Shrap-Drakers Fishing Forum
Wędka castingowa i tarcie plecionki o blank.
#1
Od pewnego czasu zastanawia mnie konstrukcja mojej castingówki.
Na razie nie pisze co za firma, kosztowała kilka stówek.
Przy ugięciu(holu ryby) plecionka trze o blank...
Czy nie wydaje Wam się, że jest to błąd konstrukcyjny?
Macie tak samo? Dodam, że nie jest to kij od szczotki, cw. do28gr.
Jeżeli podobny temat gdzieś był, to od razu przepraszam...
Odpowiedz
#2
Czytałem kiedyś sporo na temat rodbuildingu i wydaje mi się, że tak jak mówisz jest to błąd konstrukcyjny. Nawet na zdrowy rozsądek - rozmieszczenie i ilość przelotek na blanku powinno być uzależnione od jego krzywej ugięcia. Być może się mylę, ale taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Trochę to dziwne, zwłaszcza, że wędziska za kilka stówek powinno być przetestowane pod tym kątem przed wypuszczeniem do masowej produkcji. Wiesz może czy ten konkretny model jest dalej produkowany?
Odpowiedz
#3
Wędka z pewnością jest nadal produkowana.
Zapewne inne też tak mają, bo nie widuję castingów do 30gr z wysokimi przelotkami, chyba tylko w ten sposób możnaby zniwelować tą wadę...
Tak mi się wydaję, dletego pytałem czy ktoś też tak ma...
Odpowiedz
#4
Jestem dopiero w początkowej fazie castingu ale tak jak pisze @ajmo to jakas wada konstrukcyjna.Nie może byc takiej sytuacji o jakiej wspominasz.Wędka do casta powinna byc gęsto uzbrojona,szczególnie na szczycie aby takie sytuacje wykluczyc.Napisz kto to produkuje co by inni/przyszli początkujący castingowi fanatycy się nie nacięli.Pozatym dobrze jest idąc do sklepu ziąc młynek/multik i potestowac ugięcie,można w ten sposób wykluczyc zle uzbrojone badyle w jakimś stopniu.
Odpowiedz
#5
Wysokie przelotki częściowo załatwiają sprawę, w miejscach gdzie blank wygina się najmocniej przelotki powinny być gęściej ustawione. Miejsce gdzie żyłka/plecionka dotyka blanku jest potencjalnym miejscem złamania wędziska. Wówczas siła jaką amortyzuje wędka podczas holu nie jest równomiernie rozłożona. Takie jest moje zdanie, choć nie upieram się, że muszę mieć rację.
Odpowiedz
#6
Specjalnie nie piszę jaka to firma...
Czekam aż Ci co mają się wypowiedzą.
Patrząc na swoją wędkę wydaje mi się, że inne też tak mają, bo nie widziałem na innych wędkach więcej przelotek czy wyższych przelotek...
Kij od szczotki na tyle się nie wygnie ale lekkie casty już tak...
Odpowiedz
#7
pewnie kupiłeś kijek Dragona. Jak to dobrze że się w multiki jeszcze nie wkręcam. Osobiście wolałbym łowić na katuszkę. Może rzucać tym nie jest tak łatwo jak multikiem ale przełożenie 1:1 w trakcie holu dużej ryby to musi być bajka.
Myślę że poszło zamówienie blank jakiś dobrali, chińczyk przymotał przelotki tak jak w jakmś innym kijku no i poszło. Technologie stomatologiczne też są testowane na pacjętach. A europa środkowa i wschodnia to już istny królik doświadczalny. Tak pewnie i z wędkami jest.
Odpowiedz
#8
@Chojny,jak możesz to wrzuć fotkę tych przelotek.Ciekawi mnie jak w castingu mogą byc wyskie przelotkiMysli
Odpowiedz
#9
   
   
   
   

Im dłużej zastanawiam się nad tą sprawą tym bardziej wydaje mi się, że problem ten jest nie do rozwiązania...

Harp - nie jest to wędka Dragona, też nie lubię marketingu tej firmy w naszym kraju ale bez przesady.
Posiadam jedną ich wędkę i jestem bardzo zadowolonyUsmiech a z opinii o tej serii raczej nie powinienem...
Odpowiedz
#10
nie jestem specjalistą ale wydaje mi się że w castingu to tych przelotek jest zdecydowanie gęściej nawsadzane. Kupiłeś spining z języczkiem? Oczko.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wędka Dragon MODERATE 2.82 m 2-12g piotrek210771 0 5.960 27-10-2015, 21:31
Ostatni post: piotrek210771
  Wędka na okonia hubert98 16 25.373 28-07-2015, 12:07
Ostatni post: walkor
  Wędka na sandacze marcinp 64 57.993 08-04-2015, 14:21
Ostatni post: marcist
  wędka do 300pln - prośba o poradę gonzaless 25 27.442 01-08-2014, 20:24
Ostatni post: gonzaless
  Wędka Konger Paladin CX Thekilla 270cm 1-10gr piotrek210771 1 8.968 19-07-2014, 14:09
Ostatni post: hozel79
  Wędka DRAGON X-treme Spinn 28 270cm/6-28g pioo 14 18.130 05-07-2014, 10:00
Ostatni post: czerwcowy0520
  Dobra wędka seryjna czy z pracowni - sandacz maximus36 58 56.201 13-02-2014, 17:10
Ostatni post: Mariano
  Wędka z pracowni Grzechu 29 28.253 29-01-2014, 21:48
Ostatni post: Mariano
  moja pierwsza wędka :) maselinho 11 10.314 29-01-2014, 09:36
Ostatni post: maselinho
  Wędka Savage Gear Titanium Spin 290cm/12-36g piotrek210771 0 3.510 03-01-2014, 22:00
Ostatni post: piotrek210771


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.