Shrap-Drakers Fishing Forum
Czy bobry kradną?
#1
miałem dziś ciekawe zdarzenie...

zostawiłem plecak na trawie a sam wszedłem w woderach do wody i zacząłem łowić, plecak był jakieś 5 m za moimi plecami...

cały czas coś tam mi latało za plecami, ale nie zwracałem uwagi (chyba szczury albo jakieś ogromne nornice) - w pewnym momencie zaniepokoił mnie i zezłościł spory hałas 20 m dalej... postanowiłem wyjść z wody i pogonić hałasującego bobra, bo robił spory rumor... bobra oczywiście już na brzegu nie znalazłem, ale jakie było moje zdziwienie gdy w miejscu w którym spodziewałem się bobra znalazłem swój plecak...

jeszcze nigdy nic takiego nie przydarzyło mi się nad wodą...

szczur go raczej nie przeniósł bo mimo, że plecak ostatnio "odchudziłem" to i tak jakieś 1,5kg pewnie waży... Bezradny

a najgorsze było później... cały czas już się za siebie oglądałem i sprawdzałem czy plecak jest na swoim miejscu... Mysli
Odpowiedz
#2
No to nieźle. I jak tu można samemu siedzieć po nocy nad wodą, skoro bóbr to kleptoman Haha Po takiej historii strach samochód zostawić bez opieki, bo kto wie, czy mi nie będzie dane wracać na piechotę do domu Mysli
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#3
(19-10-2010, 22:19)Krzysztof napisał(a): ale jakie było moje zdziwienie gdy w miejscu w którym spodziewałem się bobra znalazłem swój plecak...

jeszcze nigdy nic takiego nie przydarzyło mi się nad wodą...

szczur go raczej nie przeniósł bo mimo, że plecak ostatnio "odchudziłem" to i tak jakieś 1,5kg pewnie waży... Bezradny
Krzysiek,może miałeś woblery z balsy a balsa jest miękka i dobraDokuczacztylko pudełek nie umiał otworzyć.
A kilka lat temu nasz wspólny znajomy nie zaciął bobra na wędkę?
Ponoć do tej pory co poniektórzy pytają czy ma zanętę na bobryDokuczacz
Odpowiedz
#4
Opowiedziałem historię żonie i zasugerowała że to mogła być wydra, one są ciekawskie, chociaż ja w tych okolicach nigdy wydry nie widziałem, kilometr wyżej to i owszem...

zaniepokoił mnie hałas tak jakby bóbr mi za plecami przeciągał po brzegu dużą gałąź... ale to może właśnie ciągnął mój plecak...
Odpowiedz
#5
(20-10-2010, 09:01)Krzysztof napisał(a): że to mogła być wydra, one są ciekawskie
Kilka lat temu wędkowałem z kolegą a jego żona stwierdziła że idzie się poopalać w stroju Ewy i znikneła nam gdzieś za krzakami.
Siedzimy we dwóch,godzinkę czy dwie i nagle przeraźliwy damski krzyk i leci dziewczyna golusieńka i chowa się za męża.
Jak doszła do siebie i ubrała w jakąś jego koszule opowiedziała co się stało:
Przysypiała i w takim półśnie usłyszała jakby wąchanie,leżała na boku,otworzyła oczy i nos w nos spotkała się z wydrą właśnie Haha
tym wrzaskiem musiał nieźle zwierzę wystraszyć.
Odpowiedz
#6
Ciekawi mnie po co Krzysztofie chciałeś wystraszyć tego "bobra"?? Dla mnie to sama uciecha oglądać takie zwierzęta, na co je straszyć, tej filozofii nie rozumiem.

Spotkań z bobrem miałem wiele, parę razy o mało nie wyczochrałem bobra. Raz na starorzeczu w Woroblinie "coś" startowało do mojego slidera, okazało się, że to bóbr przypadkiem wpłynął w jego stronę. Skok adrenaliny był. Miło było przyglądać mu się jak przepływał obok dając nura w grążele.

Nie zdziwiłbym się jakby to był bóbr, wykorzystują nawet worki i inne syfy ludzkie do budowania swoich hydrokonstrukcji. Albo wyderka, wyciuchała, że plecaczek rybką capi to się tym zabawiła trochę.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy będzie burza? bysior 4 6.098 11-08-2017, 10:08
Ostatni post: michaln
  Wypożyczalnia łódek wędkarskich, czy warto. banita 1 3.339 14-11-2014, 20:12
Ostatni post: banita
  Czy ktoś oglądał ten dokument spining 7 7.943 30-07-2014, 16:02
Ostatni post: rapa
Lightbulb Czy mam już wszystko co potrzeba na szkiery? rapa 15 17.568 13-04-2014, 20:08
Ostatni post: gumax
  Czy to cos groźnego? yuzeg 7 9.189 27-04-2013, 11:56
Ostatni post: Marcin
  można czy nie można ? maselinho 28 25.742 25-03-2013, 09:42
Ostatni post: waldi-54
  Spotkanie nad Jesiennym Zegrzem - czy się odbędzie? Krystek 194 129.581 13-09-2011, 22:04
Ostatni post: kojoto
  Spinningowanie - z przyponem czy bez? bysior 23 31.864 16-05-2011, 19:13
Ostatni post: janek kos


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.