Shrap-Drakers Fishing Forum
PZW po prostu zwala z nóg...
#31
Rzecz w tym, że ja koledzy nie akceptuję obecnej postawy PZW i panujących w nim porządków. Ogólnie, nie akcpetuję złego prawa, bo prawo z definicji powinno być sprawiedliwe i dobre dla ludzi. Dlatego polityków mówiących publicznie, że "wyroków sądu nie wolno oceniać i komentować" lub "każde prawo trzeba szanować" uważam za szkodliwych idiotów.
A wracając do spraw nam bliższych.
Kolega Bizonik pisze "Myślę że samo PZW nie jest organem przeznaczonym do ścigania kłusowników po to właśnie są powołane PSR i SSR" - nie zgadzam się z takim podejściem. Wyobraźmy sobie właściciela firmy albo gospodarza z wielkimi oborami, do którego któryś z was forumowicze mówi: "panie, obora się wam pali!!" A ten gospodarz mówi: "spoko, spoko, to nie moja sprawa bo ja się na tym nie znam, to sprawa straży pożarnej, płącę im za to, więc mi głowy proszę nie zawracać jakimś pożarem." No więc, wychodzi na to, że kolega Bizonik akceptuje taką właśnie postawę PZW. Przypomnę - organizację, któa uważa się za jedynie kompetentną do gospodarowania na wodach wędkarskich.

Kolega Sacha pisze: "Jeśli chodzi o informacje z ZO PZW to kto koledze powiedział że tam pracują ludzie związani z wędkarstwem? Księgowa czy sekretarka może nie mieć o tym zielonego pojęcia." - kolego, wyobraź sobie, że dzwonisz do Komendy Głównej Policji, odbiera sekretariat Komendanta Głównego, a ty pytasz, czy otrucie wścibskiej teściowej jest przestępstwem czy wykroczeniem, a tam miła pani odpowiada ci, że nie, to nie jest przestępstwo a jedynie wybryk chuligański. Ty teściową otrułeś i dostałeś dożywocie zamiast grzywny, a w sądzie dowiedziałeś się, że w Komendzie Głównej jedynym kompetentnym człowiekiem odnośnie prawa karnego jest komendant główny, a reszta pracowników to tumany nie znające nawet podstawowych praw i obowiązków konstytucyjnych. I ty właśnie taki porządek akceptujesz w PZW, organizacji która ma obsługiwać ciebie, twoje umiłowane hobby i której płacisz za to, bo przecież za darmo tego nie robią. Biorą za to pensję i premie.

pozdrawiam kolegów
Odpowiedz
#32
(27-02-2013, 12:33)sacha napisał(a):
(26-02-2013, 23:58)andrew napisał(a): Darek masz placowke strazy granicznej w Mielniku, do Sutna to na rowerach moga dojechac w 10 minut nawet zimaHaha
SG plącze się po okolicy, często ich widzę. Nie spotkałem ich jednak nad wodą żeby kontrolowali ale autko mi 2 czy 3x na początku zatrzymywali, później już chyba skumali że nie przemytnik ani innostraniec i nie zatrzymują.

Ja na Bugu bylem kontrolowany moze ze cztery razy przez cztery sezony i trzy razy byla to SG i tylko raz PSR. Ogolnie SG jest spoko, niektorzy straznicy sami wedkuja. Nie dzwonilem do nich z info o klusolach bo nie trafilem na klusownikow ale raz zadzwonilismy jak nam pod Zukami zatarasowano trzy drogi wyjazdu na kazdej scinajac drzewa Szok i przyjechali bez problemow.


Odpowiedz
#33
(04-03-2013, 08:28)gruncik napisał(a): Kolega Sacha pisze: "Jeśli chodzi o informacje z ZO PZW to kto koledze powiedział że tam pracują ludzie związani z wędkarstwem? Księgowa czy sekretarka może nie mieć o tym zielonego pojęcia." - kolego, wyobraź sobie, że dzwonisz do Komendy Głównej Policji, odbiera sekretariat Komendanta Głównego, a ty pytasz, czy otrucie wścibskiej teściowej jest przestępstwem czy wykroczeniem,
Zupełnie nie trafione porównanie, dzwoniłbym do adwokata ile za to dostane a nie do jakiegoś sekretariatu.
Jeśli chodzi o Policję to pracownik cywilny zatrudniony w Policji nie ma pojęcia o KK,KW,KD czy każdym innym ale już podstawy kodeksów ma każdy "krawężnik" na szkoleniach np. w Tomicach czy w Legionowie.
Kasjerka, sekretarka, pani od reklam, sprzataczka, księgowa zatrudnione w PZW nie muszą być wędkarzami, mogą mieć inne hobby. A to że Tobie się wydaje że tylko wędkarze powinni pracować w PZW to tylko pobożne życzenie. Mało tego to nie sądzę żeby pracownicy PZW prowadzący odłowy sieciowe na Zegrzu byli wędkarzami, raczej nie.

