Shrap-Drakers Fishing Forum
PZW po prostu zwala z nóg...
#11
(26-02-2013, 16:08)sacha napisał(a): Oczywiście że Policja nie będzie jechała do kłusownika. Maniek, w jakiej odległości jest najbliższy komisariat? Nad Bugiem w rej. Mielnika czy Niemirowa do posterunku czynnego do 16:00 jest ponad 15km a do czynnego całą dobę ponad 22.
Darek masz placowke strazy granicznej w Mielniku, do Sutna to na rowerach moga dojechac w 10 minut nawet zimaHaha
Odpowiedz
#12
" PZW po prostu zwala z nóg " Kwadr Tak czytam te tematy o PZW i " Betonach " Haha może macie racje Mysli Kilka lat temu na " mojej " wodzie pojawił się " zbawca " Hura alternatywa dla PZW Hura Narew na " moim " odcinku miała stać się wędkarskim eldorado Hura i co ? autentycznie marzy mi się powrót PZW Muza Takie eldorado zrobił pan G z " mojej " wody Bezradny ( GR Łomża jak by ktoś był bardziej zainteresowany ... )

Wpier***l kłusolom których się spotkało nad wodą ? Haha jak lokalesy nie znają Twoich możliwości i nie masz na telefon " grupy szybkiego reagowania " stanowczo odradzam Haha Wiejskie chłopaki potrafią momentalnie się skrzyknąć Kotek i każdego internetowego krzykacza śmiechem rozwalą Bezradny
Odpowiedz
#13
(26-02-2013, 16:08)sacha napisał(a): Oczywiście że Policja nie będzie jechała do kłusownika. Maniek, w jakiej odległości jest najbliższy komisariat?
Najbliższy mam we Włodawie- około 30km. Ale to nie chodzi o odległość, Oni po prostu mówią, że to nie ich sprawa i już! I karzą telefonować do Straży rybackiej. Straż Graniczna ma tak samo, chociaż i jedna i druga formacja ma czasami służby z SSR-em - z rzadka, bo z rzadka, ale się zdarza, i wtedy teoretycznie mogli by kilka mandatów wypisać. Sama SSR w moje strony nie zagląda, bo jak mi kiedyś powiedzieli- nie mają prawa wjazdu nad rzekę (wkoło tereny prywatne- brak oficjalnych dróg, więc ludzie złośliwie oskarżają ich o niszczenie łąk) mogą tylko z policją, a policja ma raz w roku patrol z SSR i tyle. Najbliższą PSR mam w Chelmie- to około 50km. jak się do nich dzwoni to nie owijają w bawełnę i mówią po prostu; "Przyjedziemy przy okazji", a okazja trafia sie za trzy dni, tydzień, bądź wcale- im się zresztą nie dziwię bo mają ogromną masę wody do ogarnięcia, na moim Bugu w ciągu ostatnich 5ciu lat nie byli ani razu.
Aha, ki nigdy nie zgłaszałem, że ktoś szarpie, czy łowi na cztery wędki, czy postawił jedną czy dwie siateczki czy ma kilkanaście niewymiarowych sumów we wiaderku- to sa nieistotne pierdoły. Jak juz dzwoniłem, to w poważnych sprawach, a mimo to jest jak jest, ale za to ryb tez tutaj jest wciąż sporo, więc przestałem sie tym przejmować.

Odpowiedz
#14
Moczykij a czy ten nowy "pan i władca wody" daje jakieś możliwości negocjacji, możecie wpływać na niego? Czy tylko statut Pzw daje takie szanse?
Odpowiedz
#15
W ogóle jakieś dziwne akcje tam u Was z tym GRŁ były z tego co wiem....
Odpowiedz
#16
(27-02-2013, 09:22)harp napisał(a): Moczykij a czy ten nowy "pan i władca wody" daje jakieś możliwości negocjacji, możecie wpływać na niego? Czy tylko statut Pzw daje takie szanse?

