Shrap Drakers Fishing - Forum
Żyłka na spining - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Sprzęt wędkarski (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-14.html)
+--- Dział: Akcesoria (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-18.html)
+--- Wątek: Żyłka na spining (/thread-1555.html)

Strony: 1 2


Żyłka na spining - linekmatch - 19-11-2011

Jaką koledzy polecacie żyłkę na spining?z przeznaczeniem okoń, pstrąg, kleń


RE: Żyłka na spining - hairy - 19-11-2011

hm80 dragona lepszej nie znalazłem tania nie jest ale naprawdę jest zajebista mówiąc kolokwialnie


RE: Żyłka na spining - czermin - 19-11-2011

Ja jakiś czas temu kupiłem sobie żyłkę browninga cenex. Co prawda z przeznaczeniem do match'ówki, ale 0,16 świetnie daje rade. Nie jest rozciągliwa, zdaje się być nieco mniej przegrubiona od np. dragona i przede wszystkim ma dobrą wytrzymałość. Kosztowała mnie kilkanaście złotych, ale jestem bardziej zadowolony niż ze strofta, czy trabucco, które nie przypadły mi do gustu.
Nie najgorzej wspominam też Dragona Maxima, ale należy pamiętać o tym, że 0,14 to tak naprawdę więcej niż 0,16 Usmiech


RE: Żyłka na spining - kojoto - 19-11-2011

a ja do bocznego od tak na szybko kupiłem jakąś dragona za....5zł 0,16 i jest rewelacyjna! Poważnie. nic się nie skręca itp.
Na pstrąga używałem Strofta, Daiwę, itp itd. są wady zalety jako to wszędzie. Nie przykładam wagi do tego. Jak po 2 wyjściach robi się siano to wywalam więcej nie kupuję i biorę inną.

A Browning Cenex ta do match'ówki rewelacyjna żyła!!! Kupiłem 0,16 pod Microjigi. Rewelacja! Wszystko tak jak napisał Czermin. Nie wiem jak grubsze przekroje ale ta 0,16 bajka.


RE: Żyłka na spining - Bizonik - 19-11-2011

Do troka tylko używam strofta i są świadkowie że poprawił się jakościowo.
Dragona Maxima fajna ale bardzo przegrubiona
Mam jeszcze mikado takie w czarnym opakowaniu tez nie jest zła


RE: Żyłka na spining - linekmatch - 19-11-2011

To chyba poszukam umie tego browninga cenex tylko z tego cio wiem to nigdzie jej niewidziałem i będę miec problem z kupnem tej żyłkiSmutny


RE: Żyłka na spining - kojoto - 19-11-2011

jak znajdę to dam Ci znać. Powiedz tylko jaką chcesz grubość.


RE: Żyłka na spining - linekmatch - 19-11-2011

16 była by dobra? czy lepiej 18?


RE: Żyłka na spining - kojoto - 19-11-2011

ja wypowiedziałem się o 0,16 i to na microjigi. Na pstrągi skończyłem z 0,16 i 0,18 jak mi je wytargały pstrągowe klocki i odpłynęły z woblerem. na szczęście potem widziałem jak jeden sobie oswobodził się z wobka trząchając głową nad wodąUsmiech Używam 0,20 lub 0,22. Ale nie browninga.

Kiedyś miałem trabucco 0,16 na microjigi byla super, kupiłem sobie potem 0,20 tej firmy i bylo totalne siano. To samo może być z browningiem ale niekoniecznie.

Na klenia 0,16 czy 0,18 też za cienko jak dla mnie.


RE: Żyłka na spining - linekmatch - 19-11-2011

aha rozumiem wiec 0,16 wezne napewno do mikrojigow jak mowisz ze dobra a co na tego pstrągala hmmm??? moze zaryzykuje i wezne ta sama tylko 0,20