Shrap-Drakers Fishing Forum
Jaką wędkę wybrać na sandacze.
#21
W takim razie powodzenia.Wg mnie jest kilka podstawowych wytycznych wg ktorych mozna sobie cos nakreslic i probowac.
Odpowiedz
#22
Pewnie nie jestem godzien tych tajemnic. Myślę nad taką taktyką: zakupić gum wybrać miejsce (jakieś karcze itp)(czas: przed wieczorem) i śmigać, prowadzić przynętę na różne sposoby przez 10 min, zmiana koloru w przypadku braku brań. I tak do skutku.
Odpowiedz
#23
Musisz swoje wychodzic nad wode zeby byc godzien tajemnic Haha polamania...
Odpowiedz
#24
(07-01-2014, 17:49)riper napisał(a): Pewnie nie jestem godzien tych tajemnic. Myślę nad taką taktyką: zakupić gum wybrać miejsce (jakieś karcze itp)(czas: przed wieczorem) i śmigać, prowadzić przynętę na różne sposoby przez 10 min, zmiana koloru w przypadku braku brań. I tak do skutku.
A jaki ciężar główek zamierzasz stosować w tym płytkim zbiorniku?

Odpowiedz
#25
Łowisko zmieniam na Wisłę stwierdziłem ze są większe szanse na sandacza w rzece niż w tej kałuży choć próbować będę z łódki przy tym karczu. A swoje już wychodziłem bo od 5 czy 6 lat nie złowiłem żadnego. A próbuje co weekend łowić. (oczywiście w sezonie)

Odpowiedz
#26
(07-01-2014, 23:00)riper napisał(a): Łowisko zmieniam na Wisłę stwierdziłem ze są większe szanse na sandacza w rzece niż w tej kałuży choć próbować będę z łódki przy tym karczu. A swoje już wychodziłem bo od 5 czy 6 lat nie złowiłem żadnego. A próbuje co weekend łowić. (oczywiście w sezonie)

Czytam siódmy raz to co napisałeś, nie uwierzę że przez 5 lat nie złowiłeś ani jednego sandacza nastawiając się na niego, no chyba że stajesz tyłem do łowiska i rzucasz przed siebie, to by wiele wyjaśniało Jezyk.
Odpowiedz
#27
Może za mało kombinujesz lub mało samo zaparcia żeby łowic 6 godzin wyłącznie z opadu. Jak masz gumy co pracują dobrze w opadzie od 6 do 12cm (ja latem lubie 8-9cm) i główki od ok 15 do 25 gr i obstukujesz dno i twój opad trwa w okolicy 4, 6 sec i nie masz kontaktu z sandaczem to w łowisku z nim cienko. To tak bardzo z grubsza.
Odpowiedz
#28
Ot i całą filozofię poławiania sandacza Grzechu wywalił na stół najprostszymi słowami.
Dobra guma to taka, której pracę czujesz gdy jest postawiona w toni, czyli rzeczka sobie płynie, Ty wypuszczasz gumę jakiś tam dystans na który dorzucasz i trzymając przynętę w nurcie czujesz jak trzepie ogonkiem Kwadr (polecam dragona lunatic i relaxa bo tani).
Łowienie w Wiśle może pominę, łowiłem tam kilka-kilkanaście razy i w 90% przypadków na łowisko ledwo dochodziłem od ciężaru przynęt, natomiast po kilku godzinach łowienia wracałem do samochodu już w podskokach, i nie dlatego że tyle nałowiłem Jezyk.
Kierując się wyborem łowiska postępuj jak większość wędkarzy, zdradzę Ci pewną tajemnicę - wierz tylko w plotki oficjalnie zdementowane, a więc w takie kiedy słyszysz że wędkarz XX złowił w miejscu YY jakąś rybę. Jeśli zaprzeczy, wyprze się lub w ogóle nie odezwie to znak że połów miał miejsce - w polityce też się to przyjęło, a jeśli znów poleca Ci na siłę jakieś miejsce to w głębi duszy robi z Ciebie wariata i ledwo się powstrzymuje od śmiechu - ja też tak mam. Wiedz też że jeśli spotykasz w jakimś danym miejscu niemal zawsze wędkarzy to miejsce też ma potencjał, wiem że zawsze mówią tak samo, czyli tu nie ma ryb, tu nic nie bierze - to po cholerę tu siedzą Mysli, z przyzwyczajenia Haha.
Odpowiedz
#29
Zdradziłeś tajemnice z największych tajemnicHaha ale tak jest.
Odpowiedz
#30
Wielkie dzięki za rady. Właśnie o to mi chodziło. Samozaparcia raczej mi nie brakuje bo od małego byłem zarażony spinningiem (mając 9 lat nie chodziłem na dziecięce zawody spławikowe tylko latałem za wujkiem po górskiej rzece za pstrągamiUsmiech Biczowanie wody mnie nie nudzi, godzinami mogę obserwować opad gum itp. Co do efektów pstrągi u siebie mam rozpracowane a teraz przyszła kolej na sandały.

Ze swojej miejscówki nikt mi się nie wypucuje, z tym już się pogodziłem. Ale próbować będę dopóki nie złowię jakiegokolwiek sandacza a jak już pierwszy się uwiesi to popłynie po dziadków itd.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jesienne gumy na sandacze bysior 10 11.815 22-11-2016, 18:27
Ostatni post: bysior
  jaki wybrać kręcioł artur80 2 4.491 25-03-2014, 15:12
Ostatni post: gonzaless
  Sposób na SANDACZE - ogólna wiedza, rady, sekrety. Krystek 38 61.218 24-09-2011, 21:51
Ostatni post: Marcin


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.