Shrap-Drakers Fishing Forum
Dragon seria HM - opinie
#1
Czy ktoś z Was szanownych forumowiczów użytkuję najwyższe modele Dragona - HM ? Ciekawy jestem jak to jest naprawdę z tą ich łamliwością... słyszałem że są to bardzo kruche wędki i użytkownicy mają z nimi sporo kłopotów.

Miałem okazje obejrzeć na żywo 3 modele i przyznam, że zrobiły na mnie dosyć pozytywne wrażenie. Co prawda cena jaką chce za nie producent wg mnie jest mocno przesadzona, ale "rzucono" ostatnio na rynek modele HM80 w cenach nie wykraczających poza 700zł co myślę jest już warte zastanowienia... Swoją drogą też ciekawe skąd taka "promocja" ?

Co o tym sądzicie ?
Odpowiedz
#2
Jeśli chodzi o HM to w rodzinie są dwie wędki tej serii, jak i kilku znajomych z nad wody też je ma.
Czy są łamliwe, jeszcze tego nie słyszałem lecz na oczy widziałem "przycinkę" wierzby przy rzucaniu przynęty na Pułtuskim "betonie".
Jak się nimi łowi to już mocno nie pomogę bo machnąłem jednym z tych kijków kilkanaście razy w nocy i przy dość silnym wietrze więc co ja mogę napisać Mysli.

Jeśli chodzi o ceny to czy ja wiem czy seria HM poleciała w dół, na początku sezonu szczupakowego w tym roku kupowałem kij i też oglądałem te wędki i ceny były .... takie jak teraz, co dziwne bo np. Guide Select poszedł delikatnie w górę.

Jeśli Ci nie pilno to ja na Twoim miejscu jeszcze bym się wstrzymał. Ja dziś miałem jechać po dwa kijki, jeden dla dziewczyny, drugi dla mnie lecz wczoraj wieczorem odwiedziłem jeszcze stronę dragona i widzę że cały czas wprowadzają nowości. Na przykład całkowicie nowa seria wędzisk ULTIMA i czuję w kościach że będzie o wiele więcej ciekawych kijków. Ja oczywiście czekam na to że ceny "starych" modeli polecą w dół Cwaniak.
Odpowiedz
#3
Spieszyć mi się nie spieszy aż tak strasznie... zanim pójdę na szczupaki czy sandacze trochę wody w Wiśle upłynie.

Jeden model spodobał mi się i zastanawiam się nad nim... zniechęcony tylko jestem faktem, że mój kolega złamał haemkę już 5 razy ! Gdybym go nie znał pomyślałbym, że zwyczajnie ich nie szanuje, ale wiem jak obchodzi się z wędkami i wykluczam jego niedbalstwo.

Do tego słyszałem o wielu przypadkach gdy kijki te pękały i to nawet przy zacięciu ryby. Nie wiem już sam...

Faktycznie nie wiem jak ceny tych wędzisk kształtowały się jakiś czas temu więc faktycznie cena może pozostaje na tym samym poziomie... ale jak to się ma wobec tego do cen sugerowanych widniejących w katalogu ? Też zastanawiające...

Co do nowości... jakoś nie oczekuję zbyt wiele Usmiech
Odpowiedz
#4
Sam nie wiem jak z tymi kijami jest Bezradny bo ja jeszcze złego słowa nie słyszałem.

A ceny, ja też na nowości nie patrzę a tylko czekam jak wejdą Haha, nowe wchodzi stare tanieje :oczko:.
Odpowiedz
#5
(23-12-2011, 09:39)pablotor napisał(a): Czy ktoś z Was szanownych forumowiczów użytkuję najwyższe modele Dragona - HM ? Ciekawy jestem jak to jest naprawdę z tą ich łamliwością... słyszałem że są to bardzo kruche wędki i użytkownicy mają z nimi sporo kłopotów.

Miałem okazje obejrzeć na żywo 3 modele i przyznam, że zrobiły na mnie dosyć pozytywne wrażenie. Co prawda cena jaką chce za nie producent wg mnie jest mocno przesadzona, ale "rzucono" ostatnio na rynek modele HM80 w cenach nie wykraczających poza 700zł co myślę jest już warte zastanowienia... Swoją drogą też ciekawe skąd taka "promocja" ?

