Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści znad Narwi 2012
#31
(19-01-2012, 22:04)colednik napisał(a):
(19-01-2012, 21:47)Marcin napisał(a): ł) całkowity zakaz połowu ryb ze środków pływających na wszystkich wodach Okręgu Maz. od 2 stycznia
do 30 kwietnia. JeŜeli pierwszy lub ostatni dzień zakazu przypada w dzień ustawowo wolny od pracy,
okres obowiązywania zakazu ulega skróceniu o ten dzień,

czyli jasno i wyraźnie niezaleźnie czy z silnikiem czy bezUsmiech Pomimo tego, że ktoś łowi z łodki zakotwiczony to i tak ze środka pływającego bo chyba wszsytko co pływa i jest zarejestrowane jest środkiem pływającym, tak? A jak nie zarejestrowane to dodatkowy pargraf dochodzi, czy się mylę??Pfftt I jeszcze jak zakotwiczony na szlaku wędrownym to kolejny paragrafPfftt Trzeba się pilnowaćPfftt

Zakaz cumowania na szlaku obowiązuje już X lat i nikt nigdy tego nie egzekwował. Tak samo jak tego że po zmroku trzeba mieć światło na łódce,takiego i takiego koloru na takiej i takiej wysokości od lustra wody - to już z paragrafów o żegludze. Jeszcze tam łamiemy kilka przepisów ale jak do tej pory nikt się o to nie czepiał.

(19-01-2012, 22:11)bysior napisał(a): Sorry, Blacha mnie zagadał... Piotrek był w Wyszkowie dzisiaj i nie pływał, wczoraj miał wolne, Waldek Ciok dzwonił, że ktoś tam łapał... I przy zasobach pieniężnych i terenie, który jest teraz trzech ludzi (!) nikt nie będzie jechał z Wyszkowa do Pułtuska 100 km żeby dać 100 złotych mandatów dziadkowi, który łowi krąpie tam od 50 lat. Bo potem nie będzie kasy na wachę kiedy trzeba będzie jechać na zgłoszenie o kłusownikach. Plotkom nie zawsze trzeba wierzyć, a ciekawe z drugiej strony czy ktoś może to potwierdzić zdjęciem np... czy jest to kolejna wiadomość o 2 metrowym sandaczu....

Dobra bo mi się ciśnienie podniosło... a do TN to niegłupi pomysł, żeby napisać czy zimowisko jest możliwe w przyszłym roku!

Słuchaj jak oni jadą z Wyszkowa do Pułtuska i wychodzi im 100km to faktycznie coś tam jest nie tak - no chyba że jadą przez Warszawę Figielek.

Plotka, jasne, zapraszam jutro i dam trzech naocznych świadków co widzieli dwie łódki na Narwi z których łowiono jak i przepływającą koło nich łódkę PSR koloru zielonego z kabiną.
O wszystkim mówił mi człowiek dla którego nie było ważne czy jem, śpię, kąpie się czy robię coś innego, tylko on musiał mi w tym akurat momencie udowodnić swoją rację, a racja jego zdaniem jest taka że można łowić z łodzi ale jak się nie ma silnika.

Zimowisko, dobra przyznam się że jak zacząłem z łowiącymi rozmawiać o tym czy nie szkoda tak trzebić tych ryb, to w pewnym momencie zacząłem zaciskać pięści w kieszeniach. I nie ze złości tylko były momenty że byłem niemal przekonany że któryś się zaraz na mnie puści. Uciąłem więc dyskusję i odszedłem bo jeszcze chwila i to nie "oni" by poszli na mnie tylko ja na nich. Miałem o tym nie pisać bo to przecież wszyscy znajomi z "widzenia" bez możliwości przegadania ich.
#32
(19-01-2012, 22:34)Marcin napisał(a):
(19-01-2012, 22:04)colednik napisał(a):
(19-01-2012, 21:47)Marcin napisał(a): ł) całkowity zakaz połowu ryb ze środków pływających na wszystkich wodach Okręgu Maz. od 2 stycznia
do 30 kwietnia. JeŜeli pierwszy lub ostatni dzień zakazu przypada w dzień ustawowo wolny od pracy,
okres obowiązywania zakazu ulega skróceniu o ten dzień,

czyli jasno i wyraźnie niezaleźnie czy z silnikiem czy bezUsmiech Pomimo tego, że ktoś łowi z łodki zakotwiczony to i tak ze środka pływającego bo chyba wszsytko co pływa i jest zarejestrowane jest środkiem pływającym, tak? A jak nie zarejestrowane to dodatkowy pargraf dochodzi, czy się mylę??Pfftt I jeszcze jak zakotwiczony na szlaku wędrownym to kolejny paragrafPfftt Trzeba się pilnowaćPfftt

Zakaz cumowania na szlaku obowiązuje już X lat i nikt nigdy tego nie egzekwował. Tak samo jak tego że po zmroku trzeba mieć światło na łódce,takiego i takiego koloru na takiej i takiej wysokości od lustra wody - to już z paragrafów o żegludze. Jeszcze tam łamiemy kilka przepisów ale jak do tej pory nikt się o to nie czepiał.

