy kolejne echo za 8 tys, czy łódka za 10 tyś zmienia fakt, że złapanie rybki z dobra wagą i długością staje się niesamowitym wyzwaniem. Czy połapać to już znaczy jedziemy za granicę, Hiszpania, Czechy Szwecja.
Co rok gorzej, Mazury , czy nasze rzeki to powoli bezrybie. I tego faktu nie zmieni nic , żadna łódź , kolejny super kij , silnik .""




nie ma to związku , można fajną łodzią pływać po nierybnym akwenie , można tanią skorupą łowić na rybnych wodach i na odwrót i w każdym przypadku czerpać przyjemność z tego , ważne aby dostrzegać różnicę , Aviator niby taki sam jak Breitling , bo wskazówki przecież też ma, logo niby podobne , a jednak nie to samo...
Odpowiedz
#78
Tu jest moja przygoda z kupowaniem łódki:
wedkarskiemazowsze.pl/showthread.php?tid=210&pid=2284#pid2284

Trochę nerwów mnie to kosztowało ale myślę że trzeba ciut czasu na to poświęcić.
Odpowiedz
#79
poprawiony link do tekstu Jak kupowałem łódkę
Odpowiedz
#80
Bysior - opanuj się Boisie Usmiech
te łódki które widziałeś sa z 3 mm aluminium morskiego MARINE GRAD (dokładnie z takiego z jakiego ma być stop aluminiowo-magnezowy), a nie z żadnej kwasowki. Dowiedz sie ile kosztuje kosztuje sama blacha i to bez profili. To tego dodaj gaz (sa spawanie w argonie a to jest drogi gaz), cięcie CNC na podstawie projektu (a i sam projekt) - cięte sa akurat idealnie, robotę, drut spawalniczy, giecie na gietarkach, transport materiału z miejsca zakupu do na miejsce wykonania oraz na wspomniane maszyny do obróbki itp. Pomijając sam zakup dobrej spawarki - która kosztować moze tyle co używany samochód. Gwarantuje Ci ze koszt wytworzenia tej łódki był znacznie większy niż 3 tys. Nie licząc roboty.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc. solina 9 7.987 25-03-2015, 11:15
Ostatni post: pawcio
  Ustawienie wysokości silnika elektrycznego rybakaw 4 6.020 01-02-2015, 18:58
Ostatni post: qbanerra
  Przechowywanie silnika spalinowego i akumulatora żelowego przez zimę rybakaw 14 12.466 19-11-2014, 22:31
Ostatni post: pawcio
  kupię część do silnika jaco 6 6.504 19-07-2014, 14:57
Ostatni post: jaco
  naprawa silnika kris82 0 3.102 24-03-2014, 17:28
Ostatni post: kris82
  Wyciszenie silnika zaburtowego? Peter 9 18.516 04-05-2013, 22:03
Ostatni post: Bizonik
  Drobne uszkodzenia łodzi - Proszę o pomoc ujazd 6 8.123 09-04-2013, 11:39
Ostatni post: ujazd
  Pro Marine 290 - Wybór silnika spalinowego popek1990 7 13.314 30-11-2012, 22:47
Ostatni post: Peter
  Docieranie silnika cyrax 8 14.544 23-04-2011, 14:39
Ostatni post: garbus
  Silnik elektryczny podczepiany do spalinowego Krystek 8 10.193 27-11-2010, 23:18
Ostatni post: Bizonik


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.