Shrap-Drakers Fishing Forum
Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki
#11
Oglądając się zawsze na tych gorszych w Polsce nigdy nie będzie normalnie. Lepiej zakazać w takim razie wędkowania i wprowadzić jednolity model łódek wędkarskich.

Filmy?? A tego kogoś będzie obchodzić czy ktoś go nagrał czy nie?? Pewnie nawet taki agent nie zagląda na neta, to żadna dla niego kara Bezradny

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#12
(01-01-2012, 14:32)Salmo_Salar napisał(a): Oglądając się zawsze na tych gorszych w Polsce nigdy nie będzie normalnie. Lepiej zakazać w takim razie wędkowania i wprowadzić jednolity model łódek wędkarskich.

Filmy?? A tego kogoś będzie obchodzić czy ktoś go nagrał czy nie?? Pewnie nawet taki agent nie zagląda na neta, to żadna dla niego kara Bezradny

Pozdrawiam

Salmo

Kara by była gdyby z jednej mieściny jeden drugiemu przekazał że "Ty ja Ciebie widziałem na filmiku jak łowiłeś z łódki jak nie można" i takie wieści idą z szybkością błyskawicy. Z drugiej strony ten co nagra jak się przyzna będzie bardziej potępiony niż ten co kłusował.
Odpowiedz
#13
(01-01-2012, 15:00)Marcin napisał(a): Kara by była gdyby z jednej mieściny jeden drugiemu przekazał że "Ty ja Ciebie widziałem na filmiku jak łowiłeś z łódki jak nie można" i takie wieści idą z szybkością błyskawicy. Z drugiej strony ten co nagra jak się przyzna będzie bardziej potępiony niż ten co kłusował.
Hehe, dziwnie gadacie- a kogo to obchodzi- u mnie dziadki nawet w marcu chodzą już z żywcem, czy ościeniami podczas tarła szczupaka, tak samo stawiają siaty, sznury- wszyscy to widzą, wiedzą, i jakoś żadnego potępiena nie ma- przynajmniej oficjalnie.

Odpowiedz
#14
(01-01-2012, 16:20)maniek72 napisał(a):
(01-01-2012, 15:00)Marcin napisał(a): Kara by była gdyby z jednej mieściny jeden drugiemu przekazał że "Ty ja Ciebie widziałem na filmiku jak łowiłeś z łódki jak nie można" i takie wieści idą z szybkością błyskawicy. Z drugiej strony ten co nagra jak się przyzna będzie bardziej potępiony niż ten co kłusował.
Hehe, dziwnie gadacie- a kogo to obchodzi- u mnie dziadki nawet w marcu chodzą już z żywcem, czy ościeniami podczas tarła szczupaka, tak samo stawiają siaty, sznury- wszyscy to widzą, wiedzą, i jakoś żadnego potępiena nie ma- przynajmniej oficjalnie.

Wszystko właśnie zależy gdzie to się dzieje. Tu w Pułtusku jest sporo wędkarzy i niemal każdy każdego zna choćby z widzenia i wiem że u "nas" jest takie postępowanie niemożliwe choć i od tego są odstępstwa gdzie jeden na drugiego oko przymyka. Mam filmów trochę, jeden filmik widział u mnie Grzechu jak koleś troluje na Narwi i do tego trafia jeszcze w maju wymiarowego sumka, którego na szczęście wypuszcza.
Odpowiedz
#15
Maniek dobrze gada Haha
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#16
(01-01-2012, 16:27)Marcin napisał(a):
(01-01-2012, 16:20)maniek72 napisał(a):
(01-01-2012, 15:00)Marcin napisał(a): Kara by była gdyby z jednej mieściny jeden drugiemu przekazał że "Ty ja Ciebie widziałem na filmiku jak łowiłeś z łódki jak nie można" i takie wieści idą z szybkością błyskawicy. Z drugiej strony ten co nagra jak się przyzna będzie bardziej potępiony niż ten co kłusował.
Hehe, dziwnie gadacie- a kogo to obchodzi- u mnie dziadki nawet w marcu chodzą już z żywcem, czy ościeniami podczas tarła szczupaka, tak samo stawiają siaty, sznury- wszyscy to widzą, wiedzą, i jakoś żadnego potępiena nie ma- przynajmniej oficjalnie.

Wszystko właśnie zależy gdzie to się dzieje. Tu w Pułtusku jest sporo wędkarzy i niemal każdy każdego zna choćby z widzenia i wiem że u "nas" jest takie postępowanie niemożliwe choć i od tego są odstępstwa gdzie jeden na drugiego oko przymyka. Mam filmów trochę, jeden filmik widział u mnie Grzechu jak koleś troluje na Narwi i do tego trafia jeszcze w maju wymiarowego sumka, którego na szczęście wypuszcza.

