Shrap-Drakers Fishing Forum
Fenwick opinie i doświadczenia
#11
Spójnia, Fenwick HMX 2,74 do 28 to 560 albo 580 PLN. o ile mnie wzrok nie mylił.
Odpowiedz
#12
(28-01-2012, 14:01)tom76 napisał(a): Spójnia, Fenwick HMX 2,74 do 28 to 560 albo 580 PLN. o ile mnie wzrok nie mylił.

te długie HMX niestety są nieco
droższe ale te krótkie to kwestia 400 +/-, tak więc cena jak najbardziej relatywna do jakości
Pozdrawiam
GARBUS
garbus@shrap.pl
GARBUS-FISHING
Odpowiedz
#13
Zauważyłem że są jakieś nowości na 2012 rok a mianowicie seria ELITE TECH Smallmouth oglądał ktoś już gdzieś?
C&R
Odpowiedz
#14
Panowie.
Jakie ma to znaczenie czy to będzie Fenwick czy hm 80 czy diabli wiedzą jaki jeszcze kij, najważniejsze żeby wędka użytkownikowi odpowiadała.
Mam znajomego co nadal łowi starą germiną i nie zamieni na żaden inny.
Poza tym kupujmy kije co mają serwis u nas w kraju a nie wiadomo gdzie.
Z tego co mi wiadomo nie ma autoryzowanego serwisu w Polsce - więc dla mnie taki kij jest nie do przyjęcia.
Odpowiedz
#15
Nie sprzęt, a technika czyni z Ciebie zawodnikaTak A czy Fenwicki w klasie wysokobudżetowej rzeczywiście prezentują się na takim dobrym poziomie, czy tylko każda sroczka swój ogonek chwali?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#16
Mam HMG
+blank
-jak dla mnie za krótki dolnik
-w uchwyt kołowrotka "nie wchodzą" kołowrotki z szeroką stopką (np. slammer 360)
Odpowiedz
#17
(04-02-2012, 20:13)hairy napisał(a): Panowie.
Jakie ma to znaczenie czy to będzie Fenwick czy hm 80 czy diabli wiedzą jaki jeszcze kij, najważniejsze żeby wędka użytkownikowi odpowiadała.
Mam znajomego co nadal łowi starą germiną i nie zamieni na żaden inny.
Poza tym kupujmy kije co mają serwis u nas w kraju a nie wiadomo gdzie.
Z tego co mi wiadomo nie ma autoryzowanego serwisu w Polsce - więc dla mnie taki kij jest nie do przyjęcia.

Ja na stronie przeczytałem że u nas rozpatrują gwarancje w ciągu 48h.
O samych kijach nie mogę się wypowiedzieć bo nie miałem jeszcze w ręku (mam nadzieję że coś mi się trafi)
Z tego co się orientowałem to kije są w cenie średniej między 500 a 1000zł czyli taka średnia półka. Pewnie na maj coś krótkiego na szczupaka chapnę Haha raczej z ciekawości niż dla chęci posiadania choć parametry mają niekulawe Mysli
Odpowiedz
#18
Moim skromnym zdaniem wędka a wędka to czasem ogromna różnica nawet w tym samym przedziale cenowym. Mnie Fenwicki urzekły tym co rzadko odczuwałem nawet w kijach u znajomych dwukrotnie droższych -a i ja sprzedałem kija za którego kupiłem 2 fenwicki i jeszcze bardziej mi odpowiadają Usmiech
Nie ma dla mnie znaczenia napis czy jest to Fenwick czy Jaxon - kije te po prostu mają wszystko co mi odpowiada, czułość, ugięcie pracę i wytrzymałość. A jeśli już jest to fenwick to przynajmniej tutaj mogę o tym napisać Usmiech a przy okazji poczytania o historii fenwicka to pewien mały akcent z duszą sie maOczko.
W każdym razie jeśli o mnie chodzi jestem mega zadowolony i na pewno za każdym razem przy poszukiwaniu kija będę oglądał fenwicka jako pierwszego.
Odpowiedz
#19
tak właśnie jak rzekłeś @Caster tu nie chodzi o napis a o to wszystko co kij powinien posiadać i Fenwicki w moim ocenie właśnie to posiadają a jak widać jest nas coraz więcej - w sensie użytkowników i do tego zadowolonych.