Odpowiedz
#34
cześć,
sacha, pozwolę się nie zgodzić z tobą. A to głównie dlatego, że wędkarstwo jest hobby dla mnie, a dla pZWE jest biznesem i gąszczem przepisów prawnych, PZW wytacza wiele spraw sądowoych o odszkodowania, prowadzi gospodarkę na dużym majątku i to w dodatku na najcenniejszym dobru narodowym - wodzie, itd. itd. Dlatego - tak uważam - powinni tam pracować fachowcy, a w dodatku znający wędkarstwo, ponieważ jest to specyficzna działalność. W PZW jest źle (a będzie coraz gorzej) i odczuwamy to na własnej skórze, za nasze własne pieniądze, ponieważ w PZW brakuje ludzi kompetentnych, znających wędkarstwo z własnego doświadczenia. Najlepsdzym przykładem jest główny prezes p.Grabowski - on nie jest wędkarzem. Nie jest wędkarzem również naczelny Wiad. Wędkarstkich. Rzecznik PZW p. Kustusz publicznie mówi, że w Polsce dużych drapieżników jest bardzo dużo i PZW zezwala na zabieranie tych okazów, ponieważ ta praktylka nie zagraża rybostanowi. Natomiast na Zachodzie wędkarze muszę wypuszczać ryby, ponieważ tam brakuje ryb w wodach. Czy to są ludzie kompetentni? Czy powinni brać nasze pieniądze jako wynagrodzenie za swoje komptetencje i dobrą robotę? Skoro powinni, biorą i wykonują dobrą robotę, to dlaczegoi jest tak tragicznie z polskim (PZW) rybostanem? Jakoś na wodach prywatnych ryb nie brakuje.
W Polsce dziadostwo zakorzeniło się na dobre, dobitny przykład: w rządzie K. Marcinkiewicza ministrem gospodarki był geolog... Wszyscy wiemy, jak się skończyło rządzenie p.Marcinkiewicza, totalna klapa. Teraz w rządzie PO również powołali na ministra od restrukturyzacji jakiejś tam dziedziny gospodarki - historyka, na szczęście prasa podniosła larum i rząd odwołał nieszczęsnego ministra i powołał specjalistę. W USA niemal wszyscy kongresmeni są prawnikami i biznesmenami, a unas...? Jeden jest piłkarzem-przekrętasem (patrz: G.Lato był senatorem) drugi aktorem, trzeci muzykiem rockowym, czwarty reżyserem i opowiada się za oderwaniem Śląska od Polski... No i Polska ledwo zipie, a ludzie uciekają z kraju i nie chcą wracać. Polacy od lat jeżdżą na ryby do sąsiadów.
Kol. Sacha, to dlatego, że w komendzie głównej policji może pracować byle kto, że w rządzie moze zasiadać byle kto, fachowcem może zostać byle kto z łapanki lub kolesiostwa, prezesem PZW jest byle kto. A przecież PZW to dla nas, wędkarzy, nasza mała ojczyzna i powinniśmy dbać o jej dobrą kondycję. Prezesem PZW powinien być młody człowiek (35-40 lat) po najlepszej uczelni administracji, prawa handlowego, lub po uczelni kształcącej menedżerów. A obecnie mamy pryka, który niedowidzi, niedosłyszy, nie chodzi na ryby bo problemy z chodzeniem. A tutaj trzeba jeździć po Europie, szukać wejść w EuroParlamancie i dbać o interesy naszych łowisk, ściągać bogatych turystów wędkarskich i zarabiać na obfite zarybianie. A tymczasem... wyszło jak zywkle, kicha, żenada i szajs. Strażnicy nie mają pieniędzy na paliwo...
Po prostu dziadostwo i amatorka.
Odpowiedz
#35
Widzisz Gruncik

sekretarka jest fachowcem w robieniu kawy i pracach w sekretariacie
kasjerka jest fachowcem od obrotu pieniędzy w
księgowa jest fachowcem pilnującym rozliczeń firmy

i tak wielu innych fachowców pracujących w PZW oni są fachowcami na swoim konkretnym miejscu pracy, szkoda żeby woźna potrafiła Ci powiedzieć jakim majątkiem obraca PZW

a ze PZW i jego cele nie chcą być hobby tych ludzi to już ich wybor

idealna sprawa było by zatrudnianie na stanowiskach ludzi z zamiłowaniem do danej dziedziny ale w ten sposób można przyczepić się do wszystkiego, sądy szkolnictwo, służba zdrowia, ochrona mienia i wiele innych

