Shrap-Drakers Fishing Forum
Boleń żyłka czy plecionka
#11
Moim zdaniem wygląda to tak : Plecionka - miękki kij , żyłka - sztywny kij. Poparte własnym doświadczeniem. Ostatnio przy plecionce i sztywnym kiju z brania rozprostowało mi kotwice. Niestety miękki kij połamałem i muszę łowić na sztywny + plecionka, nie jest to komfortowe rozwiązanie.
Odpowiedz
#12
(28-09-2011, 15:37)Camry napisał(a): Mi wczoraj na plecionce odbiła się 2 x 70-ka Krzyk więc popieram Pawła w 100% procentach. Łowię na gumy na 8-12 gr. główkach. Z woblerami może być inaczej, bo jednego trafiłem na rapalę ciągniętą na plecionce, ale hol był średnio przyjemny.

co znaczy średnio przyjemny? jak duży był boleń?

jednego trafiłem na plecionce.... zastanawia mnie jak łatwo niektórzy udzielają rad i są pewni swoich racji... ja po złowieniu kilkuset boleni w ciągu ostatnich 5 lat z czego 95% na plecionkę, nie odważył bym się na tak jednoznaczne stwierdzenie...

Odpowiedz
#13
A mnie moich ograniczyłeś do kilku.... PffttPffttPfftt
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#14
(28-09-2011, 23:04)pampi napisał(a): Moim zdaniem wygląda to tak : Plecionka - miękki kij , żyłka - sztywny kij.

a ja uważam zupełnie odwrotnie:

plecionka - kij a akcji bardzo szybkiej, ale nie pała do 60 gram
żyłka - kij miękki o akcji parabolicznej

(28-09-2011, 23:04)pampi napisał(a): Poparte własnym doświadczeniem. Ostatnio przy plecionce i sztywnym kiju z brania rozprostowało mi kotwice.

a) od czego hamulec w kołowrotku?
b) plecionka i sztywny kij wymaga mocnych kotwic, ja we wszystkich fabrycznych woblerach wymieniam kotwice na Ownery, Gamakatsu a ostatnio na VMC SparkPointy
Odpowiedz
#15
Moje tegoroczne łowienie tych "kilku" (nie daruję Ci Pfftt) potwierdza to co napisał Krzysiek wyżej w 100%...
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#16
Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi. Widzę że to nie taka prosta sprawa i zdania odnośnie tematu są podzielone . Tak na marginesie ,Boleń to nie jest ,jakiś arcy wojownik .Pierwszy strzał ma konkretny bezapelacyjnie ,ale szybko słabnie .
Odpowiedz
#17
(28-09-2011, 23:25)Krzysztof napisał(a): plecionka - kij a akcji bardzo szybkiej, ale nie pała do 60 gram
żyłka - kij miękki o akcji parabolicznej

Zgadzam się, ale nie możemy pominąć jeszcze innej kwestii. Poza doborem parametrów kija do żyłki / plecionki, trzeba pamiętać też, że każdy z nas ma inny temperament, doświadczenie i zachowuje się różnie podczas holu. Do tego dochodzą spore emocje, a wtedy łatwo stracić rozum, popełnić jakiś głupi błąd i stracić rybę. Jeden na sztywna pałę i plecionkę wyholuje kabana zaciętego za skórkę, a drugi na taki sam zestaw nie powalczy z rybą nawet minuty.

Pływałem kiedyś po ZZ z kumplem, który tak mocno zacinał okonie, łowione z opadu na małe gumki, że ja w życiu bym tak nawet sandacza nie zaciął Usmiech I potem się dziwił, ze 80% ryb mu spadało podczas holu.
Odpowiedz
#18
To i ja sie wypowiem, mimo ze nie jestem ekspertem od boleni. Lowie rapy na plecionke juz drugi sezon i na pewno do zylki nie wroce. Hol na zylce jest poprostu nudny, bo przy braniu z duzej odleglosci trwa zbyt dlugo. Na plecionce nigdy nie stracilem zacietego bolenia, co przy zylce zdarzalo sie dosc czesto( byc moze lowilem na zbyt cienka). Jesli chodzi o ilosc skutecznych zaciec nie zauwazylem roznicy miedzy zylka a plecionkaUsmiech.
Odpowiedz
#19
(29-09-2011, 06:19)moczykij napisał(a): Tak na marginesie ,Boleń to nie jest ,jakiś arcy wojownik .Pierwszy strzał ma konkretny bezapelacyjnie ,ale szybko słabnie .

Mam w swojej gwarze kilka nazw boleni.

60% boleni nazywam "szmatami" holuje się je bez walki jak szmatę zahaczoną podczas zwijania zestawu Dokuczacz

40% boleni nazywam "siłaczami" pokazują co potrafią podczas holu
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#20
hihi ja jako spec od boleni, a złowiłem je w swoim życiu aż dwa powiem, że 1 złowiłem na żyłkę z wolframem, a drugiego na zółtą pletkę tez z wolframemPfftt więc wniosek jeden - co to za różnicaPfftt wolfram zostawia ten kuszący ślad przed przynętąPffttHahaHahaHaha
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Boleń z płycizny jarekbialapodl 19 24.011 22-05-2014, 17:46
Ostatni post: witaszek10
  Fenwick - czy ktoś wie co to za kijek ? jacek2201 6 10.389 04-04-2014, 19:01
Ostatni post: bysior
  Boleń. Jak szybko? Paweł 7 9.184 09-05-2013, 23:14
Ostatni post: kiks1972
  Pstrąg i plecionka linekmatch 18 22.960 27-03-2013, 17:59
Ostatni post: gruncik
  Boleń od teraz? Grzechu 43 42.690 03-06-2012, 16:35
Ostatni post: spinspin
  Boleń na obrotówke qsmil 5 8.488 16-05-2012, 18:44
Ostatni post: sacha
  Sandacz na woblera - lepsza plecionka czy żyłka pioo 8 14.426 06-01-2012, 18:15
Ostatni post: caster
  Sandacz ze stalką czy nie?? hairy 16 18.189 30-10-2011, 21:53
Ostatni post: Grzechu
  Trolling za czy przeciw Bizonik 18 18.417 21-01-2011, 20:29
Ostatni post: Bizonik


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.