Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści znad Narwi 2012
#41
(23-01-2012, 12:42)cerber napisał(a): Tyle Narwiaków..I nic zrobić nie można..?

W takiej sytuacji potrzeba Narwańca a nie Narwiaka Bezradny Miejscowemu jest ciężko żyć w zgodzie z miejscowo społecznością i jednocześnie zwalczać ich wieloletnie przyzwyczajenia związane z pozyskiwaniem rybiego mięsa Bezradny
#42
(23-01-2012, 16:36)moczykij napisał(a): W takiej sytuacji potrzeba Narwańca a nie Narwiaka Bezradny Miejscowemu jest ciężko żyć w zgodzie z miejscowo społecznością i jednocześnie zwalczać ich wieloletnie przyzwyczajenia związane z pozyskiwaniem rybiego mięsa Bezradny
To prawda to poważny dylemat.

#43
W sobotę miałem chwilę na krótką wycieczkę nad Ksieżniczkę Hura Iście zimowy klimat panuje już nad wodą Usmiech

   
   
   
   
   
   
   
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
#44
Narew praktycznie " stoi " Bezradny
[attachment=9147]
[attachment=9153]
[attachment=9156]
Oby do wiosny Haha
#45
Jak widzę - nie tylko ja nie mogłem wytrzymać w domu w tak piękną pogodę...Hura
I tego nam własnie trzeba - wieści znad wody, fajnych fotek...
A to, że do wiosny jeszcze daleko, to trudno...
Jak co roku damy radęHura
#46
Bysior, dziś od mostu "bujanego" do chyba Wyszkowskiego, nie wiem dokładnie bo było ciemno i nie widać, Narew jest czyściutka. Rzeka stanęła gdzieś powyżej mostu dla pieszych i jest w okolicach przystani czysto od kry, same łabędzie i kaczki które są bardzo wygłodniałe. Byłam standardowo z Martą na przystani zjeść kurczaka po chińsku z kuchni wietnamskiej w panierce a'la KFC z chipsów Mysli i kaczkom bardzo posmakował ryż - śmiechy śmiechami ale ptactwo wygłodniałe i zmarznięte. Tu mam taki apel jak kto ma kawałek nawet chleba niech podrzuci to ptactwu bo one teraz mocno tego potrzebują. Ja już gołębiom pod blokiem wywaliłem ponad 70kg pszenicy przez niecały tydzień a mrozy mają nie odpuszczać.

Wracając do wody i ryb to miałem zajechać nad Gnojno ale jechałem odwrotnie niż zawsze i zawitałem na żwirowni w Osieku. Zbiornik mniejszy niż Gnojno i niepołączony z rzeką ale latać się da po nim na luzie.

PS: też miałem aparat, z tym że leżał on w bagażniku od piątku i nawet enelopy nie dały rady i zdjęć nie ma Uoeee.
#47
Aż jeść mi się zachciało po tej wzmiance o kurczaku Haha Nieco się zdziwiłem ilością kry na wodzie, ale to bardzo dobrze, że rzeka robi się nie dostępna, to chociaż ryby odpoczną od tych pseudo spławikowców...

Co do ptactwa to jakoś nie zauważyłem za mocno, bo szedłem od drugiej strony, ale chyba ptactwo w Pułtusku ma raczej dobrze, bo bardzo dużo ludzi przychodzi z chlebem... szkoda że w większości tylko w weekendy przy okazji spacerów, ale lepsze to niż nic.

Ja pocieszam się tym, że w środę jest już pierwszy luty a potem to już z górki Haha
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
#48
(30-01-2012, 09:42)bysior napisał(a): Aż jeść mi się zachciało po tej wzmiance o kurczaku Haha Nieco się zdziwiłem ilością kry na wodzie, ale to bardzo dobrze, że rzeka robi się nie dostępna, to chociaż ryby odpoczną od tych pseudo spławikowców...