(19-01-2012, 22:11)bysior napisał(a): Sorry, Blacha mnie zagadał... Piotrek był w Wyszkowie dzisiaj i nie pływał, wczoraj miał wolne, Waldek Ciok dzwonił, że ktoś tam łapał... I przy zasobach pieniężnych i terenie, który jest teraz trzech ludzi (!) nikt nie będzie jechał z Wyszkowa do Pułtuska 100 km żeby dać 100 złotych mandatów dziadkowi, który łowi krąpie tam od 50 lat. Bo potem nie będzie kasy na wachę kiedy trzeba będzie jechać na zgłoszenie o kłusownikach. Plotkom nie zawsze trzeba wierzyć, a ciekawe z drugiej strony czy ktoś może to potwierdzić zdjęciem np... czy jest to kolejna wiadomość o 2 metrowym sandaczu....

Dobra bo mi się ciśnienie podniosło... a do TN to niegłupi pomysł, żeby napisać czy zimowisko jest możliwe w przyszłym roku!

Słuchaj jak oni jadą z Wyszkowa do Pułtuska i wychodzi im 100km to faktycznie coś tam jest nie tak - no chyba że jadą przez Warszawę Figielek.

Plotka, jasne, zapraszam jutro i dam trzech naocznych świadków co widzieli dwie łódki na Narwi z których łowiono jak i przepływającą koło nich łódkę PSR koloru zielonego z kabiną.
O wszystkim mówił mi człowiek dla którego nie było ważne czy jem, śpię, kąpie się czy robię coś innego, tylko on musiał mi w tym akurat momencie udowodnić swoją rację, a racja jego zdaniem jest taka że można łowić z łodzi ale jak się nie ma silnika.

Zimowisko, dobra przyznam się że jak zacząłem z łowiącymi rozmawiać o tym czy nie szkoda tak trzebić tych ryb, to w pewnym momencie zacząłem zaciskać pięści w kieszeniach. I nie ze złości tylko były momenty że byłem niemal przekonany że któryś się zaraz na mnie puści. Uciąłem więc dyskusję i odszedłem bo jeszcze chwila i to nie "oni" by poszli na mnie tylko ja na nich. Miałem o tym nie pisać bo to przecież wszyscy znajomi z "widzenia" bez możliwości przegadania ich.

Dobra napiszę coś innego, każda osoba, która jest świadkiem wykroczenia, bo akurat w tym przypadku to są wykroczenia może wystąpić z wnioskiem do najbliższej jednostki Policji jako zawiadamiająca i świadek popełnienia wykroczenia i złożyc stosowne zawiadomienie oraz ubiegać się o ukaranie w/w osób. Więc Panie i Panowie nie ma co biadolić tylko trzeba działaćPfftt bo gdybać to sobie można do końca świata i o jeden dzień dłużejPfftt
#33
(19-01-2012, 22:48)colednik napisał(a): Dobra napiszę coś innego, każda osoba, która jest świadkiem wykroczenia, bo akurat w tym przypadku to są wykroczenia może wystąpić z wnioskiem do najbliższej jednostki Policji jako zawiadamiająca i świadek popełnienia wykroczenia i złożyc stosowne zawiadomienie oraz ubiegać się o ukaranie w/w osób. Więc Panie i Panowie nie ma co biadolić tylko trzeba działaćPfftt bo gdybać to sobie można do końca świata i o jeden dzień dłużej Pfftt

Albo dwa nawet...

@Marcin - no właśnie taka jest często rzeczywistość niestety. I to nie chodzi o to że nie reagujemy - bo często jako jednostka niestety nie ma siły przebicia żadnej... co z tego jak ja zawsze gadam, śmieje się że pulpety do jabola - jak oni się pukają w głowę że ja wypuszczam "rybkie". Mentalność - a trzeba też dodać, że elita wędkarska to raczej tam nie łowi..... Ech, krew mi się gotuje po prostu - a problem przecież jest X lat już!!!

