Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści znad Narwi 2012
#21
(19-01-2012, 16:41)bandzior napisał(a): Nie wiem czy dobrze rozpoznaję bo z brzegu mnie tam jeszcze nie było ale to chyba nie daleko Gnojna?
Jane foty...Bug niesie dużo więcej kry na chwilę obecną tak więc kłusowanie jest nie możliwe lub bardzo utrudnione.

Jakieś dwa kilometry poniżej Nowogrodu . Nie wiem na pewno , ale to chyba spory kawałek od Gnojna Oczko
#22
(19-01-2012, 17:02)moczykij napisał(a): Jakieś dwa kilometry poniżej Nowogrodu . Nie wiem na pewno , ale to chyba spory kawałek od Gnojna Oczko
Oj tam oj tam zaraz spory kawałek Haha

#23
Dobrze prawisz Cwaniak odkręca się manetkę i wio Jezyk
Shrap-Draker's
#24
(19-01-2012, 08:59)bysior napisał(a): Otóż to! A w tym roku zima niestety sprzyja kłusolom. Brak lodu, niska woda, niska temperatura, pusto nad wodą ... Smutny

OT: Wiadomo, że PSR czy SSR wszystkiego nie wyłapią z prostego powodu braku ludzi czasami, ale nawet na forum mamy teraz klarowny podział do pisania o takich typu rzeczach, np:

http://shrap-drakers.pl/forum/forum-85.html

I nie chodzi o pisania dla pisania, ale np. PSR w Pułtusku ma namiar na to - w wolnym czasie Komendant czy Strażnik może zajrzeć - na przykład gdzie jest zauważona duża częstotliwość łamania przepisów - więc piszmy o tym! Może częściej Romany ze Starachowic będą prezentować się dumnie w mediach!

Słuchajcie bo mam coś do powie.. napisania.
Przed kilkoma minutami staliśmy u mnie pod blokiem z kumplami (wszyscy wędkarze, Bysior nawet Jasiek to słyszał ale już od nas a nie od żródła), że wczoraj i dziś w godzinach przedpołudniowych koło znanego miejsca pogromu krąpi w Pułtusku, wypływ kanałku, stały dwie zakotwiczone na Narwi łódki i jak się można domyślać z łódek tych łowiono - a (podobno) niewolno Mysli. Podobno wziąłem w nawias bo z tego co słyszę z każdej strony od innych wędkujących to że z łodzi łowić niemożna, ale tylko z tych co mają silnik. No i zgłupiałem bo ja nigdzie nie wyczytałem że punkt obowiązuje tylko łodzi silnikowych. Mało tego, w czasie gdy łowiono z tych łodzi przepływała łódka PSR i nie zareagowała Bezradny.
Właśnie ściągnąłem na komputer nowy RAPR bo z tych starszych datą wędkarzy nikt mi nie wierzy że z łodzi nie wolno łowić i muszę im to udowadniać.
Jutro jestem wolny jak sanki w maju i spędzę trochę czasu nad wodą, może ustrzelę kogoś wędkującego na łódce.

PS: muszę to napisać, przeraża mnie ilość osób, jak i ilość krąpi łowionych na wypływie kanałku. Dziwi mnie fakt że jeszcze z tym nic nie zrobiono. To jest zimowisko tych ryb i są one tam trzebione w ogromnych ilościach. Co będzie dalej z rybami w Narwi jeśli to będzie trwało dłużej. Jak ostatnio rozmawiałem z osobami tam łowiącymi to było trochę nerwowo, próbowali mi weprzeć że zazdrość z poławianych w takich ilościach ryb przeze mnie przemawia, że sam bym chciał połowić i tak mówię itp. DobaniDobaniDobani
#25
Mnie też przeraża, zresztą nie tylko mnie... i co? I nic. Bezradny A to że jeden z drugim po 3 winie nie odróżnia płotki od klenia, krąpia od jazia, a okonia od leszcza? Też nic nikomu nie przeszkadza... I tak chwała Śniadowskiemu, że po akcji 2 lata temu nie wpuszcza nikogo na główkę... Było zimowisko bo zrobił Nalewajk - długo nie wytrzymało. Chory kraj, dziwny kraj, dziwne miasto przede wszystkim bo zacznijmy od własnego podwórka.

Tylko pytam - co można zrobić, bo ja nie wiem Bezradny Dla mnie najchętniej to bez względnie zimowisko... tylko jak to można osiągnąć, może wystosować zapytanie do TN, w końcu jest wiceministrem - może ubieramy podpisów na jakąś petycję?

