Shrap-Drakers Fishing Forum
Czy mam już wszystko co potrzeba na szkiery?
#1
Lightbulb 
Dopiero początek bo przed nami najważniejsze czyli drobiazgi bez których nie można się wybrać Bezradny Ja zabieram ze sobą:
- apteczka (ja przygotuję wszystko co potrzeba)
- kosmetyczka
- krem z filtrem UV
- ostry nóż
- kubek (zwykle naczynia i sztućce są na miejscu ale nie zaszkodzi zabrać własnego kubeczka)
- poszewki o których już wspominałem
- ręcznik jw.
- klapki jw.
- aparat fotograficzny i akumulatory (należy pamietać o ładowarce i niezbednych kablach)
- zabieram laptopa (jak Monika pożyczyProsi) by zgrywać nadmiar materiałów na dysk
- kamera
- statyw
- ładowarki do akumulatorów
- chwytak (podbierak nie ma sensu)
- wypychacz do haczyków ja zabieram disgorger
- przypony, ja zabieram własnej produkcji rapa hand made Usmiech fluocarbon 17kg wystarczy
- latarka
- agrafki, krętliki i inne drobiazgi które macie na każdy spinningowy wypad
- nożyczki do plecionki (zęby nie wystarczą)
- notes i długopis (nie wiem po co ale jak coś trzeba zapisać to nikt nie ma Nerwus )
- plecak
Plecak jest niezbędny na promie trzeba zabrać do niego bieliznę, kosmetyczkę i ręcznik i aparat co zostanie w samochodzie jest zamknięte na czas całej podróży promem więc nie można się wrócić po szczoteczkę do zębów)
Więcej gratów nie jest niezbędne ale wiadomo jak bysior nie zaśnie bez pluszowego sandacza, niech bierze bo po co ma się po nocy szwendać Wysmiewacz
Pamiętajcie że trzeba mieć ze sobą korony myślę że ok 1000 na osobę wystarczy na kaucje, licencje (nie pamiętam czy są na szkierach wymagane jak na jeziorze to koszt ok 100-200 koron) i paliwo wg zużycia.
Co zostanie można wydać na promie na pyszną czekoladę, lokalne piwo i pluszowe łosie Okok
Odpowiedz
#2
Sandaczycę Rafałku znajdę sobie na promie Pfftt
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#3
Po tych wszystkich szkierowych wątkach bezapelacyjnie nasuwa się jedno - bardzo poważna wyprawa, nastawiona na ostre łowienie niemal non stop. I jeśli tak to powinniście pamiętać o "radzie Wozika" Kwadr - o jeszcze jednym "drobiazgu" - maści rozgrzewającej na bół pleców lub ból podżebrowy. Znana to przypadłość wielu spiningistom ( był gdzieś wątek o tym na SD) , która mogłaby Wam niepotrzebnie popsuć troszkę frajdę z wędkowania.
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#4
Ja zabieram jeszcze koniecznie termos, bardzo może się przydać na wodzie jak zimno będzie.
A czy na komary coś? Tego nie wiem, czy są tam jakieś skandynawskie wiosenne insekty?
Co prawda Rafał napisał, że zabiera kosmetyczkę, ja bym chciał tylko przypomnieć, że w tę kosmetyczke należałoby jednak włożyć parę rzeczy toaletowych, nie zostawić jej pustej, szkoda miejsca w torbieHaha.
Pamiętajmy o.... dowodzie osobistymHaha!
To na razie tyle co mi przychodzi do głowyPapa.
Odpowiedz
#5
Dowód oczywiście należy mieć jest niezbędny. Komarów w zeszłym roku nie uświadczyłem mimo domku na wyspie. Poza tym nie latają przy -5 Usmiech
Pamiętajcie o plecaczku lub jakiejś torbie do zabrania do kajuty. Jak zostawicie aparat w samochodzie to w czasie rejsu go nie wyjmiecie, to samo ze szczoteczką do zębów Usmiech
Odpowiedz
#6
Planujemy wyprawę na szkiery koło Sztokholmu może ktoś ma namiar na dobry i niedrogi Kwadr domek z łódką. Wycieczka ma się odbyć na początku maja. Czy to dobry okres żeby zapolować na zębacze? Każde info mile widziane Okok
Odpowiedz
#7
Dużo zależy od pogody jaka jest aktualnie w Szwecji jak będzie zimno to może być trudniej namierzyć szczupaki i będą mniej aktywne. Kiedy byliśmy z ekipą z S-D zamarzły nam wędki zostawione na noc przed domkiem i trzeba było kuć lód ROTFL ja bym raczej celował w koniec maja albo jakieś nieduże jeziorko np Fiolen pod dostatkiem dużego szczupaka a 70-80cm trafiają się co chwila. Co do lokalizacji nie mam pojęcia ale generalnie wszystkie domki do wynajęcia można znaleźć w necie.
Odpowiedz
#8
(01-04-2014, 17:15)gumax napisał(a): Planujemy wyprawę na szkiery koło Sztokholmu może ktoś ma namiar na dobry i niedrogi Kwadr domek z łódką. Wycieczka ma się odbyć na początku maja. Czy to dobry okres żeby zapolować na zębacze? Każde info mile widziane Okok
Na szkiery to musisz miec juz 20KM+ przy lodce bo to sporo plywania jest. W tym roku woda jest ciepla w szkierach wiec lod Wam nie grozi ale ja bym jechal na dobre jezioro. Moge Ci dac namiary na Boren ale od 21maja maja miejsce. My jedziemy tam od 24maja.
Odpowiedz
#9
Dzięki za info, poproszę te namiary, nie wykluczone że tam pojedziemy.Hura
Odpowiedz
#10
(02-04-2014, 17:31)gumax napisał(a): Dzięki za info, poproszę te namiary, nie wykluczone że tam pojedziemy.Hura

Tutaj masz namiary na naszą wyprawę na Syrsan jak chce Ci się poczytać tudzież poogladać zdjęćUsmiech

http://shrap-drakers.pl/artykul/team-rapa-relacja-z-syrsan/

Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy będzie burza? bysior 4 6.098 11-08-2017, 10:08
Ostatni post: michaln
  Wypożyczalnia łódek wędkarskich, czy warto. banita 1 3.339 14-11-2014, 20:12
Ostatni post: banita
  Czy ktoś oglądał ten dokument spining 7 7.943 30-07-2014, 16:02
Ostatni post: rapa
  Czy to cos groźnego? yuzeg 7 9.189 27-04-2013, 11:56
Ostatni post: Marcin
  można czy nie można ? maselinho 28 25.742 25-03-2013, 09:42
Ostatni post: waldi-54
  Spotkanie nad Jesiennym Zegrzem - czy się odbędzie? Krystek 194 129.581 13-09-2011, 22:04
Ostatni post: kojoto
  Spinningowanie - z przyponem czy bez? bysior 23 31.864 16-05-2011, 19:13
Ostatni post: janek kos
  Czy bobry kradną? Krzysztof 5 8.829 20-10-2010, 11:43
Ostatni post: Salmo_Salar
  ...A ja już czekam na jesień... Wozik77 3 7.291 01-08-2010, 23:13
Ostatni post: tymon


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.