Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści znad Wisły
Przyłów przyłowem, ale fotografowanie się z rybką będącą jeszcze pod ochroną jest nie na miejscu, w dodatku ta ryba to żaden okaz... i jeszcze na dodatek dodatkowe "atrakcje" dla ryby w postaci ważenia. Ode mnie nagana!
Jeśli chodzi o Suma zgadzam się z Krzysztofem w zupełności Oklasky
Na inna rybę przymknął bym oko skoro i tak była wypuszczona ale dla mnie Sum to świętość Foch
Shrap-Draker's
Koledzy z Warszawy i okolic!

Zwracam się z prośbą o szanowanie przyrody w dwóch nadwiślańskich rezerwatach: Wyspy Świderskie i Wyspy Zawadowskie.

Nie wjeżdżajmy tam samochodami, quadami, skuterami, nie palmy ognisk, nie cumujmy przy brzegach wysp, nie biwakujmy na nich, nie śmiećmy, zabierajmy śmieci po innych (w miarę możliwości). Jeśli widzimy zachowania szkodzące przyrodzie - reagujmy.

Pisząc ten mały apel tutaj bardziej liczę na zwrócenie Waszej uwagi na problem niż na to, że przeczytają je osoby, które łamią regulaminy rezerwatów Usmiech

Niestety, na moim odcinku ostatnio co raz częściej zwracam uwagę wędkarzom na niewłaściwe zachowanie. Kilka dni temu spotkałem "ekipę", która terenówką przyjechała nad sam brzeg Wisły w rezerwacie. Żeby tam dotrzeć musieli przejechać kilka kilometrów po dzikich łąkach rezerwatu (drogi tam nie było). Wokół ich stanowiska syf, łącznie z fekaliami. Po moim zwróceniu uwagi zawinęli się.
Cos Dan chyba ściemniasz, czy napewno chodzi o "rezerwat" czy tylko o jakieś obszary chronoine?? (parki krajobrazowe, inne obszary chronione...), bo jeżeli faktycznie jest rezerwat, to skąd Ty sie tam wziąłeś??, i byłeś na rybach??, na terenie rezerwatu???
Sprawdził•em, faktycznie z nazwy wynika że to rezerwat, u Was w rezerwatach wolno przebywać, jeździć i łowić ryby????
Można,poniżej kopiuje zakazy z regulaminu rezerwatu:
Zakazy
Na podstawie rozporządzenia powołującego rezerwat można wyróżnić następujące zakazy:

polowania, chwytania, płoszenia i zabijania dziko żyjących zwierząt, niszczenia nor i legowisk zwierzęcych, gniazd ptasich i wybierania jaj
wyjątek: prowadzenie zrównoważonej gospodarki rybackiej oraz wędkowanie (tylko uprawnieni członkowie Polski Związek Wędkarski)
pozyskiwania, niszczenia lub uszkadzania drzew i innych roślin
wyjątek: wycinka młodych drzew i krzewów wkraczających na otwarte przestrzenie, prowadzona zgodnie z planem ochrony
wyjątek: wycinanie wikliny w terminach uzgodnionych z wojewodą
zmiany stosunków wodnych
palenia ognisk
zakłócania ciszy
wysypywania, zakopywania i wylewania odpadów lub innych nieczystości, innego zanieczyszczania wód, gleby oraz powietrza
wstępu na tereny rezerwatów przyrody, w tym zakaz poruszania się pojazdami poza drogami dopuszczonymi do ruchu
wyjątek: żegluga i spław, ale tylko po oznakowanym szlaku i bez możliwości przybijania do wysp, kęp i łach
wyjątek: prowadzenie badań naukowych za zgodą wojewody
poboru piasku (z wyłączeniem „prac utrzymaniowych” prowadzonych przez administratora wód)

