Shrap-Drakers Fishing Forum
Żyłka na spining
#1
Jaką koledzy polecacie żyłkę na spining?z przeznaczeniem okoń, pstrąg, kleń
Odpowiedz
#2
hm80 dragona lepszej nie znalazłem tania nie jest ale naprawdę jest zajebista mówiąc kolokwialnie
Odpowiedz
#3
Ja jakiś czas temu kupiłem sobie żyłkę browninga cenex. Co prawda z przeznaczeniem do match'ówki, ale 0,16 świetnie daje rade. Nie jest rozciągliwa, zdaje się być nieco mniej przegrubiona od np. dragona i przede wszystkim ma dobrą wytrzymałość. Kosztowała mnie kilkanaście złotych, ale jestem bardziej zadowolony niż ze strofta, czy trabucco, które nie przypadły mi do gustu.
Nie najgorzej wspominam też Dragona Maxima, ale należy pamiętać o tym, że 0,14 to tak naprawdę więcej niż 0,16 Usmiech
Odpowiedz
#4
a ja do bocznego od tak na szybko kupiłem jakąś dragona za....5zł 0,16 i jest rewelacyjna! Poważnie. nic się nie skręca itp.
Na pstrąga używałem Strofta, Daiwę, itp itd. są wady zalety jako to wszędzie. Nie przykładam wagi do tego. Jak po 2 wyjściach robi się siano to wywalam więcej nie kupuję i biorę inną.

A Browning Cenex ta do match'ówki rewelacyjna żyła!!! Kupiłem 0,16 pod Microjigi. Rewelacja! Wszystko tak jak napisał Czermin. Nie wiem jak grubsze przekroje ale ta 0,16 bajka.
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#5
Do troka tylko używam strofta i są świadkowie że poprawił się jakościowo.
Dragona Maxima fajna ale bardzo przegrubiona
Mam jeszcze mikado takie w czarnym opakowaniu tez nie jest zła
Odpowiedz
#6
To chyba poszukam umie tego browninga cenex tylko z tego cio wiem to nigdzie jej niewidziałem i będę miec problem z kupnem tej żyłkiSmutny
Odpowiedz
#7
jak znajdę to dam Ci znać. Powiedz tylko jaką chcesz grubość.
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#8
16 była by dobra? czy lepiej 18?
Odpowiedz
#9
ja wypowiedziałem się o 0,16 i to na microjigi. Na pstrągi skończyłem z 0,16 i 0,18 jak mi je wytargały pstrągowe klocki i odpłynęły z woblerem. na szczęście potem widziałem jak jeden sobie oswobodził się z wobka trząchając głową nad wodąUsmiech Używam 0,20 lub 0,22. Ale nie browninga.

Kiedyś miałem trabucco 0,16 na microjigi byla super, kupiłem sobie potem 0,20 tej firmy i bylo totalne siano. To samo może być z browningiem ale niekoniecznie.

Na klenia 0,16 czy 0,18 też za cienko jak dla mnie.
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#10
aha rozumiem wiec 0,16 wezne napewno do mikrojigow jak mowisz ze dobra a co na tego pstrągala hmmm??? moze zaryzykuje i wezne ta sama tylko 0,20
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink Żyłka Na Okonia hubert98 24 22.864 02-04-2013, 19:23
Ostatni post: daniello2010
  Żyłka na 2010 rok Salmo_Salar 30 29.204 15-12-2010, 22:37
Ostatni post: Salmo_Salar
  Żyłka na sezon 2009 tymon 10 10.987 19-03-2009, 13:56
Ostatni post: kaczy


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.