Shrap-Drakers Fishing Forum
Jaką wędkę wybrać na sandacze.
#11
A co myślicie o Robinson Diaflex Classic oraz o Cortez Zander??
Odpowiedz
#12
(21-12-2013, 20:41)riper napisał(a): A co myślicie o Robinson Diaflex Classic ...??

No przecież napisalismy Ci w postach powyżej. Czytasz to czy nie Mysli
Odpowiedz
#13
Świąteczny zawrót głowy! Pomyliłem fora!! Przepraszam Pfftt

Mam jeszcze pytanie. Czy na wędkach sandaczowych bez wklejki dobrze widać opad przynęty? Zastanawia mnie to bo szczytówki tych kijów są stosunkowo sztywne. Na Wiśle w tym roku wyholowałem Cortezem pro spin okonia 28cm brania nie zaobserwowałem dlatego jakoś nie mogę się do niej przekonać co do łowienia sandaczy, z drugiej strony szczupaki 70 z zarośniętego zalewu nie są dla tej wędki problemem.
Odpowiedz
#14
Widoczne jest na lince gdy po napięciu się luzuje. Czuć też - ja na 50 gramowym, kiju czuję opad - gdy główka uderza o dno pod warunkiem, że jest ono w miarę twarde. Brania ryb nawet te delikatniejsze też czuć. Po prostu musisz większą uwagę położyć na linkę i sygnały jakie przenosi na blank a przy wklejce bardziej zwracasz uwagę na szczytówkę.
Odpowiedz
#15
Dodam że obserwowanie linki lub szczytówki kiepsko się sprawdza nocą, bardzo ciemną nocą i wtedy jedynym dobrym rozwiązaniem jest czucie w nadgarstku/przedramieniu i przynajmniej ja nie kupię już nigdy wędki z korkową rękojeścią. Od razu zaznaczę by nie wywoływać niepotrzebnej dyskusji - nie wiem czy korek tłumi przenoszone drgania, po prostu wędka bez korka wygląda lepiej ROTFL - podobna sytuacja ma miejsce z kołowrotkami, nie od dziś przecież wiadomo że czerwone nawijają równiej Kwadr, a czarne pracują ciszej Usmiech.
Odpowiedz
#16
(22-12-2013, 11:51)riper napisał(a): Świąteczny zawrót głowy! Pomyliłem fora!! Przepraszam Pfftt

Mam jeszcze pytanie. Czy na wędkach sandaczowych bez wklejki dobrze widać opad przynęty? Zastanawia mnie to bo szczytówki tych kijów są stosunkowo sztywne. Na Wiśle w tym roku wyholowałem Cortezem pro spin okonia 28cm brania nie zaobserwowałem dlatego jakoś nie mogę się do niej przekonać co do łowienia sandaczy, z drugiej strony szczupaki 70 z zarośniętego zalewu nie są dla tej wędki problemem.


Opad przeważnie da się zauważyć na szczytówce. Na plecionkę patrzę tylko w niesprzyjających warunkach. W tym roku miałem taką sytuację, że przegapiłem ładne pstryknięcie "sandaczowe". Oddałem kilka rzutów w inne miejsca aby nie sparzyć ryby po czym ponownie rzuciłem w to miejsce... i ponownie strzał, tym razem zacięty i co... i okoń. Wędka z cw10-50 a branie okonia uznałem za ładne pobicie sandaczowe. Podglądałem szczytówkę Usmiech.
Odpowiedz
#17
Co do kijka wstrzymam się jeszcze trochę. Ale mam jeszcze pytanie z innej beczki mianowicie kompletnie nie wiem gdzie na przykład udam się 1 czerwca na rozpoczęcie sezonu. Zastanawiam się nad Mostem Siekierkowskim bo mam do niego najbliżej. W październiku na tamtejszej piaskarni trafiłem okonia 25+ z opadu zastanawiam się czy sandacze też tam są. Ponoć najgorzej jest się uczyć łowić tam gzie nie ma ryb. Nie chodzi mi żebyście odrazu zdradzali mi swoje najlepsze miejsca(byłoby nie fair acz miło)
Byłbym wdzięczny za wszelkie rady.
Z góry dzięki !

PS To forum jest super!
Odpowiedz
#18
Do sezonu jeszcze sporo czasu, więc poczytaj i wywnioskuj co i jak.W obecnych czasach, gdzie ryb jest bardzo malo i pomimo intnetowego, popularnego C&R, wiekszosc dostaje i tak w beretSmutny Nie liczylbym wiec na wylewnosc.
Wlasne poszukiwania, nawet te najdluzsze daja o wiele wiecej satysfakcji.
PowodzeniaOkok
Odpowiedz
#19
Czytam wszystko co się da wszystkie archiwalne WŚ WW fora poradniki. Oczywiście będę sam próbował i zbierał doświadczenie chociaż powoli dopada mnie frustracja bo od kilku lat nawet krótkiego nie złapałem.(zamulony zbiornik 1,5m śr głębokość z jednym karczem odkrytym tydzień temu po 13 latach łowienia) Jest nadzieja ze je rozszyfruję bo sandacze są na pewno bo wędkarze łowią je na trupa. Mam nadzieję ze w Wiśle przy odrobinie szczęścia pójdzie mi lepiej i szybciej. Ogólnie nastawiam się tylko na mętnookie i będę tłuk wodę od 1 czerwca do końca grudnia z przerwą na sesje pod koniec czerwca. Czy coś się złapie to już zagadka ale czyż to nie jest najlepsze w tym sporcie.

I dla przypomnienia wszystkim Pierwsza zasada to: NIE MA ZASAD Haha
Odpowiedz
#20
Ja lowie sandacze cortezami. Do opadu mam 225 do 32 i jest w sam raz. Wlepny w lape, a do innych metod spinningowych 270 30 g (wklejka power jig) jednym i drugim wyholujesz kazdej wielkosci sandacza bez obawy o sprzet. Nie maja przelotek fuji ale i te sic'i daja rade z plecionkami kazdej masci. Brania czuc idealnie i cena dobra.

A co do zasad to jest wiecej niz moglo by sie wydawac...
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jesienne gumy na sandacze bysior 10 11.815 22-11-2016, 18:27
Ostatni post: bysior
  jaki wybrać kręcioł artur80 2 4.491 25-03-2014, 15:12
Ostatni post: gonzaless
  Sposób na SANDACZE - ogólna wiedza, rady, sekrety. Krystek 38 61.218 24-09-2011, 21:51
Ostatni post: Marcin


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.