Takie same negocjacje i wpływ masz jak na PZW Figielek Były obietnice współpracy z wędkarzami, miało być o zarybieniach na ich stronie z prośbą o pomoc do wędkarzy, miało, miało, miało..... miau.
Aktualnie GRŁ się podzieliło , B.Wyszyński ma teraz jeziora i Gosp.Ryb. Olsztyn a M.Godula rzeki chociaż z tego co ostatnio (jesień) czytałem to wspólnicy drą koty łącznie z poinformowaniem prokuratury bo B.Wyszyński sprzedaje licencje na rzeki a ponoć miał zaprzestać. Miało byc pięknie a wyszło tak jak zawsze.
Odpowiedz
#17
(26-02-2013, 23:58)andrew napisał(a): Darek masz placowke strazy granicznej w Mielniku, do Sutna to na rowerach moga dojechac w 10 minut nawet zimaHaha
SG plącze się po okolicy, często ich widzę. Nie spotkałem ich jednak nad wodą żeby kontrolowali ale autko mi 2 czy 3x na początku zatrzymywali, później już chyba skumali że nie przemytnik ani innostraniec i nie zatrzymują. Tyle że za każdym pobytem dzwonię do nich. A jako ciekawostka : świadomość mieszkańców powiatu jest dosyć mała a właściowie żadna. Rozmawiałem z wędkarzami z Siemiatycz, Bielska Podl., z Ciechanowca i Hajnówki i nikt do żadnej SG nie dzwoni, nawet o tym nie wiedzą że tak jest w przepisach.

Odpowiedz
#18
wpływu na pzw nie mamy bo siedzimy na dupie zamiast iść głosować.
Odpowiedz
#19
Chyba zapominacie, że PZW to także my wędkarze.
Odpowiedz
#20
(27-02-2013, 15:09)harp napisał(a): wpływu na pzw nie mamy bo siedzimy na dupie zamiast iść głosować.
Na zebraniu koła pomóc możesz w zmianach jak umarłemu kadzidłoFigielek A na zebranie w ZG nie masz się po co wybierać. U mnie w kole nie ma się co szarpać bo koło działa tak jak działa i nie można im nic zarzucić, współpraca z okręgiem układa się dobrze-to co zmieniać? A okręg też sobie radzi, znam ludzi, wiem co robią i planują. O ZG mają podobne zdanie do mojego i tych wszystkich którym się ZG i ich działania nie podobają. Możemy sobie popisać że pójść na zebranie to znaczy zmieniać-gówno prawda Wysoki Sądzie Figielek Nie dość że góra jest okopana na pozycjach to jeszcze pozycje umocnione są betonem. Przepisy, statut, rozporządzenia są tak skonstruowane żeby wpływ osób postronnych (koła i okręgi) ograniczyć do minimum, można to zauważyć czytając postu Rzecznika PZW na portalu związkowym.

http://www.pzw.org.pl/home/forum/12/1578/czas_na_zmiany_rozwiazac_pzw__organizacja_ta_przybrala_cechy_org
I nie tylko w tym wątku ale we wszystkich dotyczących ZG PZW opinię wędkarzy są bardzo krytyczne a rzecznik twierdzi że jest dobrze, będzie jeszcze lepiej i żadnych zmian nie potrzeba.
Rzecznikowi nie wierzysz???Dokuczacz

Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brzóze, PZW OM, list otwarty do rzecznika PZW bysior 0 4.118 15-11-2019, 05:32
Ostatni post: bysior
  Magazyn śledczy o PZW online bysior 2 4.573 05-07-2019, 17:12
Ostatni post: bysior
  Nowy Prezes PZW bysior 5 7.042 27-10-2017, 17:49
Ostatni post: bysior
  Petycja NIE DLA RYBAKOW NA WODACH PZW Peter 25 25.348 21-01-2015, 13:47
Ostatni post: niszczu
Rainbow PZW na celowniku Ministerstwa Sportu kaczy 4 10.786 05-02-2013, 11:14
Ostatni post: fiku
  Jakie są cele PZW... burymichu 9 14.840 27-02-2012, 19:43
Ostatni post: moczykij


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.