Shrap-Drakers Fishing Forum
Fenwick opinie i doświadczenia
#1
Fenwick z roku na rok wprowadza na rynek nowe pozycje w tej chwili na mojej liście jest kilkanaście fajnych wędek w tym np seria Elite Tech Jigging pod sandacza, ciekaw jestem czy ktoś z was zetknął się z jakimś produktem a jeżeli tak to jakie są wasze opinie na ich temat?
Pozdrawiam
GARBUS
garbus@shrap.pl
GARBUS-FISHING
Odpowiedz
#2
Witam
Fajny temat, przynajmniej dla mnie bo jak już wspomniałem mam kijek castingowy HMG do 7/8oz. Używam go pod sandacza z opadu, ale też pod szczupaka. Ma też na swoim koncie parenaście ładnych okoni. Jestem z niego MEGA zadowolony. Blank jest tak mocny, wytrzymały i czuły że nie oddałbym go za nic! Oczko Kolega ma spinning do 28g (1oz) i wyholował nim porządnego suma na Wiśle. Moim zdaniem kij bije na łeb wszystko co miałem wcześniej, i to nawet sporo drożej, ale to tylko moje stwierdzenie.
Ja na swoim czuje praktycznie wszystko i wystarcza mu mocy nawet na największego sandacza Usmiech

@Garbus - Ta seria Elite jest chyba wyższa od HMG, więc ciężko mi sobie je wyobrazić. Hm, być może dorzuce coś ze spinningu w tym roku jak finanse pozwolą. Czy poławiałeś może sandacze jakimś kijem z tego linku?

Pozdr.
Odpowiedz
#3
Zastanawiałem się czy ktoś się odezwie w tym temacie.

Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie seria Elit Tech jest wyższa od HMG a w sumie to wygląda tak jadąc od dołu pierwszy jest HMX, drugi HMG i trzeci najwyższa jest seria Elit Tech.

Miałem przyjemność użytkować całą serię Elit Tech w ubiegłym roku podczas połowów sandaczy, okoni czy szczupaków i rzeczywiście kije ten mają wiele zalet których brakuje wędziskom seryjnie produkowanym. Więcej informacji znajdziesz na portalu TEAM RAPA gdzie podzieliłem się swoimi odczuciami na temat tych patyków jak również chętnie odpowiem na inne pytania gdybyś takowe miał.

W chwili obecnej sprawdzam możliwości pięciu innych pod kątem połowów pstrąga w małych i średnich rzeczkach, o czym z pewnością napiszę w niedługim czasie.

Pozdrawiam
GARBUS
garbus@shrap.pl
GARBUS-FISHING
Odpowiedz
#4
(15-01-2012, 19:07)garbus napisał(a): Więcej informacji znajdziesz na portalu TEAM RAPA gdzie podzieliłem się swoimi odczuciami na temat tych patyków

No to pięknie - ale się wygłupiłem. Ups..sorki ale nie wiedziałem Zawstydzony
Przy okazji - super teścik!
Jeśli chodzi o te kije Elite Jigging to nie mam pytań - chyba wszystko w teście jest to co najważniejsze - a jest tego troche Oczko Nieźle - kijaszek wydaje się rewelacyjny
Ja w każdym razie nie bardzo wiedziałem o tych kijach że u nas są, ale mając HMG jestem mega wdzięczny że już wiem Usmiech

Pozdrowienia.

Odpowiedz
#5
(15-01-2012, 20:40)caster napisał(a): No to pięknie - ale się wygłupiłem. Ups..sorki ale nie wiedziałem Zawstydzony
Przy okazji - super teścik!
Jeśli chodzi o te kije Elite Jigging to nie mam pytań - chyba wszystko w teście jest to co najważniejsze - a jest tego troche Oczko Nieźle - kijaszek wydaje się rewelacyjny
Ja w każdym razie nie bardzo wiedziałem o tych kijach że u nas są, ale mając HMG jestem mega wdzięczny że już wiem Usmiech

Pozdrowienia.

@Caster jest ok Oczko, ja też do ubiegłego roku miałem znikomą styczność z Fenwickiem w postaci muchówki którą kupiłem parę lat temu.
W ubiegłym sezonie miałem możliwość pobawić się serią Elite Tech Jigging i powiem że naprawdę jestem mile zaskoczony Okok co starałem się wyrazić w tekście, biorąc pod uwagę fakt że jest to kij seryjnie produkowany i w dodatku monoblank.
Nie chciałbym bym tu zachwalać produktów żeby nie zostać źle odebranym ale kije warte są swoich pieniędzy, które jak na polskie warunki nie są zbyt wysokie bo seria HMX waha się w granicach 400 zł, seria HMG w granicach 600 a seria Elit Tech w granicach 800, oczywiście +/-, w zależności od modelu.

