Shrap-Drakers Fishing Forum
Dobra wędka seryjna czy z pracowni - sandacz
#1
Witam,
Zastanawiam się nad zakupem dobrej wędki sandaczowej. Myślałem o Fenwickach, St. Croix, a może coś z pracowni. Łowię na Wiśle, Narwi, a czasami na Zegrzu. Przeważnie łowię z brzegu i dużo przemieszczam się po różnego rodzaju chaszczach. Myślałem coś o długości 2,40-2,60 w dwu- składzie. Bardzo ważna dla mnie jest czułość i szybkość wędki (fast, x-fast). Zaciekawiło mnie rozwiązanie z tubą rezonansową. Tyle, że w pracowni powiedzieli mi, że do większości dwuskładowych blanków sandaczowych nie można zastosować rezonansu (kwestia grubości blanku). Może znacie jakieś fajne blanki, w którym można by rezonans zastosować? Czy moglibyście mi doradzić coś ciekawego?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
(06-02-2014, 21:49)maximus36 napisał(a): Witam,
Zastanawiam się nad zakupem dobrej wędki sandaczowej. Myślałem o Fenwickach, St. Croix, a może coś z pracowni. Łowię na Wiśle, Narwi, a czasami na Zegrzu. Przeważnie łowię z brzegu i dużo przemieszczam się po różnego rodzaju chaszczach. Myślałem coś o długości 2,40-2,60 w dwu- składzie. Bardzo ważna dla mnie jest czułość i szybkość wędki (fast, x-fast). Zaciekawiło mnie rozwiązanie z tubą rezonansową. Tyle, że w pracowni powiedzieli mi, że do większości dwuskładowych blanków sandaczowych nie można zastosować rezonansu (kwestia grubości blanku). Może znacie jakieś fajne blanki, w którym można by rezonans zastosować? Czy moglibyście mi doradzić coś ciekawego?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Siemanko, wędka z pracowni tudzież po prostu robiona przez kogoś z doświadczeniem pod nasze indywidualne potrzeby to świetny wybór.Blanków na rynku jest bardzo dużo, bez problemu znajdziesz dwuskłady, w których da radę założyć rezonans...tylko pytanie czy jest sens takiego rozwiązania ? Łowiłem kilkoma wędkami na takich samych blankach z rękojeścią rezonansową i bez niej.Moje odczucia ? Większej różnicy w czuciu nie zauważyłem.

Zwykły Dps, połączony z korkiem w pełni przekazuje to co powinno być przekazane Usmiech A co do blanków, ja osobiście używam blanku mhx 2,13m 15lb i pod zanderka genialna.Uważam, że te blanki reprezentują poziom o wiele wyższy niż cena, za którą możemy je nabyć.Teraz szykuję się do zbrojenia nowego blanku z FA blass Slim Usmiech Istna wykałaczka o stosunkowo grubych ściankach.Przy długości 7,6" i mocy 15 funtów w dolniku ma 9mm a tip 1,7mm Usmiech


Wracając do Twojego pytania, zobacz na te slimy z FishingArt Usmiech
Odpowiedz
#3
(06-02-2014, 22:02)manniek66 napisał(a):
(06-02-2014, 21:49)maximus36 napisał(a): Witam,
Zastanawiam się nad zakupem dobrej wędki sandaczowej. Myślałem o Fenwickach, St. Croix, a może coś z pracowni. Łowię na Wiśle, Narwi, a czasami na Zegrzu. Przeważnie łowię z brzegu i dużo przemieszczam się po różnego rodzaju chaszczach. Myślałem coś o długości 2,40-2,60 w dwu- składzie. Bardzo ważna dla mnie jest czułość i szybkość wędki (fast, x-fast). Zaciekawiło mnie rozwiązanie z tubą rezonansową. Tyle, że w pracowni powiedzieli mi, że do większości dwuskładowych blanków sandaczowych nie można zastosować rezonansu (kwestia grubości blanku). Może znacie jakieś fajne blanki, w którym można by rezonans zastosować? Czy moglibyście mi doradzić coś ciekawego?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Siemanko, wędka z pracowni tudzież po prostu robiona przez kogoś z doświadczeniem pod nasze indywidualne potrzeby to świetny wybór.Blanków na rynku jest bardzo dużo, bez problemu znajdziesz dwuskłady, w których da radę założyć rezonans...tylko pytanie czy jest sens takiego rozwiązania ? Łowiłem kilkoma wędkami na takich samych blankach z rękojeścią rezonansową i bez niej.Moje odczucia ? Większej różnicy w czuciu nie zauważyłem.

Zwykły Dps, połączony z korkiem w pełni przekazuje to co powinno być przekazane Usmiech A co do blanków, ja osobiście używam blanku mhx 2,13m 15lb i pod zanderka genialna.Uważam, że te blanki reprezentują poziom o wiele wyższy niż cena, za którą możemy je nabyć.Teraz szykuję się do zbrojenia nowego blanku z FA blass Slim Usmiech Istna wykałaczka o stosunkowo grubych ściankach.Przy długości 7,6" i mocy 15 funtów w dolniku ma 9mm a tip 1,7mm Usmiech