Z ciekawości zadzwonię do Piotrka i się zapytam czy przepływali... bo aż mi się wierzyć trochę nie chce... chociaż też znam podejścia typu - "nie dostaliśmy oficjalnie informacji, a to że w internecie piszą głupoty to nie nasza bajka" Bezradny
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
#26
(19-01-2012, 21:12)bysior napisał(a): Z ciekawości zadzwonię do Piotrka i się zapytam czy przepływali... bo aż mi się wierzyć trochę nie chce...

Jasne, ja też już to zrobiłem tylko że nie osobiście a przez pewną znajomą Ci też osobę i jutro powinienem już wiedzieć.
#27
Dajcie mi linka, gdzie jest napisane o tym, że z łodek nie wolno łowić bo przyznam się szczerze, że oficjalnie nic nie czytałem tylko wiem to z forum - wtedy zobaczy i zinterpretujemy ten przepis...Usmiech

#28
(19-01-2012, 21:30)colednik napisał(a): Dajcie mi linka, gdzie jest napisane o tym, że z łodek nie wolno łowić bo przyznam się szczerze, że oficjalnie nic nie czytałem tylko wiem to z forum - wtedy zobaczy i zinterpretujemy ten przepis...Usmiech

Leń Figielek

Tu masz to napisane i tam nie ma nic o łowieniu z łodzi z silnikami tylko ogólnie z łodzi.
#29
(19-01-2012, 21:47)Marcin napisał(a): ł) całkowity zakaz połowu ryb ze środków pływających na wszystkich wodach Okręgu Maz. od 2 stycznia
do 30 kwietnia. JeŜeli pierwszy lub ostatni dzień zakazu przypada w dzień ustawowo wolny od pracy,
okres obowiązywania zakazu ulega skróceniu o ten dzień,

czyli jasno i wyraźnie niezaleźnie czy z silnikiem czy bezUsmiech Pomimo tego, że ktoś łowi z łodki zakotwiczony to i tak ze środka pływającego bo chyba wszsytko co pływa i jest zarejestrowane jest środkiem pływającym, tak? A jak nie zarejestrowane to dodatkowy pargraf dochodzi, czy się mylę??Pfftt I jeszcze jak zakotwiczony na szlaku wędrownym to kolejny paragrafPfftt Trzeba się pilnowaćPfftt

#30
Sorry, Blacha mnie zagadał... Piotrek był w Wyszkowie dzisiaj i nie pływał, wczoraj miał wolne, Waldek Ciok dzwonił, że ktoś tam łapał... I przy zasobach pieniężnych i terenie, który jest teraz trzech ludzi (!) nikt nie będzie jechał z Wyszkowa do Pułtuska 100 km żeby dać 100 złotych mandatów dziadkowi, który łowi krąpie tam od 50 lat. Bo potem nie będzie kasy na wachę kiedy trzeba będzie jechać na zgłoszenie o kłusownikach. Plotkom nie zawsze trzeba wierzyć, a ciekawe z drugiej strony czy ktoś może to potwierdzić zdjęciem np... czy jest to kolejna wiadomość o 2 metrowym sandaczu....

Dobra bo mi się ciśnienie podniosło... a do TN to niegłupi pomysł, żeby napisać czy zimowisko jest możliwe w przyszłym roku!
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tajne wody 2012 czermin 235 187.844 17-11-2013, 09:47
Ostatni post: michaln
  Wieści znad Warty mlody 120 95.056 03-01-2013, 15:58
Ostatni post: Mariano
  Wieści znad Skrwy burymichu 17 23.332 03-01-2013, 12:31
Ostatni post: bysior
  Wieści znad Wisły Paweł 1.866 1.154.444 31-12-2012, 20:16
Ostatni post: Wozik77
  Wieści spod lodu. burymichu 154 113.321 31-12-2012, 13:50
Ostatni post: gusto
  Wieści znad Wkry kamil141 281 212.513 27-12-2012, 08:11
Ostatni post: anguiler
Wink Wieści znad morza 2012 Artur Z. 43 41.998 11-12-2012, 15:35
Ostatni post: bysior
  Wieści znad Zalewu Zegrzyńskiego marcin_ 202 156.931 09-12-2012, 19:02
Ostatni post: lapa611
  Słupia 2012 pszem022 19 20.377 02-12-2012, 20:04
Ostatni post: kaczy
  Wieści znad Lubiąża garbus 122 94.916 01-12-2012, 13:59
Ostatni post: garbus


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.