Pozdrawiam
GARBUS
garbus@shrap.pl
GARBUS-FISHING
Odpowiedz
#6
Ja od połowy sezonu 2011 korzystam z Fenwicka model HMG GS66M-MF-2;7-21 cw. Długo się zastanawiałem nad wyborem bo początkowo miała być tak chwalona Daiwa Infinity ale wolałem coś nietuzinkowego z krótkim korkiem i amerykańską duszą. Jeżeli chodzi o ciężar wyrzutowy to wędka ma duży zapas mocy, spokojnie ciskam 35 gr głowami . Jest to mój kij numer 1 do szczupaków a nawet wykorzystuje go pod sandacza, jego długość czyli 2m świetnie nadaje się na łódkę. Jakość wykonania jest na wysokim poziomie, chociaż ja mam w swojej lekko pstrykającą przelotkę. Podejrzewam że jest to spowodowane nadmiarem lakieru oraz tym że zafascynowany Fenwickiem sprzedawca z centrum wędkarstwa ma ciekawy sposób prezentacji tych wędek. Karze mocno trzymać klientowi i wiesza się na szczytówce Usmiech, jak bym się postarał z mocnym trzymaniem to pewnie by się huśtał na niej. Jednak wiedząc że ten ostatni egzemplarz z magazynu jest mój wolałem nie ryzykować a jednak prawdopodobnie przez to lakier pękł. Na minus na pewno można podać brak porządnego pokrowca ale dożywotnia gwarancja rekompensuje to. W nadchodzącym sezonie mam zamiar przeznaczyć ją pod koguty zakupione od Kojoto mam nadzieję że będzie dobra do tej metody Haha i dopiero przejdzie prawdziwe tortury na Narwi. Łowcy sandaczy z Pułtuska nie bójcie się przyszły sezon 2012 będzie dopiero moim drugim prawdziwym sezonem wędkarskim więc moje umiejętności prawdopodobnie nie pozwolą mi wszystkiego wyłapać Dokuczacz
C&R
Odpowiedz
#7
(16-01-2012, 14:33)cyrax napisał(a): i wiesza się na szczytówce Usmiech, jak bym się postarał z mocnym trzymaniem to pewnie by się huśtał na niej.

ROTFL Usmiech
@cyrax dzięki ci bardzo, pierwszy raz dzisiaj miałem wesołą chwilę z uśmiechem Usmiech
A tak poważniej to jest to fajny news bo świadczy tylko o wytrzymałości tych naszych blanków HMG Oczko
Pozdr.
Odpowiedz
#8
Miałem Fenwicka na początku 2000 roku, niestety ukradli mi podczas włamania.
Zgodze się że kije są zajebiste tylko placenie ponad 1000 za wędkę to już jest przeginanie pały, górna rozsądna granica ceny za wędkę tzw produkowaną masowo to jest 600 pln.
powyżej tej kwoty można już zrobić wędkę w pracowni.
Odpowiedz
#9
(25-01-2012, 13:18)hairy napisał(a): Miałem Fenwicka na początku 2000 roku, niestety ukradli mi podczas włamania.
Zgodze się że kije są zajebiste tylko placenie ponad 1000 za wędkę to już jest przeginanie pały, górna rozsądna granica ceny za wędkę tzw produkowaną masowo to jest 600 pln.
powyżej tej kwoty można już zrobić wędkę w pracowni.

@hairy znam ofertę Fenwicka w całości i powiem tak że najdroższy kij w detalu kosztuje około 800 złotych zatem lekko przesadziłeś, tym bardziej że kije w tej klasie i z takim uzbrojeniem np Dragona kosztują grubo ponad 1000 zł tak więc moim skromnym zdaniem oferta Fenwicka jest bardzo mocno konkurencyjna w chwili obecnej na rynku, biorąc pod uwagę fakt że bardzo porządnego kija można kupić już z serii HMX w granicach 400 zł a seria HMG (jedna z najpopularniejszych) waha się w granicach 600 zł oczywiście mówimy o cenie sklepowej.


Pozdrawiam
GARBUS
garbus@shrap.pl
GARBUS-FISHING
Odpowiedz
#10
Zapłaciłem dokładnie 600 zł brutto za HMG Usmiech
C&R
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Guide Select Skinner Cast - prośba o opinie rybakaw 0 3.650 21-03-2014, 16:48
Ostatni post: rybakaw
  Shimano catana CX 1-11 g opinie wisnia 2 7.271 04-04-2013, 08:04
Ostatni post: wisnia
  jaki kij na szczupaka (fenwick) lewy 3 8.323 27-11-2012, 09:38
Ostatni post: Mariano
  Fenwick HMX Zaks 1 6.586 13-11-2012, 19:57
Ostatni post: cyrax
  Dragon seria HM - opinie pablotor 40 52.641 05-10-2012, 13:38
Ostatni post: piotrek210771
  Ron thompson tyran - prosba o opinie yuzeg 5 11.604 10-09-2012, 21:17
Ostatni post: yuzeg
  Opinie o Lamiglas XSH 1142MT 2,90 7-18g 8-17lb Mariano 0 6.287 17-12-2010, 00:51
Ostatni post: Mariano


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.