Shrap-Drakers Fishing Forum
Bezpieczny lód
#11
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie Haha ale od siebie podkreślił bym to że lód na jeziorach i starorzeczach to zupełnie inna bajka niż lód na rzece . Osobiście zdarzało mi się " przeskakiwać " Narew na biegówkach po lodzie który przebijał kijek od nart Boisie ( ale wtedy jeszcze nie miałem dzieci ) Teraz na pewno bym się na to nie odważył Boisie ( Mysli ostatnie należy czytać jako - chociaż w tej kwestii nie był bym taki bezmyślny Haha )
Odpowiedz
#12
(19-11-2012, 09:55)moczykij napisał(a): Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie Haha ale od siebie podkreślił bym to że lód na jeziorach i starorzeczach to zupełnie inna bajka niż lód na rzece .
W jeziorach występują "bijące" źródła nad którymi lód albo nie zamarza albo jest bardzo cienki i tak musiało być również w przypadku który opisałem wyżej.Musiało tam być źródło, bo zmiana grubości z 70 cm do dwóch nie była spowodowana samym prądem rzeki.

Odpowiedz
#13
Dodam jeszcze że na rzece pod lód +- 50 cm kiedy poziom rzeki spadł . Można wpaść momentalnie Krzyk u mnie na jego strukturę mówi się kasza ... Osobiście nie zastanawiam się nad względami bezpieczeństwa na wodzie Glupek Z lodu nie łowię ale przemierzam po nim sporo kilometrów zimą ( pieszo na nartach i rowerem ) Naprawdę czuje przed nim respekt !
Odpowiedz
#14
No właśnie i tu zaczyna się kolejny temat. Jaki sprzęt potrzebujemy na tym lodzie. Na wodzie nie ma problemu a zima na lodzie.
Odpowiedz
#15
Najwazniejsze sa kolce. Bez kolcow ciezko jest wyjsc z przerebla samemu. Zawsze mam je ze soba na lodzie. Nikomu nie zycze zeby musial ich uzyc ale lepiej je miec a kosztuja grosze http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=1175
Odpowiedz
#16
Dobrze wiem juz ze kolce są potrzebne, co jeszcze.
Gdzie kupić dobra pierzchnie
Odpowiedz
#17
(19-11-2012, 15:30)Bizonik napisał(a): Gdzie kupić dobra pierzchnie
Kiedyś usłyszałem od byłego trenera naszej kadry podlodowej że nie ma dobrych pierzchni w sprzedaży,
jak sobie nie zrobisz z resorówki (chyba) to dupa. Może teraz już robią.
Jeśli chodzi o niespodzianki na lodzie:
Jezioro Dąbrowa Wielka 10 lat temu. Rano mróz ale słyszymy że coś burczy na lodzie. Okazało się że rybacy pod ośrodkiem ciągną niewód a burczą agregaty wyciągające sieci. 400-500m od rybaków wiercimy przeręble-lód ok. pół metra a mało tego to widzieliśmy jak traktor z przyczepą wjechał żeby zabrać sieci, ryby i agregaty więc spoko.
Idziemy sobie z kolegą w strone niedużej wyspy, na szczęścią On taki bardziej waga kogucia i staje w pewnym momencie i ja idąc za nim kilka metrów słyszę sp....j , co też zrobiłem. Kolega się powoli wycofał bo okazało się że lód pod nim zaczął się uginać, nawet nie trzeszczał, po prostu się uginał a jak odgarnął nogą cienką warstwę śniegu zobaczył kilka metrów pod sobą dno bo lód był jak szyba. Cofneliśmy się kilkanaście metrów i świdrem delikatnie wywierciliśmy dziurę- było ok. 5-6cm lodu, tam nie łowiliśmy.
Prawdopodobnie podziemne źródła lub oparzeliska.

Odpowiedz
#18
No dobrze to skoro się nie da kupić dobrej pierzchni to jak ma wyglądać ta dobra żeby wiedzieć o czym rozmawiać ze ślusarzem.
Odpowiedz
#19
(19-11-2012, 16:14)Bizonik napisał(a): No dobrze to skoro się nie da kupić dobrej pierzchni to jak ma wyglądać ta dobra żeby wiedzieć o czym rozmawiać ze ślusarzem.
Tu nie chodzi o wygląd, tylko materiał zastosowany do jej produkcji- ma być przede wszystkim super twardy, tak jak Saha napisał; najlepszy jest resor.
Odpowiedz
#20
co do pierzchni to tak jak Ci sms'em napisałem Usmiech co do reszty sprzętu to ja zabieram ze sobą zawsze 20 metrów mocnej liny, skrzyneczkę do siedzenia, świder, cedzak to śryzu lodowego i kawałek styropianu (50/50cm) pod stopy ewentualnie kolana gdy "mocniej" skupiam się nad przeręblem Kwadr
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.