Shrap-Drakers Fishing Forum
jaki kij na szczupaka (fenwick)
#1
Witam panowie.Mam problem z wyborem dobrego kijka na szczupaka.Łowie z łodzi na wodach stojących na wahadła,średnie i duże gumy i nie duże jerki.Zastanawiam się nad marką Fenwick ostatnio dużo czytałem o serii HMG
i nie wiem o jakiej gramaturze kija wybrac.W oko wpadły mi te modele :
GS70ML-MF-2 długosc 2,13m c.w 3-18g
GS70M-MF-2 długosc 2,13m c.w 7-21g
podobno te kije mają spory zapas mocy jak na swoją gramaturę więc się waham który bedzie lepszy?a może polecicie mi jakiś inny kijek który mi podpasuje.





Odpowiedz
#2
Witaj @lewy na forum.
Dzięki uprzejmości kolegi mam okazję testować i łoić ryby na Fenwicka EWS63M-XF 12lb c.w 21g.

Kijek z początku mi nie pasował ze względu na jego dosyć odmienną rękojeść.Przezyłem to i powiem szczerze,że jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie w łódkowych szpadach.

Kijkiem łowię na główki w przedziale 15-35g i powiem szczerze,że te 35g nie jest jakimś duzym wyzwaniem dla omawianego patyka.Gumy to 3" Relaxy a największe to 5" latają z niego aż miło,brania czuć bardzo dobrze,moc potrzebna do szybkiego wyholowania zdobyczy tez jest i ją czuć.Nie złowiłem większego drapola niż 75cm więc nieweim jakby kijek współgrał z metrowym szczupakiem czy sumem.Ogólnie do jigowania jak dla mnie jest super.Inne przynty typu wahadła,Alga,Gnom,wirówki long 3,4,comet 4 tez nie są problemem.
pokusiłem się nawet i jerkowałem sliderami 7,szło niezleUsmiech
Odpowiedz
#3
poczytałem troszke o tym twoim Fenwicku EWS63M-XF 12lb c.w 21g. i chwalili heheUsmiechtylko nie wiem czy chce jednoczęściówke w sumie jeszcze żadnego FENWICKA nie trzymałem i nie machałem nim nawet na sucho więc nie mam do czego go porównywać.Zawsze się broniłem przed kijkami krótszymi niż 2m i chyba dalej przy tym zostaneTakmoże sie myle. Nie wiem czy znajdę w moich okolicach jakis sklep który ma w swojej ofercie te kije bo kupowanie kijaszka bez pamachania nim mija się z celem.Ile dałeś za tego Fenwicka EWS63M-XF 12lb c.w 21g ??
Odpowiedz
#4
To nie mój kijaszek,ja tylko go sobie uzytkuje więc nieznam cenyUsmiech Jednoczęsciówka jest trochę gorsza w transporcie bo trzeba tube ochronną co by nie zrobi dwu składuOczko pozatym jest bardzo poręczny.Ja zaś nie miałem doczynienia z kijkami podanymi przez Ciebie ale wiem,że testy na sucho bardzo odbiegaja od tych na wodzie,niestetyBezradny
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fenwick opinie i doświadczenia garbus 59 92.196 13-02-2014, 13:08
Ostatni post: maximus36
  Kij szczupakowy na łódkę. bartolek 24 26.878 24-06-2013, 13:42
Ostatni post: wieslaw-czajkowski
  Wędka na Bolenia i Szczupaka. jeryk 12 15.811 06-03-2013, 09:24
Ostatni post: bobek
  Kij na kleniojazie maniek72 31 39.686 13-12-2012, 14:37
Ostatni post: trimack
  Fenwick HMX Zaks 1 6.586 13-11-2012, 19:57
Ostatni post: cyrax
  Doradźcie jaki spining zakupić. pioo 13 20.334 30-10-2011, 10:52
Ostatni post: krzyko


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.