Wracając do Twojego pytania, zobacz na te slimy z FishingArt Usmiech

Dzięki przeogromnie za pomoc. Na pewno sprawdzę te slimy w Fishing Art. Okok
Odpowiedz
#4
Mnie tez rezonans nie przekonuje.
Co do wedki to inna sprawa.Polowisz tymi seryjnymi jak i skladanymi w pracowni.Kwestia tego czy wiesz czego potrzebujesz.Sam blank zupelnie inaczej sie zachowuje jak uzbrojony.
Blankow jest faktycznie sporo, ale jeden fast od drugiego moze sie bardzo różnić.
Odpowiedz
#5
A ja mam jeden kłopot z wedką z pracowni... nie możesz nia pomachać dopuki nie powstanie, a jak juz powstanie i Ci nie odpowiada jest zbyt późno...
Pewnie zostanę powieszony, rozstrzelany itd., ale wole wędkę seryjną. Mam mozliwość wzięcia jej w rękę pomachania, przyczepienia swojego kołowrotka itd. Wedka z pracowni to loteria, albo bierzesz wszystko, bo rodbuilder jest swietny i dokładnie robi to co chciałeś, a Ty jesteś na tyle dojrzałym wędkarzem, ze wiesz w 100 % czego chcesz, albo płacisz 1000 zł + i ... wystawiasz za rok na allegro, bo... szukasz czegos lepszego...
Wybór należy do Ciebie.
Pozdro,
K
Odpowiedz
#6
(07-02-2014, 19:59)qbanerra napisał(a): A ja mam jeden kłopot z wedką z pracowni... nie możesz nia pomachać dopuki nie powstanie, a jak juz powstanie i Ci nie odpowiada jest zbyt późno...
Pewnie zostanę powieszony, rozstrzelany itd., ale wole wędkę seryjną. Mam mozliwość wzięcia jej w rękę pomachania, przyczepienia swojego kołowrotka itd. Wedka z pracowni to loteria, albo bierzesz wszystko, bo rodbuilder jest swietny i dokładnie robi to co chciałeś, a Ty jesteś na tyle dojrzałym wędkarzem, ze wiesz w 100 % czego chcesz, albo płacisz 1000 zł + i ... wystawiasz za rok na allegro, bo... szukasz czegos lepszego...
Wybór należy do Ciebie.
Pozdro,
K

Oj tam, oj tam, było w innym temacie, mówisz czego szukasz i w pracowni robią poprzedzając wspomnianym "będziesz Pan zadowolony" i tak musi być bo co mamy powiedzieć jak już po ptokach.

W jeszcze innym temacie ktoś wspomina że mu kołowrotek rzęzi a Krzysztof dodaje że jemu też rzęził korebutek za pierdyliard złotówek - ja mam kołowrotki i takie po sto kilka złotówków i w nich cisza - no ale ja pewnie głuchy jestem.

PS: teraz się zacznie - uważaj Jezyk.
Odpowiedz
#7
No ale za kij z pracowni + shimano stella masz +3 do lansu, +5 do many i +2 do umiejetności Pfftt
Teraz się zacznie Haha
Odpowiedz
#8
(07-02-2014, 20:33)qbanerra napisał(a): No ale za kij z pracowni + shimano stella masz +3 do lansu, +5 do many i +2 do umiejetności Pfftt
Teraz się zacznie Haha
Młodzi ludzie a jacy staroświeccy DokuczaczWysmiewacz
Odpowiedz
#9
Heh,dobrze podkręcacie tematHaha
Odpowiedz
#10
Wcale się nie zacznie Marcinie. Oczko Nie jestem osobą, która ma się denerwować tylko tym, że komuś nie odpowiadają moje marzenia i chęć rozwijania się w świecie wędkarskim. Wędkarstwo to moja pasja, której oddaję się w pełni. A jeśli mogę czerpać z tego jak najwięcej satysfakcji to dlaczego mam tego nie robić. Nie neguję sprzętu, który jest z niższej półki. Sam posiadam kołowrotek Mikado, który kosztował mnie około 100 zł i jestem z niego szalenie zadowolony. Nie oddałbym go nikomu. Ale nie oznacza to, że nie chciałbym spróbować łowić czymś z wyższej półki. Tyczy się to również wędek. Pozdrawiam.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wędka Dragon MODERATE 2.82 m 2-12g piotrek210771 0 5.960 27-10-2015, 21:31
Ostatni post: piotrek210771
  Wędka na okonia hubert98 16 25.373 28-07-2015, 12:07
Ostatni post: walkor
  Wędka na sandacze marcinp 64 57.993 08-04-2015, 14:21
Ostatni post: marcist
  Seryjna sndaczówka za 200 zł 120kilo 13 15.826 28-02-2015, 15:46
Ostatni post: pietryk3
  wędka do 300pln - prośba o poradę gonzaless 25 27.440 01-08-2014, 20:24
Ostatni post: gonzaless
  Wędka Konger Paladin CX Thekilla 270cm 1-10gr piotrek210771 1 8.968 19-07-2014, 14:09
Ostatni post: hozel79
  Wędka DRAGON X-treme Spinn 28 270cm/6-28g pioo 14 18.130 05-07-2014, 10:00
Ostatni post: czerwcowy0520
  Wędka z pracowni Grzechu 29 28.253 29-01-2014, 21:48
Ostatni post: Mariano
  moja pierwsza wędka :) maselinho 11 10.314 29-01-2014, 09:36
Ostatni post: maselinho
  Wędka Savage Gear Titanium Spin 290cm/12-36g piotrek210771 0 3.510 03-01-2014, 22:00
Ostatni post: piotrek210771


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.