Co do ptactwa to jakoś nie zauważyłem za mocno, bo szedłem od drugiej strony, ale chyba ptactwo w Pułtusku ma raczej dobrze, bo bardzo dużo ludzi przychodzi z chlebem... szkoda że w większości tylko w weekendy przy okazji spacerów, ale lepsze to niż nic.

Ja pocieszam się tym, że w środę jest już pierwszy luty a potem to już z górki Haha

No ale ja pisałem wczoraj że kry nie ma. Płynie czyściutka woda od mostu dla pieszych w dół - a ile w dół nie wiem bo ciemno było, tak więc Narew, kra stanęła przed mostem dlatego w okolicach przystani jest czysta woda na której "wędkarze" mogą łowić. Teraz Ty mi przypomniałeś o kurczaku i zaraz chyba znów pojadę bo naprawdę bardzo smaczne jedzenie i przy okazji zobaczę co słychać nad wodą. Czuję jednak że przy główce koło wylotu kanałku będą stali na lodzie.
O ptactwie chodziło mi ogólnie, nie tylko o kaczki i łabędzie na przystani, lecz o wszystkie które zimują u nas. Tak jak całym rokiem wróbli prawie nie widać tak wczoraj będąc u siebie na wsi widziałem ich całe stada. Sujki z zasady płochliwe wczoraj praktycznie jadły z ręki. Jedzenie, jedzeniem ale z piciem mają problem bo wszystko pozamarzane a nie każdy ptak poleci nad rzekę. Teraz też można będzie pooglądać jak gołębie pływają, tak tak dobrze napisałem i w tym roku już widziałem jak pomiędzy krami na wodzie lądowały gołębie i piły wodę, po czym podrywały się z lustra i leciały pod most - wygląda to co najmniej ..... dziwnie.

Z Gnojna też mam pierwsze wieści, kilkanaście okonków do 20cm, znaczy największy miał 20cm reszta w przedziale 12-18cm i jeden 30cm szczupaczek.
#49
Wiosny nadal nie widać Bezradny ;(
[attachment=9418]
Grubość lodu w okolicach 40 cm " śmiało " można spacerować ...
[attachment=9419]
#50
Jak ostatnio pisałem że po Narwi " śmiało " można spacerować ... Nie myślałem że są tacy którzy odważą się jeździć ciągnikiem Boisie
[attachment=9441]
[attachment=9442]
Korzystając z okazji i łatwego dostępu Cwaniak Podwyższyłem sobie komfort łowienia Haha
[attachment=9443]
[attachment=9444]
Nie byłem chyba jedyną osobą którą ten konar wnerwiał Haha
Praktycznie uciekając przed śnieżycą do domu , zobaczyłem coś takiego
[attachment=9445]
Wiosna idzie Zacieszacz Muza ( Chciało by się , żeby to była oznaka wiosny HahaHahaHaha )




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tajne wody 2012 czermin 235 187.844 17-11-2013, 09:47
Ostatni post: michaln
  Wieści znad Warty mlody 120 95.056 03-01-2013, 15:58
Ostatni post: Mariano
  Wieści znad Skrwy burymichu 17 23.332 03-01-2013, 12:31
Ostatni post: bysior
  Wieści znad Wisły Paweł 1.866 1.154.444 31-12-2012, 20:16
Ostatni post: Wozik77
  Wieści spod lodu. burymichu 154 113.321 31-12-2012, 13:50
Ostatni post: gusto
  Wieści znad Wkry kamil141 281 212.513 27-12-2012, 08:11
Ostatni post: anguiler
Wink Wieści znad morza 2012 Artur Z. 43 41.998 11-12-2012, 15:35
Ostatni post: bysior
  Wieści znad Zalewu Zegrzyńskiego marcin_ 202 156.931 09-12-2012, 19:02
Ostatni post: lapa611
  Słupia 2012 pszem022 19 20.377 02-12-2012, 20:04
Ostatni post: kaczy
  Wieści znad Lubiąża garbus 122 94.916 01-12-2012, 13:59
Ostatni post: garbus


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.