Shrap-Drakers Fishing Forum
Fenwick opinie i doświadczenia
#51
Witam wszystkich
Ja również mam prośbę o poradę w sprawie zakupu Fenwicka.
Szukam kijka do łowienia na rzece średniej wielkości jak Wkra, ew. do lżejszego łowienia na Wiśle. Celuję w klenie, bolenie i szczupaki.
Interesowalby mnie kij, którym mógłbym w miarę normalnie rzucać i prowadzić nieduże kleniowe woblery 3-4 cm., ale i nieco większe i cięższe 6-8 cm.

Zainteresowały mnie dwa kije serii HMX:
-HMX-S862L-MF (2,60 m., Light, akcja - Mod/Fast, cw - 5-14 g.);
-HMX-S902ML-F (2,74 m., Med/Light, akcja - Fast, cw - 7 - 18).

Pierwszy ma dolny cw., który bardziej pasowałby do mniejszych wobków, ale jest krótszy i ma mniejszą moc, obawiam się też o jego reakcje na prowadzenie przynety w silnym nurcie.
Drugi jest dłuższy i mocniejszy ale nie wiem z kolei jak zachowywałby się przy mniejszych przynętach.
Czytałem test @Garbusa i zachęcił mnie on w ogóle do przyjrzenia się tej marce. Widziałem też, że @Paweł wspominał o nieco dłuższych kijach tej serii.
Czy może ktoś używał jednego ze wspominanych kijów i mógłby się podzielić wrażeniami?
Ewentualnie może waszym zdaniem do wspomnianych założeń żaden nie jest odpowiedni?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za info.
Odpowiedz
#52
Witam wszystkich wędkarzy a w szczególności Ciebie garbus.W związku z tym że jestem z Łodzi i nie ma u nas przedstawiciela Fenwicka proszę w szczególności Ciebie garbus oraz oczywiście innych wędkarzy o pomoc w wyborze wędki.Łowisko na jakim będę zazwyczaj użytkował wędzisko to Zalew Sulejowski gdzie średnia głębokość to 5m ,oczywiście z dołkami 7-8m.Ryba drapieżna występująca w tym zalewie to oczywiście sandacz,szczupak,boleń i okoń.Dystrybutor polecił mi wędkę AETOS A671MHFS i jak na razie jest to jedyna opcja a jaka wy byście polecili na to łowisko i na te gatunki ryb.Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za odpowiedzi.Usmiech
Odpowiedz
#53
Witka Usmiech Potrzebuję opinii użytkowników HMG ... Od jakiegoś czasu (dość dłuższego) chodzi mi po głowie zakup GS70M-MF-2. Kijek miałby mi służyć do łowienia szczupaków na wodach stojących z brzegu lub z belly boat na starorzeczach Pilicy. Czasem zabierałbym go nad rzekę. Przynęty to głównie gumy na główkach do 15g, wahadła do rozmiaru 3, większe woblery. Wyczytałem, że blank można sporo przeciążyć więc wymienione przynęty nie powinny mu zaszkodzić. Obawiam się raczej długości Usmiech Aha, te łowienie z brzegu wygląda tak, że do końca pasa trzcin wchodzę do wody i obławiam wzdłuż pas trzcin i spadki Usmiech PS. Macałem brata GS70ML-MF-2 i nie ukrywam, że podobają mi się te patyczki Usmiech Pozdrawiam - Grisha
Odpowiedz
#54
(02-12-2013, 09:09)Grisha napisał(a): Witka Usmiech Potrzebuję opinii użytkowników HMG ... Od jakiegoś czasu (dość dłuższego) chodzi mi po głowie zakup GS70M-MF-2. Kijek miałby mi służyć do łowienia szczupaków na wodach stojących z brzegu lub z belly boat na starorzeczach Pilicy. Czasem zabierałbym go nad rzekę. Przynęty to głównie gumy na główkach do 15g, wahadła do rozmiaru 3, większe woblery. Wyczytałem, że blank można sporo przeciążyć więc wymienione przynęty nie powinny mu zaszkodzić. Obawiam się raczej długości Usmiech Aha, te łowienie z brzegu wygląda tak, że do końca pasa trzcin wchodzę do wody i obławiam wzdłuż pas trzcin i spadki Usmiech PS. Macałem brata GS70ML-MF-2 i nie ukrywam, że podobają mi się te patyczki Usmiech Pozdrawiam - Grisha

