Shrap-Drakers Fishing Forum
Fenwick - czy ktoś wie co to za kijek ?
#1
Proszę o pomoc w sprecyzowaniu co to za kijek,w zeszłym roku kupiłem dosłownie za dobrą flaszkę niżej pokazany spinning Fenwicka. Na kij założyłem kołowrotek Mistrall amundson 2000 z żyłką 0,18 lub 0,16, nie pamiętamUsmiech, używam go na małej rzeczce lub stawach/gliniankach z małymi woblerami, wirówkami i gumami na okonia lub mniejsze szczupaki, jednak jako amator nie wiem, czy używam go zgodnie z jego przeznaczeniem, proszę doświadczonych spinningistów o sprecyzowanie charakterystyki tego kija, pozdrawiam.
https://imageshack.com/i/e9mj9oj
https://imageshack.com/i/ns745hj
Odpowiedz
#2
(02-04-2014, 15:33)jacek2201 napisał(a): Proszę o pomoc w sprecyzowaniu co to za kijek,w zeszłym roku kupiłem dosłownie za dobrą flaszkę niżej pokazany spinning Fenwicka. Na kij założyłem kołowrotek Mistrall amundson 2000 z żyłką 0,18 lub 0,16, nie pamiętamUsmiech, używam go na małej rzeczce lub stawach/gliniankach z małymi woblerami, wirówkami i gumami na okonia lub mniejsze szczupaki, jednak jako amator nie wiem, czy używam go zgodnie z jego przeznaczeniem, proszę doświadczonych spinningistów o sprecyzowanie charakterystyki tego kija, pozdrawiam.
https://imageshack.com/i/e9mj9oj
https://imageshack.com/i/ns745hj

Na pewno nie ma go w polskiej ofercie i chyba jest to stary już model o jeśli się nie mylę z przed 10 lat...
Odpowiedz
#3
Zgadza się, 10 do 15 lat, wygląd korka na to wskazuje,sprawdzałem katalogi sprzed kilku lat i nie było tego modelu, na zagranicznych stronach również nic nie znalazłem. Mimo wszystko kij w bardzo dobrym stanie, widać, że używany sporadycznie i pewnie kupiony za granicą. Być może liczba 99 umiejscowiona za ciężarem wyrzutu i grubością linki to rok produkcji. Z chęcią bym wpadł na zlot nad Wkrą, może ktoś by na "czuja" Usmiech określił do czego się ten kij nadaje najlepiej, niestety nie wiem jak będzie z wolną sobotą, dopiero w piątek wieczór będę wiedział,a na zlot trzeba się wcześniej zapisać z tego co widziałem, więc niegrzecznie by było bez zapowiedzi przyjechać, tak samo jak wcześniej się zapisać i nie dotrzeć...
Odpowiedz
#4
Tak patrząc na oznaczenia to kijek pewnie jest dość miękki przy dwóch metrach z tym ciężarem wyrzutu powinien nadawać się właśnie na spotkanie nad Wkrą. Jak przyjedziesz łatwiej będzie sprawdzić nad wodą jaką ma akcję i do czego się będzie najlepiej nadawał Muza
Odpowiedz
#5
Szukałem więcej informacji na temat tej wędki, ale niestety nic nie znalazłem ciekawego. Same domysły i pytania jedynie. Trzeba zapytać u źródła - leci mail do naszego dystrybutora w Polsce, może coś wiedzą Usmiech
Odpowiedz
#6
50/50 że będę wolny w sobotę niestety, do której godziny jest przewidziany zlot? Być może wcześnie się uwinę ze swoimi sprawami i bym wpadł chociaż na chwilę, jeśli jest taka opcja oczywiście, będę wracał z Warszawy w kierunku Płońska, czyli miejsce zlotu po drodze, chętnie zajrzę o ile czas pozwoli. Dzięki bysior za wysłanie zapytania do dystrybutora, doceniam.
Odpowiedz
#7
Zlot będzie trwał do.... nie wiadomo Usmiech Do ostatniego wytrwałego Usmiech Jak zobaczysz przy moście samochody to śmiało wpadaj Usmiech
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fenwick ESMS69M-XF z brzegu ?? spintar 7 9.075 24-11-2013, 10:44
Ostatni post: spintar
  Fenwick pod szczupaka i sandacza toshi 7 9.266 20-12-2012, 23:54
Ostatni post: kojoto
  Boleń żyłka czy plecionka moczykij 39 42.863 12-03-2012, 17:33
Ostatni post: redzi
  Sandacz na woblera - lepsza plecionka czy żyłka pioo 8 14.425 06-01-2012, 18:15
Ostatni post: caster
  Sandacz ze stalką czy nie?? hairy 16 18.187 30-10-2011, 21:53
Ostatni post: Grzechu
  Trolling za czy przeciw Bizonik 18 18.417 21-01-2011, 20:29
Ostatni post: Bizonik


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.