Shrap-Drakers Fishing Forum
Bezpieczny lód
#21
(19-11-2012, 15:30)Bizonik napisał(a): Dobrze wiem juz ze kolce są potrzebne, co jeszcze.

Ogrzewacze do rak tez sie przydaja, zwlaszcza jak lowisz na mormyche. Ja przetestowalem rozne modele; Zippo na benzyne, na wklady weglowe i woreczki Hot Hands i bezapelacyjnie najlepsze sa Hot Hands. Odpalasz je powietrzem, wkladasz do kieszeni i grzeja kolo 6 godzin.
Odpowiedz
#22
Andrzej, możesz podrzucić jakiegoślinka z tymi Hot Hands Prosi Zmieści się to w rękawiczce na środku dłoni?

Zippo się Tobie sprawdziły? Pytam się bo chciałem kupić ogrzewacz na benzynę ale skoro radzisz Hot Hands to w czym konkretnie one lepiej się sprawdzają od ogrzewaczy benzynowych?

Odpowiedz
#23
(20-11-2012, 18:37)domin napisał(a): Andrzej, możesz podrzucić jakiegoślinka z tymi Hot Hands Prosi Zmieści się to w rękawiczce na środku dłoni?

Zippo się Tobie sprawdziły? Pytam się bo chciałem kupić ogrzewacz na benzynę ale skoro radzisz Hot Hands to w czym konkretnie one lepiej się sprawdzają od ogrzewaczy benzynowych?

Mowisz masz.
http://www.traperzy.pl/hot-hands-ogrzewacze-p-59.html
W rekawiczce tez sie zmiesci. Problem z Zippo jest taki ze 1) grzeja mocno ale krotko max 10 minut 2) trzeba tachac benzyne wiec rece latwo pobrudzic a wtedy z bran okoni nici i 3) jak jest niska temeratura i wiatr to odpalenie ogrzewacza Zippo nie jest takie banalne
Odpowiedz
#24
Dzięki Andrew Okok

Pokuszę się na Hot Hands.
Odpowiedz
#25
Czyli podsumowując potrzeba:
Kolce do lodu
Piezchnia
mocna lina
I bezpiecznie możemy wejść na lod przy 12cm
Dodatkowo
ogrzewacz rak
Jakieś siedzisko
Izolator pod buty
Odpowiedz
#26
do jakiej grubosci lodu komfortowo posługujecie sie piezchnia?
Odpowiedz
#27
(23-11-2012, 23:18)damian_ napisał(a): do jakiej grubosci lodu komfortowo posługujecie sie piezchnia?
Raczej nie wielkiejBezradny ale urządzenie to gwarantuje że nie wejdziesz na zbyt cienki lód.Oczywiście jak będziesz pukał łomem przed sobą idąc pierwszy raz Pfftt. Kułem kiedyś 70 cm lodu i po dwóch dziurach miałem dość Haha. Świder jest wygodniejszy w użyciu a pierzchnia poza bezpieczeństwem ma jeszcze jedną zaletę.Podobno dźwięk kucia lodu zwabia ryby Mysli.

Odpowiedz
#28
Przy takim lodzie jak Krzysiu piszesz, to pewnie średnica na górze miała z 0,5m Haha
Pierzchnia do 15 cm jeszcze ma sens, ale potem to już zwyczajnie męka.
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#29
Nie do końca prawda z grubością lodu przy robieniu otworów z użyciem pierzchni.Wszystko zależy od kształtu ostrza i zdolności fizycznych kującego.
Odpowiedz
#30
Wiadome, ale i tak nie jest to robienie przerębli tak jak świdrem.
Dobry świder to podstawa.
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.