Shrap-Drakers Fishing Forum
Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki
#31
(01-01-2012, 20:01)Salmo_Salar napisał(a): Jak równica czy opłacisz teraz czy w maju (do końca kwietnia)?? Płacisz tyle samo, a lepiej kupić by mieć z głowy.

Bizonik, a jak lód jest to jak się ma przepis o zakazie łowienia z łódki?? Czy z łódki czy z lodu jedne szarpanie Haha

Na Bugu co raz częściej widzę łódki, tutaj miałby kto pilnować (SG). Pływają jak chcą i często to pospolite chamy.

Pozdrawiam

Salmo

Dla mnie różnica jest ogromna Jezyk_oko. Normalnie zaczynałem łowienie od pierwszego stycznia a kończyłem 31 grudnia - czyli całym rokiem. Teraz jestem coraz bardziej przekonany żeby zrobić rybkom prezent i dać im spokój ze swojej strony aż do 1 maja. Brak opłaconej karty nie spowoduje nagłego wypadu nad wodę z wędkami a jedynie z samym aparatem. Wiesz o co mi chodzi, nie mam karty to nie łowię a tak będzie kusić. Wiem że zaraz napiszesz że co to za problem z opłaceniem w danej chwili - a no nie będzie ale tak będę miał pretekst żeby na ryby nie jechać jak ktoś rzuci hasło na łowienie np. w niedzielę.
Zresztą co ja będę Was oszukiwał, już mnie nosi ROTFL.
Odpowiedz
#32
Salmo różnica jest taka ze na lód się boja chodzić bo to niebezpieczny zbiornik
Odpowiedz
#33
(01-01-2012, 20:01)Salmo_Salar napisał(a): Jak równica czy opłacisz teraz czy w maju (do końca kwietnia)?? Płacisz tyle samo, a lepiej kupić by mieć z głowy.

Na pewno tyle samo? Kilka lat tamu znajomy opłacał w maju, to musiał wpłacać wpisowe, bo niby termin do 30 kwietnia.

Odpowiedz
#34
(01-01-2012, 21:32)anguiler napisał(a):
(01-01-2012, 20:01)Salmo_Salar napisał(a): Jak równica czy opłacisz teraz czy w maju (do końca kwietnia)?? Płacisz tyle samo, a lepiej kupić by mieć z głowy.

Na pewno tyle samo? Kilka lat tamu znajomy opłacał w maju, to musiał wpłacać wpisowe, bo niby termin do 30 kwietnia.

Dlatego napisałem w nawiasie "do końca kwietnia", pisząc maj odnosiłem się do posta kogo innego.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#35
Przepis dobry z tymi łódkami. Zawsze się znajdzie garstka ludzi którzy będą mogli uszanowac i nie pływac. Znajdą się też tacy co będą mieli to głęboko w ... ale suma sumarum już taki dziadek w okolicy Pułtuska co "łowi sobie leszczyki i płoteczki" nie będzie miał pod kiecą zarzuconej żywcówki w marcu czy nawet kwietniu. Wszyscy wiemy jak niektórym chce się brac wiadra na rower i grzac nad wodę...to też wydaje mi się że brzegi nie będą tak okupowane. A filmik potwierdzam. Wyholowany sum metodą trolową trafił do wody.
Odpowiedz
#36
Co tu dużo pisać jak dla mnie to lipa z tym nowym przepisem bo parę razy może i bym sobie popłynął na ryby jak łódkę do 1 maja zwoduję w co wątpięPfftt

Odpowiedz
#37
(01-01-2012, 06:44)Bizonik napisał(a): Od 1 stycznia 2012 roku, zgodnie z uchwałą nr 109/ZO/2011 Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW, obowiązują nowe zasady wędkowania*. Oto najważniejsze z nich:

1. Wprowadzono Zakaz wędkowania ze środków pływających od 2 stycznia do 30 kwietnia na wszystkich wodach Okręgu Mazowieckiego PZW.

