Shrap-Drakers Fishing Forum
Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki
#41
(30-01-2013, 20:36)bysior napisał(a): Nie chodziło mi o same zasady wędkowania obowiązujące w 2013 na terenie OM, bo te były uchwalone pod koniec 2012 przez Zarząd OM i wiszą tam już od grudnia, bardziej chodziło mi o samą uchwałę, która ten zakaz połowu znosi (i ewentualne jej uzasadnienie przez Zarząd)

Ten zakaz jeszcze miałby sens jeśli w ogóle zakazać pływania, a nie tylko łowienia... Bo mimo, że zakaz łowienia był, to jeden z drugim mógł sobie skoczyć za zakręt gdzie go nie widać jak pod mostem i ćwiczyć głupa. Teraz będą mogli też ćwiczyć głupa. Tak czy inaczej jak zwykle bez sensu...

Ja znalazłem też tylko to i doszukać się postanowienia/uzasadnienia też nie mogłem.

Zakaz pływania to nie przeszedłby na 100%, pomyśl tylko, to niemożliwe. Ja jestem wędkarzem, ale dla mnie równie ważne jest właśnie samo pływanie po rzece rekreacyjnie. Przyznam szczerze że zakaz łowienia nawet całym rokiem zniósłbym bez zająknięcia, zakazu pływania bym chyba nie przeżył.

Odpowiedz
#42
(30-01-2013, 20:46)Marcin napisał(a): Zakaz pływania to nie przeszedłby na 100%, pomyśl tylko, to niemożliwe. Ja jestem wędkarzem, ale dla mnie równie ważne jest właśnie samo pływanie po rzece rekreacyjnie. Przyznam szczerze że zakaz łowienia nawet całym rokiem zniósłbym bez zająknięcia, zakazu pływania bym chyba nie przeżył.

Mam dokładnie tak samo i kilka razy w sezonie letnim śmigam na wodę bez wędek. Pływanie na wiosnę, chociażby w celach czysto fotograficznych jest czasami przyjemniejsze od samego łowienia.

Zakaz łowienia do maja miałby sens może wtedy, kiedy byłoby zabronione łowienie na spinning i na żywca, ale niby dlaczego spławikowiec może łowić jazie i klenie na spławik a spinningista na woblery już nie. Na grunt ludzie łowią na wiosnę białą rybę, ale pseudo wędkarz będzie łowił na trupka sandacze w gniazdach twierdząc że nastawia się na okonie. Przez kłusoli taki dziadek, co tą łupiną na pychu pływał 60 lat na wiosenne płocie powie: "panie, co to za głupotę wymyślili". I na te płotki popłynie mimo zakazu za pewne, czego zresztą przykłady były w tamtym roku notabene w samym środku Pułtuska. Przykłady można mnożyć. Bezradny


Odpowiedz
#43
(30-01-2013, 21:10)bysior napisał(a): Mam dokładnie tak samo i kilka razy w sezonie letnim śmigam na wodę bez wędek. Pływanie na wiosnę, chociażby w celach czysto fotograficznych jest czasami przyjemniejsze od samego łowienia.

Zakaz łowienia do maja miałby sens może wtedy, kiedy byłoby zabronione łowienie na spinning i na żywca, ale niby dlaczego spławikowiec może łowić jazie i klenie na spławik a spinningista na woblery już nie. Na grunt ludzie łowią na wiosnę białą rybę, ale pseudo wędkarz będzie łowił na trupka sandacze w gniazdach twierdząc że nastawia się na okonie. Przez kłusoli taki dziadek, co tą łupiną na pychu pływał 60 lat na wiosenne płocie powie: "panie, co to za głupotę wymyślili". I na te płotki popłynie mimo zakazu za pewne, czego zresztą przykłady były w tamtym roku notabene w samym środku Pułtuska. Przykłady można mnożyć. Bezradny

Bysior, powiedzmy sobie szczerze że jeśli wędkarze podchodziliby do tematu ryb z głową to i kolejnych zakazów i limitów wprowadzać by nie było trzeba. To nie przepisy trzeba zmienić ale nas wszystkich bo to jedyny sposób na "dobrobyt" wędkarski w przyszłości.

Odpowiedz
#44
(30-01-2013, 21:50)Marcin napisał(a): Bysior, powiedzmy sobie szczerze że jeśli wędkarze podchodziliby do tematu ryb z głową to i kolejnych zakazów i limitów wprowadzać by nie było trzeba. To nie przepisy trzeba zmienić ale nas wszystkich bo to jedyny sposób na "dobrobyt" wędkarski w przyszłości.

