Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści znad Wisły
(04-08-2014, 08:37)pioo napisał(a): Dzięki Michalin, korzystam z tych pomiarów, ale niestety nie ma tam info o szacowanym poziomie wody w kolejnych dniach.
To tylko pogodynka.pl, wybierasz Wisłę i masz prognozy stanu wody.

(04-08-2014, 09:04)malcz napisał(a): Wzrosty są tylko na trzy dni do przodu, ja patrzę jakie były wzrosty powyżej i zawsze trochę "dokładam" i jakoś tak mniej więcej się zgadza na kolejne dni, można to szacunkowo wyliczyćFigielek

Rzeczywiście tak jak pisał Pawello do 4m nie dojdzie, ale 350 będzie jak obszyłBezradny

350 względem wodowskazu nadwilanówka??
Tu masz stany wód w dorzeczu Wisły. Przy niektórych wodowskazach są prognozy na 3 dni do przodu.

http://pogodynka.pl/polska/hydro/wisla/

Dla wodowskazu Warszawa:

dzisiaj o 6:00 - 209cm
jutro - 250cm
w środę - 260cm
czwartek - 230cm

(04-08-2014, 09:39)pioo napisał(a):
(04-08-2014, 09:04)malcz napisał(a): Wzrosty są tylko na trzy dni do przodu, ja patrzę jakie były wzrosty powyżej i zawsze trochę "dokładam" i jakoś tak mniej więcej się zgadza na kolejne dni, można to szacunkowo wyliczyćFigielek

Rzeczywiście tak jak pisał Pawello do 4m nie dojdzie, ale 350 będzie jak obszyłBezradny

350 względem wodowskazu nadwilanówka??

Pewnie tak, ale w Warszawie "nienadwilanówce" tak jak przypuszczałem nie dojdzie raczej do poziomu 3m. Nie jest to duży przybór ale gorszy bedzie poziom klarowności wody. Dzisiaj z rana zaliczyłem boleniowy wypad nad Królową i woda jest całkiem znośna, lekko trącona ale nie kawa z mlekiem. Być może jest to zasługa klarownej Narwii gdyż było to miejsce poniżej złączenia z Księżniczką. Skończyło się boleczkiem ok. 50cm oraz pięknym widokiem skakczacych brzan, w sumie naliczyłem ok. 10 spławów a kilka było naprawdę blisko, wręcz na odległość 5m ode mnie. Nietety nie chciały współpracować, a na jutro nadają przybór i będzie po ptokach.
Nastraszyliście mnie tym przyboremPfftt nie wytrzymałem i pojechałem wieczorem oddać pokłon królowejUsmiech Spiesząc się na miejscówkę zagapiłem się i przyłożyłem głową w konar wiszący nad ścieżkąSzok aż zobaczyłem gwiazdy i upadłem na d. Kark mnie teraz boli i mam lekkie rozcięcie. Dobrze, że miałem drakersową czapkę bo bez szycia by się nie obeszłoKwadr
Nad wodą byłem około 20, płynie już syf. Zero oznak żerowania bolków, więc w ruch poszedł lunatic na 30g ołowiu do obławiania dołków i nurtu. Po kilku rzutach trafiła się mała kijanka, myślę no fajnie jest. Niestety do zmroku już zeroBezradny Po zachodzie słońca rapek dalej nie widać, to zakładam wobler sandaczowy. Machałem tak z 15min, aż się zawiesił taki ze 40cm. Niestety musiałem się ewakuować przed nadchodzącą burząBeczy
Na pewno niedługo odwiedzę Wisłę, strasznie mi brakuje tych letnich wieczorów nad jej wodami.
Powodzenia Panowie, nie poddawać się. Nad Wisłą zawsze fajnie jest, czy przybór, czy niżówkaHaha

A jeszcze polecam stronkę do sprawdzania występowania wyładowań atmosferycznych.
http://burze.dzis.net/?page=wyszukiwarka
Co jak co, ale Wisła potrafi sprawiać niespodzianki. Albo konar w głowę Glupek, albo rybki i to pomimo niewielkich rozmiarów na pewno mogą cieszyć tymbardziej że sandacze na Wiśle niedługo chyba będą jak dinozaury.Uoeee
W naszych okolicach to tylko drobnica została. Jak tego jeszcze nie wyżrą to szansa jest na odrodzenie populacji. Co mnie martwi to bardzo mało bolenia, nie pamiętam takiego sezonu z tą rybą. Niespodzianki nad Wisłą to norma. Wisła to nieustająca przygodaHaha
(05-08-2014, 10:27)fryc2002 napisał(a): W naszych okolicach to tylko drobnica została. Jak tego jeszcze nie wyżrą to szansa jest na odrodzenie populacji. Co mnie martwi to bardzo mało bolenia, nie pamiętam takiego sezonu z tą rybą. Niespodzianki nad Wisłą to norma. Wisła to nieustająca przygodaHaha

Z boleniami jest rzeczywiście nie najlepiej, w miejscach gdzie w zeszłym roku łowiłem po kilka sztuk w ciągu dnia, teraz jest cisza.
Panowie macie jakieś miejscówki na brzane Warszawie i okolicach.Nigdy się nie nastawiałem jakoś celowo na brzane i trafiały się jako przyłów małe sztuki po 30-40 cm. Naszło mnie jakoś na posiedzenie z ciężkim gruntem 2-3 dni w cichym w miarę miejscu. Dwa miejsca ma wytypowane po prawej stronie Wisły na wysokości Józefowa ale nie jestem pewien czy kreci się tam brzana,dno żwirowe uciąg silny.w temacie brzany jestem zielony Smutny
Dziś zaliczyłem wyprę z synem. Młody dostał bacik i całkiem nieźle sobie z nim radziłHaha a ja odświeżyłem sobie metody glizdziarskieKwadr

zacięcie
   

hol - technika mocno trzymam i uciekamHaha
   

zdobyczUsmiech
   

Było jeszcze kilka krąpi i uklejek. Zabawa była i radość teżHura




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wieści znad Narwi Marcin 1.148 774.869 31-12-2014, 15:19
Ostatni post: Marcin
  Wieści znad Kanału Żerańskiego anguiler 27 27.842 22-12-2014, 10:14
Ostatni post: spawciu
  Wieści znad Wkry wisnia 260 187.702 16-12-2014, 14:21
Ostatni post: Stachu
  Wiesci z Pomorza andrew 7 9.364 14-12-2014, 12:48
Ostatni post: witaszek10
  Wieści znad Warty Rasta 80 58.956 12-12-2014, 11:26
Ostatni post: bartolek
  Wieści znad Zegrza anguiler 184 154.071 05-12-2014, 17:56
Ostatni post: damian_
  Wieści z lodu mick 29 26.792 03-12-2014, 12:44
Ostatni post: sajdol
  Wieści znad Orzyca bysior 26 24.462 11-11-2014, 19:20
Ostatni post: ciechan
  Wieści z mazowieckich rzeczek pawcio 13 15.100 02-11-2014, 13:52
Ostatni post: witaszek10
  Wieści znad Bugu gonzaless 117 99.650 06-10-2014, 10:56
Ostatni post: Marcin


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.