Shrap-Drakers Fishing Forum
Przynęty trociowe
#1
Staram się skompletować jakąś gamę przynęt na troć, ale chciałbym „zabazować” na swoich posiadanych już przynętach.
Posiadam bogaty zbiór gębalek i jako nowicjusz trociowy zamierzam na nich oprzeć swoje pudełko woblerowe na Drwęcę. Bo wiem, że gębalki są cenioną przynętą na takie okazje.
I tu mam dwa pytania.
Jakiej długości wobki zabrać, dodam, że posiadam wielkości od 4 do 9 cm.
Oraz drugie – czy bardziej wziąć w kolorach jaskrawych czy też stonowane kolory.
Bo wszystkich zabierać nie zamierzam…
Mam też sporo algopodobnych wahadeł. I tu pytanie, zabrać te z grubszej blachy czy z cieńszej. Srebrne czy w cieplejszych kolorach (miedź, mosiądz). I czy mniejsze, wielkości 1-2 czy większe.
Oczywiście kilka specjalnie na taką okazję przynęt mam bo w zeszłym roku miałem zainicjować trociowe połowy. Ale to kilka – resztę pudełka zamierzam dopełnić szczupakowo - wiślanym asortymentem…
Odpowiedz
#2
Na Drwęcę woblerki raczej od 7cm. Wahadełka algi od 2 do 3 . Jak masz ochotę to zakup sobie na spójni kilka k3. Kolory to zawsze wielka niewiadoma. W trociowaniu chodzi głównie o wychodzenie ryby. Im częściej bywasz tym szanse większe.
Wirówki longi te cięzsze numer 3 mogą być dobre. Wody dużo nie ma więc zejdą do dna. Wahadła od 15gram do 22.

I kotwice mocne!!! Szanse na branie są małe ale szkoda stracić rybę życia.
Odpowiedz
#3
(02-01-2012, 13:07)harp napisał(a): Na Drwęcę
Wirówki longi te cięzsze numer 3 mogą być dobre. Wody dużo nie ma więc zejdą do dna.

I kotwice mocne!!! Szanse na branie są małe ale szkoda stracić rybę życia.

Paletki w wirówkach to LONG czy AGLIA , jakie są skuteczne ?
Jak ciężkie wirówki zalecasz aby zeszły do dna , w nurcie Drwęcy ?
Odpowiedz
#4
Nie wiem jak ciężkie. Nie ważyłem. Cięższe niż mepsy. Kształt skrzydełka musi być taki by nurt nie wynosił jej za bardzo do góry i opór jaki stawia w wodzie nie wyrwał wędki z ręki.
Odpowiedz
#5
Z obrotówek mi na Drwęcy sprawdzają się longi nr 3 p. Kaczmarka, ważą 16 bądź 18g. Z tej samej " stajni" dobre są również tak charakterystyczne obrotówki jakimi są garbatki. Waga 16g, ale konstrukcja profilu skrzydełka powoduje że nie wychodzą do powierzchni nawet w dość silnym nurcie. Z obrotówek firmowych używam longów Jaxona i Dragona nr 3 i 4 z przeciążonym korpusem a także podobnej wielkości obrotówek ULAR.
Odpowiedz
#6
Tam gdzie byliście , średnia głębokość w nurcie ?
Na prostym odcinku i na zakrętach ?

Paletki podobne do LONG i LONG - AMUR będą odpowiednie do wirówek na
Drwęcę . Mysli Mam nadzieje że się sprawdzą .
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Love-Bait moje przynęty prazmol 216 158.879 28-04-2017, 09:09
Ostatni post: prazmol
  Przynęty własnej produkcji. kemmyl14 924 695.386 30-06-2013, 10:57
Ostatni post: damian10
  Moje przynęty sikora 0 5.423 31-03-2013, 12:08
Ostatni post: sikora
  przynęty Sebile garbus 10 16.409 21-02-2012, 17:54
Ostatni post: bandzior
  Ciekawe przynęty do trollingu ala wąchała. bartolek 4 9.964 08-02-2012, 11:46
Ostatni post: kaczy
  Przynęty powierzchniowe - Wasze doświadczenia. Camry 19 26.169 28-11-2009, 16:12
Ostatni post: Salmo_Salar


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.