i chyba nigdy nie pracowałeś w państwowej firmie i nie wiesz jak to wygląda od środka
Odpowiedz
#36
(06-03-2013, 08:31)gruncik napisał(a): sacha, pozwolę się nie zgodzić z tobą. A to głównie dlatego, że wędkarstwo jest hobby dla mnie, a dla pZWE jest biznesem i gąszczem przepisów prawnych, PZW wytacza wiele spraw sądowoych o odszkodowania, prowadzi gospodarkę na dużym majątku i to w dodatku na najcenniejszym dobru narodowym - wodzie
Dla mnie też jest hobby a nie np. sport jak uważa ZG PZW.
Skąd Ty masz info o sprawach sądowych? Jest raczej przeciwnie.
Dlaczego woda jest w/g Ciebie nacenniejszym dobrem narodowym? Mówi się tak samo o lasach, o węglu,
o produktach regionalnych i wielu innych rzeczach-czemu akurat woda?
Cytat:Dlatego - tak uważam - powinni tam pracować fachowcy, a w dodatku znający wędkarstwo, ponieważ jest to specyficzna działalność. W PZW jest źle (a będzie coraz gorzej) i odczuwamy to na własnej skórze, za nasze własne pieniądze, ponieważ w PZW brakuje ludzi kompetentnych, znających wędkarstwo z własnego doświadczenia.
Po części tak ale wcześniej wymienione przeze mnie sekretarki czy księgowe wcale nie muszą być wędkarzami.

Cytat:Najlepsdzym przykładem jest główny prezes p.Grabowski - on nie jest wędkarzem. Nie jest wędkarzem również naczelny Wiad. Wędkarstkich.

A skąd masz takie informacje, wiem że prezes Grabowski wedkował, nie wiem jak Zawisza ale na bank Zieliński wędkuje.

Cytat:Rzecznik PZW p. Kustusz publicznie mówi, że w Polsce dużych drapieżników jest bardzo dużo i PZW zezwala na zabieranie tych okazów, ponieważ ta praktylka nie zagraża rybostanowi.
w/g mnie rzecznik mija się z prawdą.

Cytat:Natomiast na Zachodzie wędkarze muszę wypuszczać ryby, ponieważ tam brakuje ryb w wodach.
Tutaj chyba coś Ci się pozajączkowało. Jeśli tam brakuje ryb to po co wielu wędkarzy z Polski tam jeździ na ryby?
Cytat:Jakoś na wodach prywatnych ryb nie brakuje.
Dawaj namiary. Popytaj wędkarzy o prywatne wody firmy "Salar" (zalew Koronowski), BioWarmia (jeziora na Mazurach) lub jeziora w rejonie Wiżajn - dno i 3 metry mułu.
Cytat:W Polsce dziadostwo zakorzeniło się na dobre, dobitny przykład: w rządzie K. Marcinkiewicza ministrem gospodarki był geolog...
W rządzie Kaczyńskiego ministrem gospodarki morskiej był historyk - tu się z Tobą zgadzam, w tych rejonach panuje wolna amerykanka i chęć ustawienia kolesi na stanowiskach.

Cytat:Polacy od lat jeżdżą na ryby do sąsiadów.
Wcześniej pisałeś że na zachodzie trzeba wypuszczać bo tam nie ma ryb.
Cytat:Kol. Sacha, to dlatego, że w komendzie głównej policji może pracować byle kto
Nie napisałem że byle kto, pracownicy cywilni nie muszą znać prawa. Czy uważasz że księgowa w Policji musi znać kodeksy? zapewniem że nie. Zresztą poczytaj w necie, dostać się do Policji to nie jest łatwa sprawa i są testy które niewiele osób przechodzi. Gdybyś miał wątpliwości, NIE jestem policjantem, nie byłem ani nie będę. Żona prowadziła szkolenia dla policjantów i stąd moje informacje.
Cytat:Prezesem PZW powinien być młody człowiek (35-40 lat) po najlepszej uczelni administracji, prawa handlowego, lub po uczelni kształcącej menedżerów.
Tutaj się z Tobą zgadzam.
Cytat:ściągać bogatych turystów wędkarskich i zarabiać na obfite zarybianie. A tymczasem... wyszło jak zywkle, kicha, żenada i szajs. Strażnicy nie mają pieniędzy na paliwo...
Po prostu dziadostwo i amatorka.
A do czego tych turystów ściągać? nie lepiej takiemu turyście pojechać na Ebro, Pad albo do Skandynawii?
Brak kasy na paliwo to nie wina PZW.
Amen .