Kręcisz te filmiki i gdzie je pokazujesz?? U siebie w chałupie?? Wymagaj od siebie zanim zaczniesz wymagać od innych, uniwersalna rada. Mówię, najlepiej zakazać wędkowania na jakiś czas, wtedy łatwo wyłapać - jak gość z wędką to w ryj, spalić chałupę i dać grzywnę jak to się widzi na necie, takich mądrych co to nie oni, kozaki.

@bandzior, tu się nie ma z czego cieszyć, przynajmniej ja tak twierdzę.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#17
(01-01-2012, 16:44)Salmo_Salar napisał(a): Kręcisz te filmiki i gdzie je pokazujesz?? U siebie w chałupie?? Wymagaj od siebie zanim zaczniesz wymagać od innych, uniwersalna rada. Mówię, najlepiej zakazać wędkowania na jakiś czas, wtedy łatwo wyłapać - jak gość z wędką to w ryj, spalić chałupę i dać grzywnę jak to się widzi na necie, takich mądrych co to nie oni, kozaki.

@bandzior, tu się nie ma z czego cieszyć, przynajmniej ja tak twierdzę.

Pozdrawiam

Salmo

Nigdzie nie pokazuję bo przecież to wszystko znajomi, z widzenia. Czy ja od kogoś wymagam żeby wstawiał tu takie filmiki czy zdjęcia Mysli, mam je, leżą sobie.
Salmo ja Ci nie będę pisał co ja robię gdy mają miejsce pewne sytuacje, bo pisać można naprawdę dużo i myślę że to mogę swobodnie przemilczeć a "kozaków" to życie szybko weryfikuje Okok.
Odpowiedz
#18
Cieszę się z tego że Maniek fajnie napisał a nie z tego że ktoś łamie prawo...
bo Maniek ma dużo racji w tym co napisał, sam mieszkasz nad Bugiem wiesz co się dzieje...
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#19
Tylko piszesz @Marcin, że można by wstawiać filmiki by napiętnować takiego człowieka. Daj przykład, niech wszyscy w Twoje ślady idą Brawo

@Bandzior, mieszkam nad Bugiem, ale jakoś na to nie patrzę jak na codzienność i normalność Mysli

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#20
Dla mnie przepis dobry, mimo, iż miałem jakieś plany pontonowo-spławikowe na Narwi... co tam, poradzę sobie z brzegu...

Natomiast nie ukrywam, że w żaden sposób nie mogę zrozumieć tych, którzy jako argument dla kolejnych obostrzeń wywołują temat niedostatecznej kontroli na naszych wodach. Tak myśląc to nic nie ma sensu...

Ot, niech będzie przykład.
Wspomniane 200 łódek wypłynęło by normalnie na wiosnę z Pułtuska.
Nawet niech 25% nie wypłynie z powodu regulaminu, następne 25% nie wypłynie bo wiedzą, że będą obserwowani, kolejne kilka procent po pierwszej "zjebce" przez poprządnego wędkarza też odpuści.
I kilka procent zostanie upomnianych bądź ukaranych przez jakąś kontrolę (na Narwi się zdarzają)...
W ten sposób z 200-tu łódek zostaje nam powiedzmy tylko 50, które pływają po wodzie.
Czy to nie jest warte tej próby wprowadzenia takiego przepisu?
Moim zdaniem warte, tym bardziej, że co do tych 50-ciu z czystym sumieniem będę mógł "nawrzucać im", tak dla własnej satysfakcji...

Czy te moje "papierowe" wyliczenia są sensowne?
Myślę, że z punktu widzenia Mańka napewno nie, gdyż z tego co opowiadasz, u Was nie ma kontroli i generalnie jest "przyzwolenie społeczne" na wszelkiego rodzaju precedery...

Natomiast my mówimy o Mazowszu, gdzie większość łódek jest wodowana ze stanic, przystani itp. i dużo łatwiej jest to ogarnąć. Nawet jeżeli nie przez PSR, SSR czy Policję - to chociaż przez innych wędkarzy, na zasadzie "oburzenia, że ktoś łapie z łódki a ja nie mogę".
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe zasady wędkowania w OM 2017 bysior 4 8.308 12-11-2016, 01:47
Ostatni post: bysior
  Powiększony Okręg Mazowiecki michaln 3 9.022 05-10-2013, 20:40
Ostatni post: sacha
  Nowy okręg ochronny Bizonik 52 51.196 07-11-2012, 22:42
Ostatni post: Marcin
  stanice PZW okręg mazowiecki Artur Z. 11 19.413 20-03-2012, 06:53
Ostatni post: hairy


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.