Co o tym sądzicie ?

Witam,mam HM ok 4 lat ze starej nieistniejącej już serii 62Pike i wiem jedno nigdy się tej wędki nie pozbędę,jak dla mnie to uniwersał na wiślane bolenie,szczupaki i sandacze
Odpowiedz
#6
Bartek napisz cos więcejOczko
Odpowiedz
#7
Mam trzeci sezon HM 69 Thrill. Przyszedl w tubie ktora od razu wywalilem. To moja ulubiona rzeczna wedka a w tym sezonie tez troche szczupakow wyjela zamiast remontowanej siostry Millennium Wobbler. Zadna z wedek z pracowni ktore widzialem nie ma tak dobrego i tak starannie wykonczonego korka. HM80 to juz b wysoki modul. Moga byc bardziej lamliwe.
Odpowiedz
#8
Wymacałem i ja parę wędek z tej serii. Są bardzo starannie wykonane, nie wiem czy można kupić ładniej zrobione wędki niż te HM w kwocie do 1000zł. Ba nawet można sobie 80 było podpisać Haha
O łamliwości słyszałem ale była to raczej łamliwość spowodowana urazami mechanicznymi niż holem samych ryb. Ostatnimi czasy nawet się zastanawiałem nad takim kijem ale 1000zł to sporo a HM nie błyszczy niczym ponad Morethanem do 23g którego wówczas kupiłem za 3/4 ceny HM'a.
700zł które widziałem ostatnio na allegro jest już atrakcyjniejszą ceną i gdybym dopasował sobie jakiś model w inreresującej mnie długości powyżej 3m z cw w granicach 40g to nie wykluczył bym zakupu. I jest nawet taki Stealhead ale waży prawie o jedną wklejankę więcej niż mój poprzedni Gangster więc nie Bezradny
Chyba że się trafi jakiś Dragonik do testów to czemu nie Cwaniak
Odpowiedz
#9
(23-12-2011, 17:16)Król Tarcho napisał(a): Bartek napisz cos więcejOczko

Szybki kij z głębokim ugięcie,bardzo dobre czucie przynęty,zero spadów ryb,jak wspomniał Andrzej korek najwyższej jakości,obsługuje komfortowo wobki od rapali orginał 7 do kastmastera 28gr na bolka,główki max.35gr +kopyto 7cm na za główką na sandacze i max Algę 3 na szczupaki,z resztą umówimy się na rybki to sam zobaczysz
Odpowiedz
#10
Mi się spodobał Easy Rider 7-25gr 2,75m. Chciałbym go używać na Wiśle. Faktycznie jeśli chodzi o korek to rewelacja. Czułość z tego co mówią też na wysokim poziomie.

Chyba się jednak na niego zdecyduje...
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wędka Dragon MODERATE 2.82 m 2-12g piotrek210771 0 5.960 27-10-2015, 21:31
Ostatni post: piotrek210771
  Nowe kije Team Dragon.... wo-cash 3 7.905 28-02-2015, 17:27
Ostatni post: fryc2002
  Wędka DRAGON X-treme Spinn 28 270cm/6-28g pioo 14 18.130 05-07-2014, 10:00
Ostatni post: czerwcowy0520
  Guide Select Skinner Cast - prośba o opinie rybakaw 0 3.650 21-03-2014, 16:48
Ostatni post: rybakaw
  Fenwick opinie i doświadczenia garbus 59 92.196 13-02-2014, 13:08
Ostatni post: maximus36
  Shimano catana CX 1-11 g opinie wisnia 2 7.271 04-04-2013, 08:04
Ostatni post: wisnia
  Dragon Millenium czy Thytan x-jig michal1980 4 9.003 26-03-2013, 18:59
Ostatni post: seb603
  Dragon Destiny rapa10 10 12.789 19-01-2013, 14:50
Ostatni post: malcz
  Dragon Destiny 3.05m - 10-42g tgrys 0 4.712 14-01-2013, 09:03
Ostatni post: tgrys
  Ron thompson tyran - prosba o opinie yuzeg 5 11.604 10-09-2012, 21:17
Ostatni post: yuzeg


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.