Shrap-Drakers Fishing Forum
Boleń z płycizny
#1
Witam. Przez ostatnie pare lat próbuje złowic bolenie na płytkiej wodzie, tj. ok 0.5-1 m , niestety bez efektów. Łowie na Bugu. Dodam, że chodzi mi o miejsca, ze spokojna wodą, zazwyczaj za przykosami,ale niekoniecznie. Miałem co prawda kilka bran i odprowadzeń, ale na tym się konczyło. Zazwyczaj, gdy boleń płynął to po rzucie, lub gdy przynęta płynęła mu dosłownie koło pyska od razu znikał.Czy ktoś z was próbował je tam łowic??
Odpowiedz
#2
Dodaj jeszcze jak prowadzisz bo na spokojnej wodzie, np. za przykosą szybkie czy nawet średnie prowadzenie nie prowokuje do ataku. Może w szybszym nurcie przy burtach tak. Nie raz i nie dwa próbowałem bolenia, ale ryba na dzień dzisiejszy nie dla mnie. Spróbuj wąskich wobków w wolnym prowadzeniu lub powierzchniowca w stylu Salmo Rover.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#3
Jeśli Ty widziałeś bolenia , on pewnie zauważył Ciebie dużo wcześniej Papa2 Haha Boleniowych przynęt jest mnóstwo Cwaniak Dyskretnie się zakraść na boleniową miejscówkie i dobrze przyczaić to więcej niż płowa sukcesu Haha ( moim zdaniem )
Odpowiedz
#4
(15-05-2012, 13:23)moczykij napisał(a): Dyskretnie się zakraść na boleniową miejscówkie i dobrze przyczaić to więcej niż płowa sukcesu Haha ( moim zdaniem )
OkokOkokOkok

Odpowiedz
#5
Na takich płyciznach i nie tylko świetnie sprawdza się położenie przynęty na dnie (najlepiej RH) i czekanie aż boleń systematycznie znów wpłynie w to miejsce. W tedy błyskawicznie startujemy przynętą z dna ku powierzchni i to powinno podziałać, każdorazowe rzucanie ciężkim wobkiem w tak płytkie miejsce musi przynieść tylko nie pożądany efekt. Można zastosować również wariant z wobem pływającym opartym też o krawędź piachu i również gwałtownie nim wystartować w momencie pojawienia się bolka.
Pozdro Kwadr
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#6
Chyba dwa lata temu trafiłem takiego jegomościa zupelnie przypadkowo.Jako,że z gruntu nic nie bralo wziąlem do łapek spina i tak przypadkowo na bezsterowego siudaka zaliczyłem bolka hehehe.Był to przypadek którego jak dotąd nie powtórzyłem.W tym sezonie zauważylem,że bolki(prawdopodobnie) wychodzą za sieczka na płycizne(woda max 30-40cm) i tak dokonują rzezi.Niestety żadne skradania i używanie wszelkich sztuczek jak narazie nie przynosza rezultatuBezradny Mimo wszystko będe walczyłHaha
Odpowiedz
#7
Oczywiście, że ciche podejście itp to połowa sukcesu. Wspomne tylko, że z reguły takie kursy boleni po płyciznie były co ok 10-15 minut, komary miały ze mnie ubaw bo chyba wiedziały, ze moga mnie na legala dziabac hehe. Z tym łowieniem z dna nie próbowałem, w tym roku zobacze, tylko poczekam do czerwca, lipca. W tamtym roku na jednym wypłyceniu byłem ok 12 razy, jedno pobicie, 2 wyjscia. Ale warto było, bolenie wygladały imponująco, nawet jak na Bug( mysle ze w granicach 3-4 kg), ale wiadomo, jak człowiek napalony to i uklejka rośnie do kilograma hehe. Pozdrowienia dla wszystkich.
Odpowiedz
#8
My takie bolki traktujemy na metodę z piachuUsmiech Czyli wrzutka na piach i ściąganie przynęty, czasem potrafi to mile zaskoczyć, jednak tutaj podstawą czasu jest cierpliwość, gdyż ciągłe rzuty spowodują, że bolki siądą albo odpłyną dalej. Jak się ma czas i jest się upartym to czasem można spędzić w takim jednym miejscu i kilka godzin dla tej jednej ryby Usmiech
Odpowiedz
#9
Hmmm. W zeszłym roku około 12 czerwca podziwiałem pogromy dokonywane przez bolenie na plaży na Zalewie Sulejowskim. Nie brałem wędek bo byłem z dziewczyną. Trochę żałowałem Usmiech
Jadę tam z kolegą 13 - 15 czerwca. W temacie dowiedziałem się sporo. Mogli byście wskazać kilka przynęt na które waszym zdaniem warto by było postawić? Nie nastawiałem się na bolenie i nigdy go nie złowiłem.
Woda tak do kolan (ale obok marina i tam tłuką w toni) brodząc widać narybek - raczej nieduży 2-3 cm. Przejrzystość wody spora choć zaczyna już kwitnąć (ale przy takiej głębokości). Możliwość wyrzutu przynęty z dużej odległości od brzegu (plaża przechodzi w polanę)
Za poradę z góry dziękuję.
Odpowiedz
#10
Proponuję spróbować Ołówkiem RH. Ewentualnie Rapstick od Tomy'ego, ale to już większy koszt i problem z dostępnościąBezradny

Ołówek:
http://www.rhlures.com/sklep/olowek/

Rapstick:
http://www.tomysbait.pl/produkty/rapstick.aspx
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Boleń. Jak szybko? Paweł 7 9.184 09-05-2013, 23:14
Ostatni post: kiks1972
  Boleń od teraz? Grzechu 43 42.690 03-06-2012, 16:35
Ostatni post: spinspin
  Boleń na obrotówke qsmil 5 8.488 16-05-2012, 18:44
Ostatni post: sacha
  Boleń żyłka czy plecionka moczykij 39 42.863 12-03-2012, 17:33
Ostatni post: redzi


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.