Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści znad Narwi
apropo aktywności sumów - faktycznie spadek temperatury poniżej 15 st w nocy spowodował, że sumy prawie z dnia na dzień "siadły" na dnie. cztery dni po kolei pływałem w moją miejscówkę, gdzie roiło się od średnich sumów. ostatnie dwa wypłynięcia to pustka na sondzie. przestawiałem się na płytszą, głębszą w okolicy wode i też ich nie było - ambaUsmiech)

może być tak, że to już schyłek sezonu sumowego - dwa lata temu to wrzesień był najlepszy a teraz widze, że jak hlehle piszesz bedziemy sandacze łowić ;-) jak ja wczoraj (zero efektów)

(22-08-2014, 09:24)zander napisał(a): Mnie zawsze ciekawi ilu z nas wypuszcza WSZYSTKIE złowione ryby?

Ja Usmiech
Ostatnio zabrałem chyba ze 3 lata temu, były to bodajże 3 okonie na cały sezon Haha
Widok odpływającej ryby - bezcenny
Ja od kilku lat Usmiech chyba że pstrągi z komercji. Nie chce mi się skrobać i wolę filet z łososia.
Wielkie sumiska wylegujące się pod nawisami na płyciźnie,praktycznie niewidoczne,uciekające spod nóg w wielkiej fontannie wody i przyprawiające wędkarza o zawał...To nie fragment powieści z początku wieku,tak było tydzień temu nad Narwią.Szczęściarzom z Pułtuska zazdrościmy.
Wczoraj jedno puknięcie tylko... kolega za to połamał wędkę na uwadzie więc wesoło było chociaż Usmiech

   



już nie przesadzajcie , że z tej naszej Narwi robi się powoli Ebro.
Owszem jakoś ostatnio woda się odradza w temacie sumków: małych jest dużo, średnich już tak sobie, ale za to dużych to bardzo mało. Ale jest to odrodzenie a nie wysyp.
Jest nawet kilka osób które od nas śmigają na Wisłę aby coś porządnego złowić.
(20-08-2014, 12:58)zander napisał(a): trochę ożywię wątek ... 150cm+ inwalida bez płetwy piersiowej z rynienki 3 metrowej

Ładny sumek. Mnie ostatnio jakos unikają. Gratulacje
Peter - wysypu to może sumów nie ma w N&B&ZZ ale źle nie jest - kluczem jest miejsce. Drugim kluczem jest poszukiwanie nowych miejsc, wraz z nawet nie wielką zmianą temperatury wody sumy zmieniają swoje miejsca. Ostatnio miałem słabe efekty (mogłem 'idiota' pomyśleć wcześniej) warto jest zmienić 'miejsce' nawet o kilka metrów, żeby zobaczyć 'wstążki' (zdjęcia wyjaśniają co mam na myśli;-)). Przez kilka dni w ostatnich dwóch tygodniach sumy zmieniły mocno miejscówki - jeszcze nie myślą o wejściu w doły na 'zimę' ale siedzą w sąsiedztwie wypłaceń (ranty, kanty rynien). w Lipcu były na blatach ...

załączam zdjęcia z miłym widokiem - nie udało mi się uchwycić momentu brania wyglądającego jak szpilka prądu na przetworniku.

SUMY w Narwi są i miewają się nieźle ;-)
   
   
   
   
Wybrałem się dziś trochę z kolegą nad wodę, ja spakowałem spinning, on 2 sumówki, brania na sumówki nie było żadnego, na spining miałem jedno puknięcie około 21, zacięte, ale gigant to to nie był, może nawet lepiej ze sam się wypiął Bezradny, oczywiście ząbki na gumie odciśnięte Hura

Chociaż udało mi się ustrzelić panoramę ROTFL
KLIK - PANORAMA
Echo wyglada jakby chodziło w funkcji "demo" Usmiech




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wieści znad Kanału Żerańskiego anguiler 27 27.842 22-12-2014, 10:14
Ostatni post: spawciu
  Wieści znad Wkry wisnia 260 187.702 16-12-2014, 14:21
Ostatni post: Stachu
  Wiesci z Pomorza andrew 7 9.364 14-12-2014, 12:48
Ostatni post: witaszek10
  Wieści znad Warty Rasta 80 58.956 12-12-2014, 11:26
Ostatni post: bartolek
  Wieści znad Zegrza anguiler 184 154.071 05-12-2014, 17:56
Ostatni post: damian_
  Wieści znad Wisły tymon 1.080 689.459 04-12-2014, 23:42
Ostatni post: przem
  Wieści z lodu mick 29 26.792 03-12-2014, 12:44
Ostatni post: sajdol
  Wieści znad Orzyca bysior 26 24.462 11-11-2014, 19:20
Ostatni post: ciechan
  Wieści z mazowieckich rzeczek pawcio 13 15.100 02-11-2014, 13:52
Ostatni post: witaszek10
  Wieści znad Bugu gonzaless 117 99.650 06-10-2014, 10:56
Ostatni post: Marcin


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.