Shrap-Drakers Fishing Forum
Jaką wędkę wybrać na sandacze.
#1
Witam od przyszłego sezonu zamierzam zacząć połowy wiślanych Zanderów metodą z opadu. Prosiłbym kolegów o pomoc w wyborze fajnego szybkiego a zarazem sztywnego kija typowo sandaczowego, mile widziane opinie o własnym sprawdzonym na Wiśle sprzęcie.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc,
I życzę połamania wędek, oby nie na kolanie !
Odpowiedz
#2
Jaki budżet chcesz przeznaczyć??
Jaką długość wedki preferujesz??
Opini w necie jest sporo i zapewne tutaj tez sporo ich bedzie.Przeszukaj zasoby bo troche juz bylo opisane.
Czy masz juz jakies swoje typy??Odwiedzales juz sklepy??
Odpowiedz
#3
Dzięki za okazane zainteresowanie!
Mój budżet wynosi około 500zł Chcę zainwestować w coś już lepszego co sprawdzi się przy połowie sandaczy z opadu. Długość kijka myślę że przy moim wzroście 1,9m optymalnie powinen wynosić tak od 2,40 do 2,70 jak na razie do połowu drapieżników częściej szczupaków niż sandaczy używam Robinson Cortez pro spin 2,7 8-20g Na Wisłę cw chyba powinien być większy ze względu na cięższe główki jigowe.
W sklepie polecano mi Inazuma Flash Zander 2,4 cw.30g zastanawiałem się także nad Robinson Diaflex Zander 2,40 cw.10-40g
Odpowiedz
#4
Taki budzet daje juz spore pole do popisu i wyboru odpowiedniego patyka.
Twoj wzrost raczej niema znaczenia.Bardziej chodzi tutaj o kwestie manewrowania i Twojej wygody.Kiedys uzywalem kijkow 2.9-3m w Wislanych wojazach.Od 3 sezonów cwicze kijkiem 2,7m.Jak dla mnie jest to idealna, nie obciazajaca maszynka do jigowania.
Odnosnie c.w na Wisłę. Lepiej miec ciut zapasu niż ma zabraknac.Mysle, ze 35-40g nie jest przesadą.
Do jigowanke będą dobre kijki o akcji fast lub xfast.Odradzam wklejki, ze wzgledu na ograniczone mozliwosci.
Ja szukal bym w customach, ale to moja choroba.Nie dyskwalifikuje oczywiscie seryjnych patykowOczko

Odpowiedz
#5
Ja od dwóch sezonów z powodzeniem używam Robinson Diaflex Classic 10-50 300cm. Używam kijka tylko do opadowania i raczej się sprawdza. W mojej stajence jest to nr jeden do tej metody. Na wodzie stojącej przy sprzyjających warunkach zauważysz opad nawet przy 7g główce. Z kolei 50 gram na końcu zestawu to w zasadzie żaden kłopot. Kij sprawdził mi się w sytuacji gdy na końcu zestawu usiadł sympatycznych rozmiarów sumUsmiech, generalnie polecam.
Odpowiedz
#6
Posiadam ten sam kijek co pioo. Mogę go polecić. Jest dość czuły a zarazem wytrzymały i nawet suma można nim wytarabanić. Mnie się to niestety nie udało ale tylko dlatego, że nie stosowałem przyponu. Fajnie przechodzi z pracy szczytowej w 3/4 paraboli przy mocnym gięciu. Blank jest wytrzymały. Z wad jakie posiada to słaby korek i mocowanie kołowrotka z mielonego korka, które po pewnym czasie zaczyna się kruszyć.
Poszukaj w wieści znad wisły chyba ze 2 sezony wstecz jest film ze mną w roli głównej z holu suma to zobaczysz jak kij pracuje.
Odpowiedz
#7
(19-12-2013, 09:58)domin napisał(a): Posiadam ten sam kijek co pioo. Mogę go polecić. Jest dość czuły a zarazem wytrzymały i nawet suma można nim wytarabanić. Mnie się to niestety nie udało ale tylko dlatego, że nie stosowałem przyponu. Fajnie przechodzi z pracy szczytowej w 3/4 paraboli przy mocnym gięciu. Blank jest wytrzymały. Z wad jakie posiada to słaby korek i mocowanie kołowrotka z mielonego korka, które po pewnym czasie zaczyna się kruszyć.
Poszukaj w wieści znad wisły chyba ze 2 sezony wstecz jest film ze mną w roli głównej z holu suma to zobaczysz jak kij pracuje.

To już dwa sezony?Jak ten czas leci ROTFLROTFLROTFL

Odpowiedz
#8
Darek,
Nie wywoluj wilka z lasuHaha
Potwierdzam kolegów. Kijaszek mocny, ale rękojeść i mocowanie mlynka do wymiany.
Operowalem wersją Light do 22g i tylko z powodu małej jak dla mnie rekojesci poszedł na sprzedaż.
Ubrane sa w Alconite wiec pletka im nie straszna.
Odpowiedz
#9
Potwierdzam nie najlepsze mocowanie kołowrotka - co jakiś czas trzeba dokręcić. U mnie urwało się również oczko do zaczepienia przynęty ale to akurat mały problem.
Odpowiedz
#10
Team dragon 10-35g 2,7m polecam Usmiech bardzo sztywna,można pograć głowką bez problemów pociagnie sporo wiecej. Przy rybie przechodzi w parabole.Od kilku lat obganiam nim bolenie sandacze a i sumowe czy karpiowe przyłowy nie sa mu straszne Usmiech jestem z niej bardoz zadowolony. Tylko cena ostatnio troche wysoka tego kijka http://teamdragon.pl/pl/p/Wedka-TEAM-DRAGON-spinning-FUJI-2,70-m-10-35-g/6183 kiedys mozna bylo go wyrwa za 300zl. Żadko można dorwać ja na rynku wtórnym co pewnie świadczy o tym że jest dobra Usmiech Polecam. Juz kiedys pisałem o niej na forum.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jesienne gumy na sandacze bysior 10 11.815 22-11-2016, 18:27
Ostatni post: bysior
  jaki wybrać kręcioł artur80 2 4.491 25-03-2014, 15:12
Ostatni post: gonzaless
  Sposób na SANDACZE - ogólna wiedza, rady, sekrety. Krystek 38 61.218 24-09-2011, 21:51
Ostatni post: Marcin


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.