Shrap-Drakers Fishing Forum
Końcówka pompki do pontonu
#1
Witam, pilnie potrzebuje pomocy; polamała mi sie a potem zgubiła końcowka pompki do pontonu hondy, wrzucam zdjecie zaworu, może macie pojęcie gdzie można kupić taką końcówkę??; w hondzie nie ma od razu mówię, wogóle honda sie na mnie wypiela, mieli ale juz nie maja i niewiedzą czy będą mieli, kosztowała 12 zł, ale nie ma...
[Obrazek: 20110608248.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedz
#2
Tokarex obgadany ? Powinni mieć.
Masz i tutaj taką http://www.boatshop.pl/?d=produkt&id=1546&k_m=44
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#3
To chyba nie to, końcówka mojej pompki wyglądała jak ta "zakrętka"- średnica około 1,5cm;
[Obrazek: 20110608252.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedz
#4
Wiem jak wygląda, bo u mnie w poprzednim Quicku też takie były, a zasada działania tego co podałem jest identyczna. Taka końcówka jest tak zrobiona, aby nie wypadała podczas pompowania. Innej funkcji nie pełni. Ponton którego miałem, pompowałem nawet zwykłą pompką z tradycyjnymi końcówkami, przy czym owe końcówki musiałem obwinąć taśmą na wymaganą średnicę, aby siedziały sztywno w zaworze. Mowa o pompkach dwudrożnych stosowanych np. do materacy.
Zasada działania zaworu jest pewnie taka, że przy wyciśniętym można tłoczyć powietrze, a nie ucieka, czyli zawór jakby jednostronny. Wciskając, upuszczamy powietrze.
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#5
dokładnie tak, jak nie wciszniesz tego "pipka" to nie popompujesz, tzn ja pompuje go sprężarką, i jak daje 10 atmosfer to powietrze ładnie wchodzi, ale przeciez tak ogromnej sprężary nie będe nad wodę woził, tym bardziej że jest na 380Volt, tak więc narazie wożę ponton wciąz napompowany na busie, ale jest to dosyć uciążliwe...
Odpowiedz
#6
Maniek, ja mam ET marine i ten sam problem - odłamały się te zaczepy. Tyle, że ja ich nie pogubiłem i dokleiłem. Za pierwszym razem odpadły dośc szybko, za drugim użyłem innego kleju i na razie jest OK.
Pytałem u dystrybutora i nie mają końcówek, a jedynie całe pompki (żenada!).
Jednak u kogoś widziałem patent z dorobionymi zaczepami.
Może wystarczy odpowiednio wycięta i wygięta blacha?

Swoją drogą bez tych zaczepów też da radę napompować ale z pomoca drugiej osoby, która trzyma końcówkę.
Odpowiedz
#7
Tak, hlehle, ja tez mialem taki plan, polamało mi sie to jesienią, i wymontowalem końcowke i miałem plan ja pokleic, ale kurde zgubiłem....
Odpowiedz
#8
Czyli jest tak, że powietrze wchodzi tylko wtedy, kiedy jest sprężynka wciśnięta ?
U mnie było tak w Quicku - sprężynka wyciśnięta - powietrze wchodzi i nie wychodzi - zawór jednostronny. Żeby powietrze mogło spokojnie schodzić, należało wcisnąć kciukiem sprężynkę i lekko przekręcić bodajże w prawą stronę. Wtedy następowało zablokowanie sprężynki i powietrze sobie spokojnie uciekało. Jak znów przekręciłem sprężynkę w lewo, sprężynka się rozciągała i znów zawór stał się jednostronny.
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#9
Jasne Tymon, jasne, tyle że ja dalej nie wiem skąd to cholerstwo mam wziąść.
Odpowiedz
#10
Zadzwoń do Tokarexu - jedyne wyjście.
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Naprawa pontonu czermin 4 11.138 03-07-2013, 19:57
Ostatni post: Krystek
  Wodowanie pontonu warszawska Wisła Robson 11 15.357 11-09-2012, 11:00
Ostatni post: moczykij
  Przygotownie pontonu Ciekawy artykuł... bandzior 62 69.641 31-03-2012, 07:51
Ostatni post: bandzior


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.