Shrap-Drakers Fishing Forum
Miętus
#11
Wczoraj zasiadka za miętusem Kwadr Na zestawy gruntowe poszły filety z leszcza.Obciążenia 80 gram i heja w nurt Cwaniak Brania godzinę po zmroku później cisza. kumpel łowił feederami wiec miał przewaga bo widział delikatne brania i złowił jednego i na 2 mu się urwały po za cienka żyłka na przeponie i przy siłowym holu przetarł przepon.Ja niestety bez brania Bezradny Na zdjęciu miętus kolegi i nasza miejscówka na miętusy Ostr        
Odpowiedz
#12
Mimo że mały - to gratulacje - za cierpliwość i za umiejętność złowienia marmurka.... to prawie tak jakby w naszych wodach złowić jesiotra ( przynajmniej dla mnie Usmiech) Oklasky
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#13
(25-10-2009, 22:49)bysior napisał(a): Mimo że mały - to gratulacje - za cierpliwość i za umiejętność złowienia marmurka.... to prawie tak jakby w naszych wodach złowić jesiotra ( przynajmniej dla mnie Usmiech) Oklasky
Miętus akurat kolegi i to pierwszy jego w życiu Kwadr Poprosił wiec zabrałem go na 100 % miejsce i złowił Okok Niestety u nas tez coraz mniej tych rybek kiedyś można było złowić ich dużo i wiele większe a teraz pojedyncze się trafiają do tego małe Bezradny Po prostu co roku u nas Wisłę zasypuje piachem a miętus tego nie lubi i miejsc już jest jak na lekarstwo Bezradny Mam 1 bankowe miejsce kiedyś miałem 3 lub 4 ( zależy w 4 jaka woda była czym wyższa tym lepiej ) Beczy Mietus bardzo prosty do złowienia jedynie trzeba znaleźć miejsce Luzik Jezeli masz pod nosem jakiś most co ładnie za filarami kreci tam woda i zaczepów od groma to już 80 % procent sukcesu Oczko Spróbuj z raz wybrać się na ta rybkę ( najlepiej we 2 bo raźniej ) i gwarantuje jak złowisz będziesz w zimę i jesieniom chodził często ( najlepsza pora marzec juz po okresie ochronnym zawsze brały największe po tarle ) bo sama magia tej tajemniczej ryby sprawia ze ciągnie nad wodę mnie w najgorsza pogodę Kwadr A watrubka z miętusa palce lizać Mniam
Odpowiedz
#14
Wczorajsza wyprawa zakończyła się tylko 1 wymiarowym miętusem Bezradny 1 branie przez cały wieczór siedzenia Bezradny Zdjęcie kiepskiej jakości bo aparat odmówił mi posłuszeństwa Aparat    
Odpowiedz
#15
A jakich przynęt używasz, łowisz w nocy czy rano? Nęcisz? A oprócz okolic filarów jakie miejsca byś polecił? Może bym wybrał się nad Narew.... Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#16
(08-11-2009, 16:15)bysior napisał(a): A jakich przynęt używasz, łowisz w nocy czy rano? Nęcisz? A oprócz okolic filarów jakie miejsca byś polecił? Może bym wybrał się nad Narew.... Usmiech


Przynęty to filety z leszcza a po okresie ochronnym to filety z certy według mnie lepsze bo potrafią być twarde we wodzie i nie trzeba tak często zmieniać filecika Oczko Co do miejsc polecił bym ci opaskę ale musi być jeden warunek mnóstwo zaczepów na dnie w postaci zatopionych kamieni ( jeżeli jest sam piach lub jedno rodne dno to możesz odpuścić )Oczko Co do główek nigdy nie próbowałem bo mam do główek bardzo daleko ale nie którzy maja piękne efekty na główkach ale niech oni się wypowiedzą gdzie na główkach posłać filecika. Sprzęt nie musi być mocarny główna żyłeczka 0,28 mm i przeponik 0,25 haczyki rożnej wielkość ( ja używam węgorzowych ) tu nie ma zasady tylko na najmniejszych trzeba poczekać z zacięciem troszkę dłużnej. Łowie wyłącznie po zmroku bo miętus to nocna ryba za dnia go nie złowisz jak tylko się ściemni to zaczynają się pierwsze brania albo nawet troszkę później zależy jak miętusy żerują. Nie nęcę bo nie ma sensu a poza tym nie słyszałem żeby ktoś to robił.
Odpowiedz
#17
Wczorajszy 44 cm na filecika z leszcza Haha miejsce te co zawsze czyli filar mostu Kwadr
   
Odpowiedz
#18
Niesamowite... piękny miętus!!! Jak dla mnie to jesteś najwyższej klasy specjalistą miętusowym Usmiech OklaskyOklaskyOklasky

PS. A co tam, zapytam się Pfftt A jaka rzeka? Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#19
Rzeka Wisła Usmiech Szkoda ze nie mieszkam blisko ciebie tak to byś się wybrał ze mną na ryby i zobaczył byś ze złowienie miętusa to żadna magia Usmiech
Odpowiedz
#20
Fajne rybki , gratulacje.
Odpowiedz
Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.