Odpowiedz
#37
cześć,
dzięki za skomentowanie mojej wypowiedzi. Nie napisałem precyzyjnie o niektórych aspektach i stąd muszę wrzucić sprostowanie.
To nie moje słowa, a p.Kustusza, on je wypowiedział na piśmie, cytuję z pamięci: "W Polsce dużych drapieżników jest bardzo dużo i PZW zezwala na zabieranie tych okazów, ponieważ ta praktyka nie zagraża rybostanowi. Natomiast na Zachodzie wędkarze muszę wypuszczać ryby, ponieważ tam brakuje ryb w wodach." Wypowiedź zamieszczona w dużym dzienniku ogólnopolskim, jako polemika z dziennikarką p. Sową.

Ja napisałem moją radę i wyraziłęm mój punkt widzenia: "A tutaj trzeba jeździć po Europie, szukać wejść w EuroParlamancie i dbać o interesy naszych łowisk, ściągać bogatych turystów wędkarskich i zarabiać na obfite zarybianie."

Gdybyśmy mieli rozgarnięte władze PZW, to dzięki działalności zarobkowej na turystach zachodnich nasze składki spadły by do kilkunastu złotych, a pensje władz PZW by mogły wzrosnąć kilkakrotnie - nie mam nic przeciwko temu. Za dobrą robotę trzeba dobrze zapłacić. Ale dziadów trzeba wyrzucić na zbity ...

Panów Grabowskiego, Zawiszę znam osobiście.

PZW każdego roku ma budżet co najmniej 100 mln złotych, naprawdę nie sposób wygospodarować kasę na paliwo? Na paliwo, czyli ochronę naszych wód i ryb!! My im za to płacimy przecież! Kolego, płacisz składkę na Ochronę i zagospodar. wód? Płacisz. I co? i d,,,pa blada.
PZW na sport wydaje średnio rocznie 30 mln zł. To są pieniądze w sam raz dla strażników i na paliwo.

Moim zdaniem, największym wrogiem polskich ryb jest PZW.

pozdrawiam forumowiczów
Odpowiedz
#38
(07-03-2013, 09:04)gruncik napisał(a): Gdybyśmy mieli rozgarnięte władze PZW, to dzięki działalności zarobkowej na turystach zachodnich nasze składki spadły by do kilkunastu złotych, a pensje władz PZW by mogły wzrosnąć kilkakrotnie - nie mam nic przeciwko temu. Za dobrą robotę trzeba dobrze zapłacić. Ale dziadów trzeba wyrzucić na zbity ...
Ano właśnie,rozgarnięte. Składka w żadnym wypadku nie spadnie bo i tak średnio wychodzi trochę więcej niż 50 groszy za dzień wędkowania. Dawno, dawno temu było "chleb zdrożał ale lokomotywy staniały" teraz nie aktualne. Nie wiem ile zarabia się w PZW ale nie są zapewne zarobki mocno przekraczające średnią krajową ale nie są też najniższe. Oni mogą jedynie odejść "ze względu na stan zdrowia" bo nic ich innego nie ruszy.

Odpowiedz
#39
dlatego ten stan trzeba im pogorszyć. Ogłaszam akcję "kichaj na PZW" !!! Każdy wędkarz przeziębiony czy z grypką najlepiej żołądkową zobowiązany jest udać się do siedziby i zarażać!!!

Nie opuścić z ciężkim kaszlem ani jednego zebrania.
Odpowiedz
#40
(07-03-2013, 21:18)harp napisał(a): dlatego ten stan trzeba im pogorszyć. Ogłaszam akcję "kichaj na PZW" !!! Każdy wędkarz przeziębiony czy z grypką najlepiej żołądkową zobowiązany jest udać się do siedziby i zarażać!!!

Nie opuścić z ciężkim kaszlem ani jednego zebrania.

Hahaha! Zacna incjatywa, tylko czy to aby pod działalność terrorystyczną z użyciem broni biologicznej nie podchodzi?
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brzóze, PZW OM, list otwarty do rzecznika PZW bysior 0 4.118 15-11-2019, 05:32
Ostatni post: bysior
  Magazyn śledczy o PZW online bysior 2 4.573 05-07-2019, 17:12
Ostatni post: bysior
  Nowy Prezes PZW bysior 5 7.042 27-10-2017, 17:49
Ostatni post: bysior
  Petycja NIE DLA RYBAKOW NA WODACH PZW Peter 25 25.348 21-01-2015, 13:47
Ostatni post: niszczu
Rainbow PZW na celowniku Ministerstwa Sportu kaczy 4 10.786 05-02-2013, 11:14
Ostatni post: fiku
  Jakie są cele PZW... burymichu 9 14.840 27-02-2012, 19:43
Ostatni post: moczykij


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.