Shrap-Drakers Fishing Forum
Fenwick opinie i doświadczenia
#41
(24-11-2012, 21:58)rol napisał(a): Witam.
Mam prośbę do wszystkich użytkowników wędki Fenwick HMX do 28gr. między innymi do Pawła.
Dokręciłem do swojego kija również Spro Red Arca. W moim przypadku wielkości 400.
Kręcioł spory, a przelotka startowa stosunkowo mała. Szukam ,może to przyczyna dość częstych splątań plecionki 0,10. Przy większym przekroju i cięższych przynętach całkowity spokój.
Ale jak przyjdzie połowić małymi twisterami na hakach 3-5gr. lub na mniejsze blaszki ( np. zarośnięte starorzecza ) to łapałem sporą ilość powstałych bród. Może kręcioł jest za duży. Jak spisywał Ci się Twój zestaw.
Dokręcałem mniejszy kołowrotek, Cormorana wielkości 300, ale zmiany nie zauważyłem. Jednak, to mogła być wina młynka. Cormoran miał już luzy na osi. Jak trzeba będzie, to zainwestuję w mniejszy kręcioł do tego kija, ale wolał bym wiedzieć, że jest realna szansa redukcji takiego sposobu marnowania linki.

Miałem podobną sytuację z wędką HMG GS70ML-MF-2. Po zmianie kołowrotka (o mniejszej szpuli), problem się sam rozwiązał. Nie dociekałem więcej jaka była przyczyna. Być może duża szpula, być może rodzaj plecionki (na dwóch kołowrotkach innej marki), a być może rodzaj kołowrotka tzn. lepsze nawijanie plecionki.

Odpowiedz
#42
Witam.
And57 ,widzisz, to jest już jakoś informacja, do przemyślenia.
Kołowrotek Spro nawija mi dobrze, nic złego w jego pracy nie widzę.
Wielkość również mi odpowiadała, ze względu na masywność i pewność pracy.
Ale to nie oznacza ,że będzie przy tym kiju na zawsze.
Tylko kasy mi szkoda, na nowy, mniejszy.
Ale skoro tak było w Twoim przypadku, jest szansa, że pomoże taka zmiana i mnie.
Będę myślał.



