Shrap Drakers Fishing - Forum
Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo Moją Pasją! (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Polski Związek Wędkarski (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-65.html)
+---- Dział: Okręg Mazowiecki (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-74.html)
+---- Wątek: Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki (/thread-1724.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki - Bizonik - 01-01-2012

Od 1 stycznia 2012 roku, zgodnie z uchwałą nr 109/ZO/2011 Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW, obowiązują nowe zasady wędkowania*. Oto najważniejsze z nich:

1. Wprowadzono Zakaz wędkowania ze środków pływających od 2 stycznia do 30 kwietnia na wszystkich wodach Okręgu Mazowieckiego PZW.

2. Rozszerzono zakaz połowu ryb na błystkę podlodową, który obejmuje teraz rejon Wisły od mostu drogowego w Górze Kalwarii do ujścia Narwi.

3. Wprowadzono wymiar ochronny dla okonia - 18 cm.

Ad. 1) Propozycję ograniczenia wędkowania z łodzi w okresie styczeń - kwiecień zgłosiło do Zarządu Okręgu kilka mazowieckich Kół PZW, motywując swoje wnioski tym, że wielu wędkujących z łodzi nie przestrzega przepisów dotyczących zakazu łowienia ryb będących w okresie ochronnym i nagminnie narusza spokój tarlisk. Zarząd Okręgu przychylił się do wprowadzenia proponowanych zmian.

* Zasady wędkowania w wodach Okręgu Mazowieckiego PZW znajdziecie Państwo w nowych zezwoleniach na wędkowanie, które otrzymacie po uiszczeniu składek PZW na rok 2012.


RE: Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki - cerber - 01-01-2012

Zmiany są dobre..Szkoda że tak niewielkie.Zawsze to jakieś światełko w tunelu..a raczej poświata.


RE: Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki - sacha - 01-01-2012

No to plany łowienia z łódki płoci i leszczy w kwietniu na spławik tak jakby nieaktualneBeczy


RE: Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki - Kaz - 01-01-2012

(01-01-2012, 10:58)sacha napisał(a): No to plany łowienia z łódki płoci i leszczy w kwietniu na spławik tak jakby nieaktualneBeczy

Darku ale jeszcze masz do dyspozycji brzegFigielek


RE: Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki - bandzior - 01-01-2012

Już widzę tych starych nad burzańskich dziadków jak łowią z brzegu Glupek nie wiem czy dźwigiem by uch z łódek wyrwał Krzyk na totalnych zadupiach będzie to martwy przepis bo niby kto to sprawdzi...


RE: Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki - Marcin - 01-01-2012

(01-01-2012, 11:34)bandzior napisał(a): na totalnych zadupiach będzie to martwy przepis bo niby kto to sprawdzi...

Ty, ja, ogólnie my wszyscy wędkarze to jedyny sposób.



RE: Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki - Salmo_Salar - 01-01-2012

Współczuje wam takich durnych przepisów. Równie dobrze mogliby wydłużyć czas zakazu pływania o maj ponieważ w ten sposób można zakłócić spokój sandaczy pilnujących gniazd. Równie dobrze można zakazać również łowienia z brzegu w tym okresie, wiadomo, ryba idzie w brzeg gdzie są najlepsze warunki.

Pozdrawiam

Salmo


RE: Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki - Marcin - 01-01-2012

(01-01-2012, 13:05)Salmo_Salar napisał(a): Współczuje wam takich durnych przepisów. Równie dobrze mogliby wydłużyć czas zakazu pływania o maj ponieważ w ten sposób można zakłócić spokój sandaczy pilnujących gniazd. Równie dobrze można zakazać również łowienia z brzegu w tym okresie, wiadomo, ryba idzie w brzeg gdzie są najlepsze warunki.

Pozdrawiam

Salmo

Ja wczoraj dłuższą chwilę spędziłem ze znajomym na rozmowie w tym temacie i stwierdziliśmy że to jednak dobry przepis. Z jednej strony krzyżuje on moje plany co do wiosennych (kwietniowych) połowów klenia z łódki, ale z drugiej strony czy też nie fajnie jest zapakować się na łódkę i popływać dla samej przyjemności a nie tylko na ryby. Sam się teraz mocno zastanawiam czy nie opłacić karty dopiero w maju, żeby dać tym rybkom ze swojej strony trochę spokoju - choć szczerze wątpię że wysiedzę bez łowienia pół roku.
Ciekawi mnie jak ten przepis będzie funkcjonował, czy tylko łowienie z łodzi będzie karane, czy też i posiadanie wędek na łodzi - drugie rozwiązanie byłoby skuteczniejsze.
Tak czy inaczej wstrzymuję się z opłaceniem karty do ......... . Miałem opłacić w przyszłym tygodniu lecz teraz się wstrzymuję, dziś składam wędki w pokrowce i czekam sam nie wiem na co Haha.


RE: Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki - bandzior - 01-01-2012

Dobrze że możemy w ogóle łowić...mogli i tego zakazać Foch
Marcin już to widzę jak będziesz kontrolował w kwietniu kto pływa łódką na Narwi...w samym P-sku jest pewnie z 200 łódek...upomnienie ustne jest nad wyraz w Polsce skuteczne Milczek


RE: Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki - Marcin - 01-01-2012

(01-01-2012, 13:26)bandzior napisał(a): Dobrze że możemy w ogóle łowić...mogli i tego zakazać Foch
Marcin już to widzę jak będziesz kontrolował w kwietniu kto pływa łódką na Narwi...w samym P-sku jest pewnie z 200 łódek...upomnienie ustne jest nad wyraz w Polsce skuteczne Milczek

Żyjemy w Polsce tu nic nie skutkuje, lecz w samym Pułtusku jeden drugiego upilnuje. Wiadomo że będą łowić gdzieś dalej ale zawsze można nagrać filmik i wstawić gdzieś żeby kogoś "potępić".