Miałem się nie logować na forum standardowo do pierwszego mojego wypadu na ryby, ale że jakaś zima dziwna posiedzę i popiszę z Wami Jezyk_oko.
Pewnie część z Was czytała, inna słyszała że przepis który zacytowałem został w okręgu mazowieckim zniesiony. Jak widać komuś mocno to przeszkadzało i postanowili ten zakaz znieść Dobani.
Wie ktoś może dlaczego tak się stało, ciekawi mnie gdzie trzeba "uderzyć" aby zakaz łowienia ze środków pływających powrócił, i czy jest to w ogóle możliwe.
Odpowiedz
#38
Słyszałem jakiś czas temu, ale nie dokopałem się do żadnego dokumentu, uchwały a tym bardziej do uzasadnienia... zresztą ten zakaz w naszym przypadku, przy tak małej ilości ludzi w PSR i tak nie wiele wnosił w ochronę naszej wody...
Odpowiedz
#39
(30-01-2013, 19:45)bysior napisał(a): Słyszałem jakiś czas temu, ale nie dokopałem się do żadnego dokumentu, uchwały a tym bardziej do uzasadnienia... zresztą ten zakaz w naszym przypadku, przy tak małej ilości ludzi w PSR i tak nie wiele wnosił w ochronę naszej wody...
Kiepsko kopiecie Panie Bysior bo zasady wędkowania wiszą na stronie głównej PZW oddział Mazowiecki już od kilku dobrych dni. Co by ułatwić szukanie wstawiam KLIK.
Wnosił nie wnosił ale był, przez co kilka, czy choćby jedna łódka ze złymi zamiarami z "portu" nie wypłynęła. Teraz przepisu nie ma więc już od kwietnia, jak sam dobrze wiesz co niektórzy ruszą na polowanie za wiosennymi płociami, tymi z płaskimi dziobami pełnymi zębów.
Odpowiedz
#40
(30-01-2013, 20:17)Marcin napisał(a):
(30-01-2013, 19:45)bysior napisał(a): Słyszałem jakiś czas temu, ale nie dokopałem się do żadnego dokumentu, uchwały a tym bardziej do uzasadnienia... zresztą ten zakaz w naszym przypadku, przy tak małej ilości ludzi w PSR i tak nie wiele wnosił w ochronę naszej wody...
Kiepsko kopiecie Panie Bysior bo zasady wędkowania wiszą na stronie głównej PZW oddział Mazowiecki już od kilku dobrych dni. Co by ułatwić szukanie wstawiam KLIK.
Wnosił nie wnosił ale był, przez co kilka, czy choćby jedna łódka ze złymi zamiarami z "portu" nie wypłynęła. Teraz przepisu nie ma więc już od kwietnia, jak sam dobrze wiesz co niektórzy ruszą na polowanie za wiosennymi płociami, tymi z płaskimi dziobami pełnymi zębów.

Nie chodziło mi o same zasady wędkowania obowiązujące w 2013 na terenie OM, bo te były uchwalone pod koniec 2012 przez Zarząd OM i wiszą tam już od grudnia, bardziej chodziło mi o samą uchwałę, która ten zakaz połowu znosi (i ewentualne jej uzasadnienie przez Zarząd)

Ten zakaz jeszcze miałby sens jeśli w ogóle zakazać pływania, a nie tylko łowienia... Bo mimo, że zakaz łowienia był, to jeden z drugim mógł sobie skoczyć za zakręt gdzie go nie widać jak pod mostem i ćwiczyć głupa. Teraz będą mogli też ćwiczyć głupa. Tak czy inaczej jak zwykle bez sensu...

Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe zasady wędkowania w OM 2017 bysior 4 8.308 12-11-2016, 01:47
Ostatni post: bysior
  Powiększony Okręg Mazowiecki michaln 3 9.022 05-10-2013, 20:40
Ostatni post: sacha
  Nowy okręg ochronny Bizonik 52 51.196 07-11-2012, 22:42
Ostatni post: Marcin
  stanice PZW okręg mazowiecki Artur Z. 11 19.413 20-03-2012, 06:53
Ostatni post: hairy


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.