A światła, kamizelki, gaśnice, szlaki wodne, cumowanie 50 metrów od filara.... no nie można. No nie można no... Zawstydzony

http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
#34
Jeśli chodzi o Pułtuską Narew zerknijcie tutaj: http://shrap-drakers.pl/forum/thread-1814-post-44299.html
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
#35
szkoda właśnie, że wszyscy widzą, wiedzą a nikt nie reaguje... telefony są na mojej stronie http://www.naspinning.pl/telefony-alarmowe/

niestety stan osobowy jest bardzo niski i akurat tego dnia PSR był w Wyszkowie...

a szkoda że przez kilka godzin nikt nie zadzwonił wcześniej do PSR, dopiero ja zadzwoniłem jak dostałem informację że ktoś łowi z łódki... może to nie będzie dla większości przyjemne... mądrzyć się każdy potrafi ale jak co do czego to nie ma odważnego...
#36
(21-01-2012, 02:29)Krzysztof napisał(a): szkoda właśnie, że wszyscy widzą, wiedzą a nikt nie reaguje... telefony są na mojej stronie http://www.naspinning.pl/telefony-alarmowe/

niestety stan osobowy jest bardzo niski i akurat tego dnia PSR był w Wyszkowie...

a szkoda że przez kilka godzin nikt nie zadzwonił wcześniej do PSR, dopiero ja zadzwoniłem jak dostałem informację że ktoś łowi z łódki... może to nie będzie dla większości przyjemne... mądrzyć się każdy potrafi ale jak co do czego to nie ma odważnego...

Krzysiu i tak właśnie jest prawie wszędzie w każdym okręgu- smutna to prawdaBezradny
Miłość to karpie , fascynacja spining .Lubię też wypady na nasze piękne morze .
#37
Witam.W ujściu Węgierki do Orzyca była przez kilka lat taka sama sytuacja jak u was na kanałku.Na walnym zebraniu w tamtym roku podjęto uchwałę o zrobieniu tam zakazu wędkowania.Została wysłana do okręgu mazowieckiego.Takie pismo wysłało również koło z Makowa Mazowieckiego.Wiem że okręg musiał to dalej wysłać tylko nie wiem czy do ministra czy do wojewody.I tak wspólnymi siłami udało się zrobić zakaz jako ze tam jest zimowisko. Może i Wy spróbujcie.Najlepiej jak by do sprawy przyłączyło się jak najwięcej kół wędkarskich z waszego rejonu.
#38
(23-01-2012, 07:58)STRUS napisał(a): Witam.W ujściu Węgierki do Orzyca była przez kilka lat taka sama sytuacja jak u was na kanałku.Na walnym zebraniu w tamtym roku podjęto uchwałę o zrobieniu tam zakazu wędkowania.Została wysłana do okręgu mazowieckiego.Takie pismo wysłało również koło z Makowa Mazowieckiego.Wiem że okręg musiał to dalej wysłać tylko nie wiem czy do ministra czy do wojewody.I tak wspólnymi siłami udało się zrobić zakaz jako ze tam jest zimowisko. Może i Wy spróbujcie.Najlepiej jak by do sprawy przyłączyło się jak najwięcej kół wędkarskich z waszego rejonu.

tylko u nas jest jeden problem... 99% naszych wędkarzy nie chce tego zakazu... łącznie z zarządem Koła
#39
Tyle Narwiaków..I nic zrobić nie można..?
#40
(23-01-2012, 12:39)Krzysztof napisał(a): tylko u nas jest jeden problem... 99% naszych wędkarzy nie chce tego zakazu... łącznie z zarządem Koła

Zarząd koła, który pewnie też tam poławia :oczko:.
Dziś byłem i wędkujący przenieśli się na keje i główkę koło PZW.




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tajne wody 2012 czermin 235 187.844 17-11-2013, 09:47
Ostatni post: michaln
  Wieści znad Warty mlody 120 95.056 03-01-2013, 15:58
Ostatni post: Mariano
  Wieści znad Skrwy burymichu 17 23.332 03-01-2013, 12:31
Ostatni post: bysior
  Wieści znad Wisły Paweł 1.866 1.154.444 31-12-2012, 20:16
Ostatni post: Wozik77
  Wieści spod lodu. burymichu 154 113.321 31-12-2012, 13:50
Ostatni post: gusto
  Wieści znad Wkry kamil141 281 212.513 27-12-2012, 08:11
Ostatni post: anguiler
Wink Wieści znad morza 2012 Artur Z. 43 41.998 11-12-2012, 15:35
Ostatni post: bysior
  Wieści znad Zalewu Zegrzyńskiego marcin_ 202 156.931 09-12-2012, 19:02
Ostatni post: lapa611
  Słupia 2012 pszem022 19 20.377 02-12-2012, 20:04
Ostatni post: kaczy
  Wieści znad Lubiąża garbus 122 94.916 01-12-2012, 13:59
Ostatni post: garbus


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.