Cześć, ja posiadam GS66M-MF-2 odpowiednik tego co wymieniłeś tylko ciut krótszy. Skoro już macałeś wersje twojego brata to cóż mogę więcej napisać. Miałem korzystać z niego tylko z łódki, ale tak go polubiłem że chodzę z nim wszędzie. Wędka dla mnie idealna bo ja nie lubię długich korków, a jeżeli chodzi o moc to można ją naprawdę sporo przeciążyć . Moja wersja jest krótsza od twojej a jestem z niej bardzo zadowolony i w zupełności mi starczy. Musisz sam zdecydować a skoro już miałeś w ręku to decyzja powinna być prostsza . Przy zakupie zwróć uwagę na pstrykający lakier koło przelotek. Niestety w sklepie nie zauważyłem i nie chcąc już z taką głupotą reklamować tego, sam to szybko naprawiłem, pytanie tylko po co coś poprawiać przy wędce za 650 złoty. Sporo ryb już miałem na tym sprzęcie, głównie szczupaki, sandacze ale i sum też się trafił. Szczupaki i sandacze nie miały za dużo do powiedzenia ;] wędka świetnie amortyzuje ruchy nawet tych najmniejszych ;]. Szkoda tylo suma bo nawet nie wiem jakiej wielkości był ale 15 minutowy hol z kołowrotkiem porządnie dokręconym wędka zniosła całkiem nieźle Haha. Wygięta była już na korku ale nawet nic nie zatrzeszczało ;]. Swoją drogą nie chciał bym takiego trafić na pływadełku bo nie wiem czy sił w nogach by starczyło na przyhamowanie go XD. Podsumowując : jakość 5/5, cena 4/5 i wielka przyjemność z łowienia .
C&R
Odpowiedz
#55
Dzięki @cyrax za opinię Usmiech Kij nabyty i zapewne w weekend pierwszy teścik ... Mam nadzieję, że będzie to ten fartowny kijaszek Prosi @Kojoto - WIELKIE dzięki za zacny rabat Okok Zacieszacz
Odpowiedz
#56
Witam. Posiada ktoś z was może wędkę HMX S902M-M 2,74 dł 10-28 cw. Szukam kija na łódkę pod bolenia,będę wdzięczny za każdą informację.
Odpowiedz
#57
(04-01-2014, 08:07)urasenty napisał(a): Witam. Posiada ktoś z was może wędkę HMX S902M-M 2,74 dł 10-28 cw. Szukam kija na łódkę pod bolenia,będę wdzięczny za każdą informację.

Skrobnij do Pieczywka. Wszystkie bolenie łowi na starszą wersję tego kija.
Odpowiedz
#58
Witam,
Czy mógłbym poprosić o pomoc w wyborze wędki? Zastanawiam się nad Fenwickami:

1) Elite Tech Smallmouth - ESMS692M-X 2,05 2 Medium Extra Fast 6-12 3 - 21 8 107
2) Aetos - A702MFS 2,13 2 Medium Fast 6-14 2 - 21 8 111

Łowię z brzegu na rzekach Narew, Wisła, Wkra czasami Zalew. Moim głównym celem będzie sandacz z lekkiego opadu - gumy (c.w. jak najbardziej dla mnie wystarczające) lub czasami nieduże woblerki typowo sandaczowe. Czy ktoś posiada, któryś z tych dwóch kijków i mógłby podzielić się opinią o nich?
Dziękuję przeogromnie za wszelką pomoc i pozdrawiam.
Odpowiedz
#59
(11-02-2014, 22:05)maximus36 napisał(a): Witam,
Czy mógłbym poprosić o pomoc w wyborze wędki? Zastanawiam się nad Fenwickami:

1) Elite Tech Smallmouth - ESMS692M-X 2,05 2 Medium Extra Fast 6-12 3 - 21 8 107
2) Aetos - A702MFS 2,13 2 Medium Fast 6-14 2 - 21 8 111

Łowię z brzegu na rzekach Narew, Wisła, Wkra czasami Zalew. Moim głównym celem będzie sandacz z lekkiego opadu - gumy (c.w. jak najbardziej dla mnie wystarczające) lub czasami nieduże woblerki typowo sandaczowe. Czy ktoś posiada, któryś z tych dwóch kijków i mógłby podzielić się opinią o nich?
Dziękuję przeogromnie za wszelką pomoc i pozdrawiam.