Szczerze mówiąc dokładnie to chciałem napisać na końcu ostatniego postu - że nie zakazy a wbijanie do ludziom świadomości wędkarskiej może przynieść jakiekolwiek rezultaty...
Odpowiedz
#45
Panowie a gdzie znajduje się ujście tej rzeki:


b) połów metodą trollingową jest dozwolony po uiszczeniu składki uzupełniającej, tylko na wodach Zbiornika
Zegrzyńskiego (od zapory w Dębem do mostu w Wierzbicy, do ujścia rz. Bug, do ujścia rz. Rządzy i ujścia Kanału
Żerańskiego w Nieporęcie), a także w Wiśle od ujścia Pilicy do ujścia Mołtawy. Na pozostałych wodach Okręgu
Mazowieckiego PZW trolling jest ZABRONIONY,
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#46
Kępa Polska, powiat płocki, ciekawostka http://www.rceeplock.nazwa.pl/files/konkurs_najciekawsze/iii/natalia_kowalska.pdf Pfftt

A może chodzi o "Motławę" - http://pl.wikipedia.org/wiki/Mot%C5%82awa_%28wojew%C3%B3dztwo_mazowieckie%29 ujście to samo Pfftt
Odpowiedz
#47
po wczorajszej swojej wypowiedzi na temat:
"szczupaki i bolenie łowimy 1maja" oraz nauczony doświadczeniem pseudo wędkarzy postanowiłem podzielić się swoim pomysłem z OM PZW i wysłałem maila z taką oto treścią do Działu Zagospodarowania i Ochrony:

"dzień dobry Usmiech
nazywam się Radosław Guzek mam 38lat i mieszkam w Warszawie
od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł z którym chciałbym się z PAŃSTWEM podzielić
mamy już końcówkę marca (niestety zima jak na ten okres nie odpuszcza) a co za tym idzie nadchodzi wiosna a z nią

właśnie... nad wodą zaczynają się pojawiać PSEUDO WĘDKARZE
dokładnie chodzi mi o spinningistów, którzy po wielomiesięcznej przerwie zaczynają się pojawiać nad wodą uzbrojeni w przynęty. które wcale nie pasują do wczesno wiosennych połowów
a dokładniej: 7-10cm przynęty gumowe uzbrojone w główki 10-30gr oraz woblery 7-10cm płytko lub głęboko schodzące
niestety w RAPR nie ma zapisu o wielkości stosowaniu przynęt w tym okresie - a szkoda
na zwracaną wielokrotnie uwagę zawsze wszyscy odpowiadają że za kleniem, jaziem i okoniem
są też tacy którzy nazywają się ETYCZNYMI i celowo kłują ryby (bolenie, szczupaki, sandacze i sumy) twierdząc że po kresie ochronnym będą bardziej ostrożne
i tutaj zwracam się z pytaniem/prośbą:

czy istnieje możliwość wprowadzenia do zasad wędkowania na wodach okręgu mazowieckiego MINIMALIZACJI PRZYNĘT SPINNINGOWYCH:

- twistery, rippery i kopyta o całkowitej długości (korpusu gumy z ogonem) do 5,5cm z główkami o maksymalnej gramaturze 7gr
- błystki obrotowe o skrzydełkach aglia, commet, long do rozmiaru "2" (choć skrzydełko long nr 2 to już dość duża błystka)
- błystki wahadłowe tutaj akurat bym zabronił, bo ciężko określić rozmiar (mała błystka może być jak na swoją wielkość dość ciężka to zależy od grubości blachy)

wydaje mi się że przy takich ograniczeniach nie było by nie potrzebnych zgrzytów między nami wędkarzami
do tego zabronił bym łowienia na żywca oraz na martwą rybkę nawet do końca kwietnia (ochrona boleni i szczupaków) lub nawet do końca maja (ochrona sandacza)

jeśli to by nie pomogło to wtedy trzeba by pomyśleć o CAŁKOWITYM ZAKAZIE SPINNINGOWANIA a tego osobiście bym nie chciał bo nie wyobrażą sobie kwietnia nad wodą z lekkim spinningiem
na tym kończę swoje pomysł

/pozdrawiam - Radosław Guzek z Warszawy Usmiech
Odpowiedz
#48
a dzisiaj dostałem odpowiedź Mysli
nawet się nie spodziewałem że ktokolwiek napisze a już na pewno nie tak szybko Hura
ale o tym na razie Milczek
wieczorkiem więcej informacji Bezradny
Odpowiedz
#49
(28-03-2013, 15:42)radekg napisał(a): a dzisiaj dostałem odpowiedź Mysli
nawet się nie spodziewałem że ktokolwiek napisze a już na pewno nie tak szybko Hura
ale o tym na razie Milczek
wieczorkiem więcej informacji Bezradny

Budujesz napięcie, że hohoOczko

---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#50
Ciekaw jestem odpowiedzi... Cwaniak
Sama wędka wędkarzem nie czyni
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe zasady wędkowania w OM 2017 bysior 4 8.308 12-11-2016, 01:47
Ostatni post: bysior
  Powiększony Okręg Mazowiecki michaln 3 9.022 05-10-2013, 20:40
Ostatni post: sacha
  Nowy okręg ochronny Bizonik 52 51.196 07-11-2012, 22:42
Ostatni post: Marcin
  stanice PZW okręg mazowiecki Artur Z. 11 19.413 20-03-2012, 06:53
Ostatni post: hairy


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.