A tak z innej nieco beczki to poniżej zajawka filmu, który ukaże się na dniach w kioskach w raz z nowym numer WMH gdzie dwóch łowiących Michał i Robert notabene na co dzień używający Fenwicków z tych samych względów co inni prezentują monoblanki, które ja miałem przyjemność testować jesienią.

[youtube]zbYIIU41i_8&feature[/youtube]
Pozdrawiam
GARBUS
garbus@shrap.pl
GARBUS-FISHING
Odpowiedz
#20
Moje pytania są skierowane bardziej do @garbus-a, aczkolwiek nie oznacza to, że inni nie mogą się w tym temacie wypowiedzieć.
Zacznę chyba od tego, że posiadam spinning Fenwick HMG GS70ML-MF (213cm; cw.3-18gr; 2-częściowy), który zakupiłem 2 tygodnie temu. Lubię łowić "na lekko", dlatego wybrałem właśnie ten na większe okonie i średnie szczupaki. Zastanawiam się nad kupnem monoblanku z wersji Fenwick EliteTech Walleye Jigging. Czytając Twój test (już kilka razyOklasky), na TEAM RAPA, zastanawiam się, który wybrać:
Medium Light EWS66ML-F (198cm; cw 3-18gr), czy
Medium EWS66M-F (198cm; 3-21gr).
Obawy moje są spowodowane tym, aby nie zdublować zakupionej już wędki (akcja, ciężar wyrzutowy, itp.). Prawdopodobnie jest to trochę inny blank, pod metodę jigging, ale jak to opisałeś w teście wersja ElitTech i HMG wiele się od siebie nie różnią.
Ponieważ testowałeś w/w sprzęt i jesteś w trakcie testowania mojego zakupionego spinningu, więc masz porównanie w teorii i praktyce omawianych kijków. Dlatego bardzo liczę na Twoje podpowiedzi i porady.
Oto moje pytania:
1. Czy wędka w moim posiadaniu (HMG GS70ML-MF), nie będzie się dublować ze spinningiem ElitTech Walleye Jigging (EWS66ML-F) ? - piękny opis doświadczanych wrażeń w teścieOkok;
2. Czy może też nastawić się na trochę mocniejszego kija EWS66M-F ? - brak ograniczeń i komfort w stosowaniu przynętMysli;
3. Gdybyś miał wybrać dla siebie (lub może już masz w swojej kolekcji?), jeden z wersji ElitTech Walleye Jigging, to na który byś się zdecydowałUsmiech?
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Guide Select Skinner Cast - prośba o opinie rybakaw 0 3.650 21-03-2014, 16:48
Ostatni post: rybakaw
  Shimano catana CX 1-11 g opinie wisnia 2 7.271 04-04-2013, 08:04
Ostatni post: wisnia
  jaki kij na szczupaka (fenwick) lewy 3 8.323 27-11-2012, 09:38
Ostatni post: Mariano
  Fenwick HMX Zaks 1 6.586 13-11-2012, 19:57
Ostatni post: cyrax
  Dragon seria HM - opinie pablotor 40 52.639 05-10-2012, 13:38
Ostatni post: piotrek210771
  Ron thompson tyran - prosba o opinie yuzeg 5 11.604 10-09-2012, 21:17
Ostatni post: yuzeg
  Opinie o Lamiglas XSH 1142MT 2,90 7-18g 8-17lb Mariano 0 6.287 17-12-2010, 00:51
Ostatni post: Mariano


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.