Shrap-Drakers Fishing Forum
Przynęty własnej produkcji.
@aigle96 Bardzo ładne wobki Usmiech czym malujesz ? i chyba oklejasz je materiałem prawda ?
Odpowiedz
@tomek nie oklejam ich tak wyglądają bo zdjęcie jest trochę ziarniste. Te akurat były malowane lakierami do paznokci i spreyami MOTIP( na ogół maluję właśnie tymi spreyami). Powiem szczerze że te wobki robiłem prawie rok temu teraz wychodzą mi już dużo lepiej. Właśnie pracuję nad serią ok 100 takich od 2-6cm. No ale wracam do tematu Oczko . Po wystruganiu, oszlifowaniu, wklejeniu wkrętów( rzadko używam stelaży) i obciążenia , wrzucam korpusy na ok 30 min do caponu. Po wyschnięciu jeszcze raz szlifuję wobka 400, później daję podkład MOTIP PRIMER ( wcześniej używałem jakiegoś dwu składnikowego ale bardziej śmierdział i dłużej się utwardzał, a ten nie dość ze szybko się utwardza to jeszcze tak mocno nie śmierdzi ) tak ze 3-4 warstwy w odstępach czasowych tak jak na opakowaniu. Jak już zaczynam malować kolorami to co każdą jego warstwę daję warstwę bezbarwnego (też motipa) to da fajny efekt pod koniec. Po nałożeniu ostatniego koloru maluję wobler ok 10 warstwami bezbarwnego.
Odpowiedz
Teraz zacząłem jeszcze zastanawiać nad kupnem aerografu bo farbki bym miał taniej a i malować mógłbym fajniejsze wzorki Haha
Odpowiedz
Aha w tych co są na foto jest stelaż bo były za małe żeby dać wkręty i są z balsy Smutny
Odpowiedz
aha, tak na przyszłość

możesz edytować post w ciągu 30min
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
Ok, postaram się Usmiech
Odpowiedz
ja maluje czym tak na prawdę się da , lakierami do paznokci ,sprejami , markerami , farbami plakatowymi Usmiech a ten srebrny kolor jest od samochodu Usmiech miałem kiedyś Mercedesa w tym kolorze i mi zostało troszkę Usmiech fakt aerograf to fajna sprawa to już malowanie powiedział bym artystyczne i profesjonalne Usmiech a co do stelaży to albo zaginam je na gwoździku przez całego wobka albo zakręcam na gwoździku oczka i wywiercam dziurkę maczam w kleju i zostawiam do schnięcia na dobę lub dłużej , na początku myślałem że będzie słabo trzymało ale złapałem oczko kombinerkami i trzeba użyć bardzo dużej siły żeby je wyrwać i z tego co zaobserwowałem to nie puszcza klej tylko drewno dookoła drucika siedzącego w wobku Usmiech więc stelaż nie jest konieczny chodź zawsze pewniejszy przy uwadzeniach bądź medalowych rybach Usmiech
Odpowiedz
(22-02-2013, 10:23)tomek napisał(a): zaginam je na gwoździku przez całego wobka albo zakręcam na gwoździku oczka i wywiercam dziurkę maczam w kleju i zostawiam do schnięcia na dobę lub dłużej ,

zamiast gwoździka kup sobie takie szczypce, ułatwią Ci wyginanie drutu

   


C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
@Krystek ja wkręcam gwóźdź w imadło i zaginam drucik w około niego i zawijam kombinerkami i wychodzą lala Usmiech ale ok nawet mam takie szczypce spróbuję
Odpowiedz
(22-02-2013, 17:31)tomek napisał(a): @Krystek ja wkręcam gwóźdź w imadło i zaginam drucik w około niego i zawijam kombinerkami i wychodzą lala Usmiech ale ok nawet mam takie szczypce spróbuję

że się tak wyrażę: ułatwią Ci życie Pfftt
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Love-Bait moje przynęty prazmol 216 158.879 28-04-2017, 09:09
Ostatni post: prazmol
  Moje przynęty sikora 0 5.423 31-03-2013, 12:08
Ostatni post: sikora
  przynęty Sebile garbus 10 16.409 21-02-2012, 17:54
Ostatni post: bandzior
  Ciekawe przynęty do trollingu ala wąchała. bartolek 4 9.964 08-02-2012, 11:46
Ostatni post: kaczy
  Przynęty trociowe Paweł 5 10.098 02-01-2012, 20:40
Ostatni post: spinstar
  Przynęty powierzchniowe - Wasze doświadczenia. Camry 19 26.169 28-11-2009, 16:12
Ostatni post: Salmo_Salar


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.