Shrap-Drakers Fishing Forum
Przygotownie pontonu Ciekawy artykuł...
#31
Jak dla mnie to ten sposób wygląda dość niebezpieczny , można przeciąć ponton , za dużo w tym urządzeniu jest ostrych elementów.Mysli
Odpowiedz
#32
(29-01-2011, 21:53)bysior napisał(a): Dobrze, wstawię to potem jako anonim tylko nie mówcie nikomu Haha

Proponuję nick pan_Tomek Haha
Odpowiedz
#33
Prośba o pomoc- może macie jakieś doświadczenie w tej materii. Jaką farbą namalować na burcie pontonu numery rejestracyjne? istnieje ryzyko że farba wejdzie w jakąs niechcianą reakcje z materiałem, z którego ponton jest wykonany. Zwykły spray będzie ok?
Odpowiedz
#34
Janku wszystko zależy jak widzisz przyszłość pontonu w twoim posiadaniu. Bo jak dajesz mu dożywocie, to możesz malować i sprayem jak również markerem. Jeżeli planował będziesz jakąś sprzedaż to się zastanów nad naklejkami.
Ja w zeszłym roku zakupiłem pontonik Stomil Zefir z pomarańczowej gumy. Jak dotarł do mnie to wypucowałem go jak nie wiem co, usuwając z gumy starą, białą farbę olejną poprzedniego właściciela. Byłem gotów na to, że ponton ma u mnie dożywocie więc po umyciu i załatwieniu spraw rejestracyjnych w Starostwie naniosłem numery na ponton właśnie za pomocą markera.
Nagle trafił się kupiec i wtedy się zaczęło. Zmyć markera z gumy takiego pływadełka graniczy z cudem. Myłem go w sumie ze 4h jak nie lepiej. W ruch poszedł denaturat, rozpuszczalnik, zmywacz, normalnie wszystko co powinno zmyć markera. Ale to nie takie proste, bo taka guma ma taką strukturę, że marker wlazł w szczeliny i kicha.
Po wysłaniu czekałem z niecierpliwością na odpowiedź kupującego ( żadne allegro, lecz uczciwość dla mnie bardzo ważna) i jak się w końcu odezwał, że wszystko w porządku, że ponton bardzo mu się podoba Haha co mi by się akurat nie podobał po takim moim malowaniu, ale ogólnie wszystko skończyło się jak należy.
Dlatego przemyśl, czy ponton będziesz miał aż go zedrzesz. Bo jak nie, to lepiej pomyśleć nad specjalnymi naklejkami lub zrobienie czegoś, na czym można te napisy zrobić Mysli Może jakiś materiał, folia przymocowana na burty o odpowiedniej szerokości odpowiadające wymogom rejestracji. Ja też mam ten dylemat, ale wrócę do niego bliżej sezonu.
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#35
Janek w Tokarexie robią litery na zamówienie sprawdź ich ofertę.
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#36
Witam.
Natrafiłem na świetny filmik dotyczący montażu pontonu.
http://www.youtube.com/watch?v=8Rf7Ak5ETLc
Polecam!
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#37
A to moje 2 kółka Cwaniak
   
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#38
Ciekawy patent Przemek Mysli Oklasky
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#39
Mnie również się podoba ten patent PrzemkuMysli
Odpowiedz
#40
Kaz wydałem na to może z 40 zł Cwaniak
Gotowe ładne komplety na all...kosztują ok 400 zł Glupek
A manewrowanie pontonem wyposażonym w kółka to łatwizna Hura wkładasz co chcesz i jedziesz gdzie Cię oczy poniosą!
Nie potrzeba nikogo by zwodować ponton 3.60m dzięki temu jestem samo wystarczalny Haha
Shrap-Draker's
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Naprawa pontonu czermin 4 11.138 03-07-2013, 19:57
Ostatni post: Krystek
  Wodowanie pontonu warszawska Wisła Robson 11 15.357 11-09-2012, 11:00
Ostatni post: moczykij
  Końcówka pompki do pontonu maniek72 16 22.906 16-02-2012, 21:48
Ostatni post: maniek72


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.