Shrap-Drakers Fishing Forum
Wędka DRAGON X-treme Spinn 28 270cm/6-28g
#1
Spotkaliście się może z takim kijem, jakie są wasze odczucia pod kątem sandacza na wobler??
Odpowiedz
#2
nie nadaje się, za szybki, za sztywny, za pałowaty... będą z niego spadać ryby
zaleta bardzo lekki
Odpowiedz
#3
(19-02-2014, 01:31)Krzysztof napisał(a): nie nadaje się, za szybki, za sztywny, za pałowaty... będą z niego spadać ryby
zaleta bardzo lekki
Witam, łowię tym wędziskiem, a z racji wykonywanej pracy mam dostęp do wszystkich modeli X-Treme i chętnie zabieram je na łowiska, przy każdej okazji. To bardzo udane wędziska, szczerze polecam je spinningistom.

Mówiąc krótko, twierdzenie Krzysztofa jest nieporozumieniem, wprowadzaniem ludzi w błąd. W dn. 2 sierpnia będę na Pucharze portalu, zabiorę te wędziska na prezentację i każdy - również Krzysztof - będą mogli sprawdzić prawdziwość moich słów osobiście biorąc wędkę nad wodę.

pozdrawiam

Odpowiedz
#4
Wędki o której mowa w rękach nie miałem ale osobiście lowie głównie Dragonami i miałem okazję przerzucić pare modeli z różnych serii. Chciałbym zauważyć że w przypadku nocnego łowienia warto zabrać ze sobą nieco mocniejszy sprzęt z prostej przyczyny. Łowiąc sandacze można trafić suma i w tym wypadku mocniejsza konstrukcja jest koniecznością. Tak jak powiedziałem na wstępie kija w rękach nie miałem, ale jeśli posiada podobną charakterystykę do innych serii (pomijam specjalistyczne jak choćby moderate) to będzie idealny. Przy nocnym lowieniu szybkość i czułość, oraz moc to kluczowe cechy. Przekładają się one na znacznie szybszą reakcje co jest bardzo istotne. Należy pamiętać że w nocy sandacz nie zawsze idealnie trafia w naszą przynete dlatego właśnie szybkość reakcji decyduje o naszym sukcesie. Jeśli już rzeczywiście przeraża Cię sztywność czego do końca nie rozumiem warto zamiast plecionki zastosować zylke. Od siebie mogę polecić coś z serii express. kije sztywne, szybkie, lekkie i bardzo czule a przy tym o bardzo fajnej cieplej pracy
C&R
Odpowiedz
#5
Kurczę... Szkoda, że nie będę mógł uczestniczyć w tym pokazie. Będę wtedy polował na szwedzkie szczupaki.
Co do wędek: miałem wędki Dragona, mój brat ma ich całą baterię, a obecnie kupiłem dla siebie nową wędkę Dragona. Każdy spinningista lubi inną akcję wędki. Ja mam na codzień porównanie podobnych modeli Dragona i Robinsona (Guide Select'y brata i moje Diaflex'y). Z racji innych materiałów i konstrukcji różnią się soją pracą. Do każdego wędziska, co więcej do każdej przynęty trzeba trochę inaczej ustawić zestaw pod swoje upodobania i warunki jakie zastaliśmy. Uważam, że to że wędka jest minimalnie sztywniejsza nie powoduje, że jest gorsza. Przykład: wędki do jerk'owania są bardzo sztywne, a czy tak dużo ryb z nich spada? Kwestia ustawienia zestawu i przeprowadzenia holu. Nasuwa się ogólna konkluzja: jeden lubi sztywniejsze, drugi bardziej paraboliczne wędki i w tym ulubiony rodzaju ma większe umiejętności.
Ja wolę bardziej paraboliczne Haha
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz
#6
dokładnie tak. Poza tym sztywność nie oznacza że kijek nie będzie pracować pod obciążeniem...dobry kijek będzie pracować tak jak powinien i o to właśnie chodzi. Co do diaflexow to mam dwa jeden spinn i odleglosciowke. Kije fajne,ale ja przeszedłem na dragony. Lepiej mi pasuja pod całą masa względów: akcja, ugiecie, jakość wykonania i podejście producenta do klientow. Zbliza się nowy sezon i wszystkie firmy prezentują nowości wraz z informacją kiedy dany produkt będzie dostępny. W przypadku smoka nie ma mowy o poślizgu wszystko jasne i czytelne. Robinson obiecał nowe diaflexy na maj i niestety póki co cisza...ale stara seria ok jestem zadowolony pomijając problemy z kor kiem i chwytem kolowrotka
C&R
Odpowiedz
#7
(02-07-2014, 11:20)waldekp napisał(a):
(19-02-2014, 01:31)Krzysztof napisał(a): nie nadaje się, za szybki, za sztywny, za pałowaty... będą z niego spadać ryby
zaleta bardzo lekki
Witam, łowię tym wędziskiem, a z racji wykonywanej pracy mam dostęp do wszystkich modeli X-Treme i chętnie zabieram je na łowiska, przy każdej okazji. To bardzo udane wędziska, szczerze polecam je spinningistom.