Testowałem Fenwick EliteTech Walleye Jigging EWS63M-XF. Sprawdził się z brzegu na główkach, sprawdził się z łódki. Łowiłem i na lekkie wobki spuszczane z nurtem i na ciężkie gumy. Dla mnie rewelacja kij. Na Aetosy jeszcze nie łowiłem, ale opinie o nich są jak najbardziej pozytywne. O Elite napisałem kilka słów - jeśli masz ochotę to zerknij: http://shrap-drakers.pl/artykul/fenwick-elitetech-walleye-jigging-ews63m-xf/

Ale pamiętaj o tym co napisał Krzysiek w innym wątku - wędkę musisz kupić pod metodę na jaką będziesz łowić!
Odpowiedz
#60
(12-02-2014, 08:51)bysior napisał(a):
(11-02-2014, 22:05)maximus36 napisał(a): Witam,
Czy mógłbym poprosić o pomoc w wyborze wędki? Zastanawiam się nad Fenwickami:

1) Elite Tech Smallmouth - ESMS692M-X 2,05 2 Medium Extra Fast 6-12 3 - 21 8 107
2) Aetos - A702MFS 2,13 2 Medium Fast 6-14 2 - 21 8 111

Łowię z brzegu na rzekach Narew, Wisła, Wkra czasami Zalew. Moim głównym celem będzie sandacz z lekkiego opadu - gumy (c.w. jak najbardziej dla mnie wystarczające) lub czasami nieduże woblerki typowo sandaczowe. Czy ktoś posiada, któryś z tych dwóch kijków i mógłby podzielić się opinią o nich?
Dziękuję przeogromnie za wszelką pomoc i pozdrawiam.

Testowałem Fenwick EliteTech Walleye Jigging EWS63M-XF. Sprawdził się z brzegu na główkach, sprawdził się z łódki. Łowiłem i na lekkie wobki spuszczane z nurtem i na ciężkie gumy. Dla mnie rewelacja kij. Na Aetosy jeszcze nie łowiłem, ale opinie o nich są jak najbardziej pozytywne. O Elite napisałem kilka słów - jeśli masz ochotę to zerknij: http://shrap-drakers.pl/artykul/fenwick-elitetech-walleye-jigging-ews63m-xf/

Ale pamiętaj o tym co napisał Krzysiek w innym wątku - wędkę musisz kupić pod metodę na jaką będziesz łowić!

Witaj Bysior,
Najpierw chciałbym ogromnie podziękować za link i wspaniały opis Twojego Fenwicka. Okok Co do samego artykułu to stworzyłeś go w bardzo profesjonalny sposób. Super zdjęcia i fajne opisy, a do tego wyczerpująco opowiedziałeś o samym kijaszku. Oklasky Przyznam się, że jeszcze bardziej zachęciłeś mnie do zakupu jakiegoś kijka ze stajni Fenwicka. W moim przypadku niestety monoblanki nie wchodzą w grę. Zdaję sobie sprawę, że długość Twojego kijka pozwala zapakować go do każdego samochodu, tyle że w moim przypadku jest tak, że jak na samym początku sezonu pakuję sprzęt do samochodu to potrafię go ze sobą wozić aż do końca grudnia (zależy jak pogoda w grudniu pozwala na łowienie). Dlatego ciężko by mi było wozić non stop wędkę między siedzeniami, a tak po złożeniu idealnie wpasowuje się za tylne siedzenia. Luzik
Jak najbardziej biorę sobie do serca Twoje i Krzyśka zdanie Bysior i będę starał się dobierać sprzęt do miejsc oraz stosowanej metody łowienia.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Jacek
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Guide Select Skinner Cast - prośba o opinie rybakaw 0 3.650 21-03-2014, 16:48
Ostatni post: rybakaw
  Shimano catana CX 1-11 g opinie wisnia 2 7.271 04-04-2013, 08:04
Ostatni post: wisnia
  jaki kij na szczupaka (fenwick) lewy 3 8.323 27-11-2012, 09:38
Ostatni post: Mariano
  Fenwick HMX Zaks 1 6.586 13-11-2012, 19:57
Ostatni post: cyrax
  Dragon seria HM - opinie pablotor 40 52.642 05-10-2012, 13:38
Ostatni post: piotrek210771
  Ron thompson tyran - prosba o opinie yuzeg 5 11.604 10-09-2012, 21:17
Ostatni post: yuzeg
  Opinie o Lamiglas XSH 1142MT 2,90 7-18g 8-17lb Mariano 0 6.287 17-12-2010, 00:51
Ostatni post: Mariano


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.