Zakazy te nie dotyczą prowadzenia akcji ratowniczych i wykonywania zadań z zakresu obronności państwa.
Ok. Przepraszam. Tylko już tak na mnie nie najeżdżajcie. Złapie jakiegoś w lipcu i wtedy dodam foto.
(06-06-2011, 18:20)maniek72 napisał(a): Cos Dan chyba ściemniasz, czy napewno chodzi o "rezerwat" czy tylko o jakieś obszary chronoine?? (parki krajobrazowe, inne obszary chronione...), bo jeżeli faktycznie jest rezerwat, to skąd Ty sie tam wziąłeś??, i byłeś na rybach??, na terenie rezerwatu???
Sprawdził•em, faktycznie z nazwy wynika że to rezerwat, u Was w rezerwatach wolno przebywać, jeździć i łowić ryby????
Na jakiej podstawie podejrzewasz, że ściemniam? Znam przebieg granic rezerwatów, zresztą trudno wejść na ich teren nieświadomie - przy większości ścieżek i dróg prowadzących do rezerwatów są czerwone tabliczki. A skąd się wziąłem? Przyszedłem. Czasem przyjeżdżam na rowerze. To jest dozwolone regulaminem i stanowi o wiele mniejsze zagrożenie dla rezerwatów niż wjeżdżanie samochodami, quadami i motorami (ogromny hałas, spaliny, przeorane drogi).

Powierzchnia tych rezerwatów nie jest duża, dodatkowo sąsiadują one z siedzibami ludzkimi, więc zwierzęta i tak mają niewielką przestrzeń ze względnym spokojem. A to wszystko w bardzo bliskim sąsiedztwie (częściowo w granicach) największego miasta w Polsce. Dlatego tak ważna jest ochrona tej ostoi przyrody.

Dlaczego ja mogę przyjechać na ryby nad Wisłę na rowerze i posprzątać dokładnie stanowisko po zakończeniu łowienia a niektórzy muszą przyjechać terenówką i zostawić wszystkie śmieci? Nigdy tego nie zrozumiem Smutny
Tak, tak. Poszanowanie przyrody nas wędkarzy powinno cechować szczególnie ( takie jest moje zdanie) i to bez względu czy to rezerwat przyrody, park krajobrazowy/narodowy czy też zwykły kawałek brzegu.
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Krótki, wieczorny wypad przyniósł jedno branie.
Bolo 64cm na RH12 wyciąganą z dna. Branie przy powierzchni Usmiech
   
   
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
No drakersi pucować się kto dziś sandaczy połowił ? Haha Ogólnie w okolicach siekierkowskiego nieźle się działo. Ja złowiłem sandacza 64cm i jednego nie wyjąłem a był większy. Znajomy po stronie piaskarni trafił jednego takiego 2,5kg i widziałem typka niedaleko mnie, też coś fajnego capnął. Coś się zaczęło dziać Usmiech




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wieści znad Narwi Robson 2.286 1.469.579 11-01-2012, 09:39
Ostatni post: bysior
  Wieści znad Drwęcy kaczy 77 71.551 11-01-2012, 08:18
Ostatni post: burymichu
  Wieści z Pomorza andrew 4 7.381 02-01-2012, 19:18
Ostatni post: harp
  Wieści z Kanału Żerańskiego gaspard 87 77.702 02-01-2012, 19:11
Ostatni post: radekg
  Wieści znad Pilicy Kaz 86 80.334 02-01-2012, 11:30
Ostatni post: Grisha
  Wieści znad Wkry. mario 677 479.374 02-01-2012, 10:45
Ostatni post: kojoto
  Wieści znad Warty Novis 11 15.216 31-12-2011, 15:26
Ostatni post: Wozik77
  Wiesci znad Krzny andrew 33 32.459 30-12-2011, 20:47
Ostatni post: Salmo_Salar
  Wieści znad Buga. biosteron 851 596.731 30-12-2011, 09:55
Ostatni post: marcist
  Wieści znad Bzury Wozik77 111 100.824 29-12-2011, 20:30
Ostatni post: Bucek


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.