Mówiąc krótko, twierdzenie Krzysztofa jest nieporozumieniem, wprowadzaniem ludzi w błąd. W dn. 2 sierpnia będę na Pucharze portalu, zabiorę te wędziska na prezentację i każdy - również Krzysztof - będą mogli sprawdzić prawdziwość moich słów osobiście biorąc wędkę nad wodę.

pozdrawiam

ale ja ten kij znam, łowiłem (270 do 25 gram), kupił go mój kolega mimo, że odradzałem... już nim przestał łowić, leży w szafie, łowi innym Dragonem TD 295 (chyba) do 25 gram ze starej serii...

pierwsze pytanie dotyczyło kija do woblera i tego dotyczyła moja odpowiedź, nie jest ona wprowadzaniem nikogo w błąd... tylko sprawozdaniem z rzeczywistości.

Jeśli komuś się wydaje, że sandacza na wobler łowi się tak jak na gumę, to długa droga jeszcze przed nim... baaaaardzo długa!

Ja do łowienia sandaczy na woblery, używałem jeszcze 2 lata temu TD 3m do 21 gram, ale miałem dużo spadów i obecnie łowię wędziskiem progresywnym, podczas holu pracuje cały blank, aż do rękojeści...
Odpowiedz
#8
(02-07-2014, 11:20)waldekp napisał(a):
(19-02-2014, 01:31)Krzysztof napisał(a): nie nadaje się, za szybki, za sztywny, za pałowaty... będą z niego spadać ryby
zaleta bardzo lekki
Witam, łowię tym wędziskiem, a z racji wykonywanej pracy mam dostęp do wszystkich modeli X-Treme i chętnie zabieram je na łowiska, przy każdej okazji. To bardzo udane wędziska, szczerze polecam je spinningistom.

Mówiąc krótko, twierdzenie Krzysztofa jest nieporozumieniem, wprowadzaniem ludzi w błąd. W dn. 2 sierpnia będę na Pucharze portalu, zabiorę te wędziska na prezentację i każdy - również Krzysztof - będą mogli sprawdzić prawdziwość moich słów osobiście biorąc wędkę nad wodę.

pozdrawiam

Mhm.. I wtedy złowimy mnóstwo sandaczy i zobaczymy czy pospadają ROTFL
Odpowiedz
#9
w zeszłym sezonie nocne sandacze lowilem td'kiem 2,7 10-25g ze starej serii. Szybki i sztywny kijek, którego normalnie używam do gum, różnica jest taka że do woblerow stosuje zylke 0,22. Spadow nie zanotowalem praktycznie każda ryba wyjechala bez problemu. Kumpel łowił td 2,7 do 21g x fast i to samo...
C&R
Odpowiedz
#10
(03-07-2014, 00:13)czerwcowy0520 napisał(a): w zeszłym sezonie nocne sandacze lowilem td'kiem 2,7 10-25g ze starej serii. Szybki i sztywny kijek, którego normalnie używam do gum, różnica jest taka że do woblerow stosuje zylke 0,22. Spadow nie zanotowalem praktycznie każda ryba wyjechala bez problemu. Kumpel łowił td 2,7 do 21g x fast i to samo...

żyłka znacznie lepiej "koryguje" nasze błędy podczas holu, nawet na zbyt sztywnym kiju, jest to więc jakaś podpowiedź...

tylko... ja np. wolę łowić na plecionkę i mieć kij dopasowany do techniki, przynęty, itp.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wędka Dragon MODERATE 2.82 m 2-12g piotrek210771 0 5.960 27-10-2015, 21:31
Ostatni post: piotrek210771
  Wędka na okonia hubert98 16 25.373 28-07-2015, 12:07
Ostatni post: walkor
  Wędka na sandacze marcinp 64 57.993 08-04-2015, 14:21
Ostatni post: marcist
  Nowe kije Team Dragon.... wo-cash 3 7.905 28-02-2015, 17:27
Ostatni post: fryc2002
  wędka do 300pln - prośba o poradę gonzaless 25 27.441 01-08-2014, 20:24
Ostatni post: gonzaless
  Wędka Konger Paladin CX Thekilla 270cm 1-10gr piotrek210771 1 8.968 19-07-2014, 14:09
Ostatni post: hozel79
  Dobra wędka seryjna czy z pracowni - sandacz maximus36 58 56.201 13-02-2014, 17:10
Ostatni post: Mariano
  Wędka z pracowni Grzechu 29 28.253 29-01-2014, 21:48
Ostatni post: Mariano
  moja pierwsza wędka :) maselinho 11 10.314 29-01-2014, 09:36
Ostatni post: maselinho
  Wędka Savage Gear Titanium Spin 290cm/12-36g piotrek210771 0 3.510 03-01-2014, 22:00
Ostatni post: piotrek210771


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.