Odpowiedz
#43
Witam! Jako, że to mój pierwszy post na forum, chciałbym się serdecznie z Wami przywitać!
Jako, że interesuje mnie kupno wędki Fenwick GS70M-MF-2 7-21g. i zaraz zaczęły się schody im więcej czytam o wędkach Fenwicka tym bardziej nie wiem jaki model kupić.
Zdecydowany jestem na Fenwicka, ale którego to już nie wiem Zalamka
Otóż opiszę gdzie łowię jest to jezioro (jest to typ jeziora sielawowego), głównie łapie szczupaki, czasem przyłowem są okonie (ok okonki Usmiech), ale wiadomo jak to jest mieszkam na Warmii i Mazurach także jezioro zawsze może być zmienione, głównymi przynętami są gumki 4" na główce 5-8-12 gr, jerki (np salmo slider 7 cm), skinner 12 cm, rapala, czasem wahadłówka więc nie łąpie przesadnie ciężko, ale przejdźmy do meritum chciałbym coś zakupić w miarę uniwersalnego (wiem, że tak jest najtrudniej kupić) i mam problem nie wiem czy zakupić wersję HMG GS70M-MF-2 7-21g czy zaryzykować i kupić monoblanka EWS66M-F (nigdy jeszcze nie łapałem monoblankiem).
Do wędki chcę założyć kołowrotek Spro Red Arc 10400 i czy będzie on pasował do któregoś z tych modeli wędek.
Mam jeszcze dodatkowe pytanie w czym przewozicie monoblanki żeby nie uległy zniszczeniu podczas transportu.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#44
Mam wersję HMG którą podajesz Usmiech, pytaj na privie o co tylko chcesz. Dodam że jest to moja najukochańsza wędka Pfftt Co do monoblanków to oczywiście się rewelacyjne, lepsze czucie i niesamowita przyjemność z łowienia. Osobiście zrezygnowałem ze względu właśnie na transport. Można przewozić wędkę w tubie ale jaka by ona krótka nie była to jest jednak mnie poręczna niż złożona wędka za siedzeniami w aucie Usmiech. Co kto lubi i co kto może, jak masz fajny duży samochód albo spacerem nad wodę to nie widzę problemu.
C&R
Odpowiedz
#45
Sprzedałem Fenwicka HMX 2,9 do 28gr. o którym pisałem poprzednio. Nie wspominał bym o tym, ale warto napisać dla osób które zechcą nabyć taki kij z drugiej ręki, a nie są zdecydowane łowić tą wędką stosunkowo ciężkimi przynętami.
W 2011 roku ten model był sprzedawany jako S&S, a w naszym kraju w segmencie tradycyjnym.
W dolnym składzie zbrojony był w dwie przelotki, a to powodowało zmniejszenie odległości od kołowrotka do przelotki startowej. Startowa miała średnicę wewnętrzną 20 mm. Przy cięższych przynętach, choć to tańszy model Fenwicka wszystko grało i świstało. Jednak przy lekkich przynętach pętliło plecionkę. Dwie szpule pletki PP 0,10 plus jedna 0,15, w sezon, w większości przez brody, to trochę dużo jak na jeden kij. A niestety tam gdzie ja łowię, trzeba kombinować raz ciężej, a raz zupełnie lekko i daleko. Pomijam moje sposoby rzutu i inne braki których jestem świadomy. Sposoby moczenia plecionki itp. To wszystko starałem się korygować. Myślę że rozmieszczenie przelotek bardzo się do tego przyczyniało. Próbowałem z mniejszym kołowrotkiem. Efekt podobny jak przy poprzednim. Teraz wchodzi nowa seria, ale informacja katalogowa podaje wiele informacji, lecz zdjęcia nie pokazują wędki, tylko jej wybrane elementy. A w sklepach z oferty jest zaledwie kilka modeli. Warszawa ma podobno lepiej Jezyk Wiadomo stolica. JezykHaha
Każdy dobiera wędkę pod swoje potrzeby i upodobania. Ja szukam dalej.
A wbrew pozorom, czasu nie jest do wiosny za dużo. Cwaniak
Pozdrawiam
Odpowiedz
#46
podepnę się do tematu,
szukam polskiego sklepu internetowego z pełnym asortymentem kijków Fenwicka, moze ktoś cos zalinkować.
Z góry dzięki.
Odpowiedz
#47
Punkty sprzedaży: http://www.fenwick.com.pl/punkty-sprzedazy.html
Odpowiedz
#48
Obawiam się że nic się nie da zalinkować. Pozostaję sklepy stacjonarne. I jeśli chodzi o duży asortyment to te większe. To jest właśnie to, co mnie lekko zirytowało w sposobie dystrybucji, w punktach wymienionych na stronie firmowej Fenwick. W sklepach internetowych tam wymienionych albo nie ma ich w ofercie, albo zadzwoń, to ci powiemy. Wszystkie kijki możesz zobaczyć lepiej lub gorzej. Możesz poznać ceny, opisy reklamowe i zadecydować lub choćby ustalić samemu czy cię stać lub nie, wybór jest wielki, na długie rozmowy, ważne są szczegóły uzbrojenia gdy popytasz konkretnie, przed chęcią zakupu. Zachowują się jak gdyby to były wędki ze złota, lub cholera wie co. Sprzedają towar, czy odprawiają nabożeństwo? Na pewno nie chodzi o fenomenalne upusty. Dlatego sobie odpuściłem. Poszukałem inną wędkę. Lepszą czy gorszą, ale mogłem przynajmniej ogólnie, ale całą, zobaczyć ją w necie i bez większych problemów w sklepach. Na stronach jest sporo opinii użytkowników posiadających Fenwicki. Tylko nie zawsze poszukuje się takiej, jak opisane długości czy c.w. A to firma której wędki nawet w jednej serii różnią się pracą. Ot, tak się rozpisałem nic nie pomagając ale również poszukiwałem tej firmy, miałem jeden kijek, widziałem co mi nie leży i czego chcę od następcy. Odpuściłem. Nie muszę stawać na głowie przy zakupie spinningu.
Odpowiedz
#49
Bysior wiem gdzie można kijki kupić, chodziło mi o sklep internetowy z całą ofertą.
Rol też nie mogłem nic znaleźć, aż dziwne Kwadr
Dzięki panowie
Odpowiedz
#50
Ja mam pytanie o muchówki Fenwicka. Konkretnie chodzi mi o model Techna-AV #8. Mam zamiar w tym roku poganiac za szczupakiem. Wykopałem takiego Fenwicka ale jeszcze na niego nie łowiłem i na sucho sprawia wrażenie o wiele mocniejsze niż #8. Zastanawiam się nad doborem linki do niego. Wydaje mi się, że spokojnie można go przeciążyć o jedną a nawet dwie klasy. Jeżeli ktoś używał to bardzo proszę o ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu lub potwierdzenie moich domniemań oraz o opinie o tej wędce.

pozdrawiam
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Guide Select Skinner Cast - prośba o opinie rybakaw 0 3.650 21-03-2014, 16:48
Ostatni post: rybakaw
  Shimano catana CX 1-11 g opinie wisnia 2 7.271 04-04-2013, 08:04
Ostatni post: wisnia
  jaki kij na szczupaka (fenwick) lewy 3 8.323 27-11-2012, 09:38
Ostatni post: Mariano
  Fenwick HMX Zaks 1 6.586 13-11-2012, 19:57
Ostatni post: cyrax
  Dragon seria HM - opinie pablotor 40 52.642 05-10-2012, 13:38
Ostatni post: piotrek210771
  Ron thompson tyran - prosba o opinie yuzeg 5 11.604 10-09-2012, 21:17
Ostatni post: yuzeg
  Opinie o Lamiglas XSH 1142MT 2,90 7-18g 8-17lb Mariano 0 6.287 17-12-2010, 00:51
Ostatni post: Mariano


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.