Shrap-Drakers Fishing Forum
Poszukuje jeziora obok którego płynie rzeka :)
#1
Witam

wybieram się na urlop i chciałbym spędzić go nad jakimś jeziorem, ale ja lubie też łowic na rzekach.
Także moje pytanie brzmi tak:

poszukuje jeziora ładnego, dającego ukojenie widokami ale zeby w bliskiej okolicy płyneła jakaś rzeczka np; pstrągowa, kleniowo-jaziowa...

oczywiście zeby jezioro jak i rzeczka była rybne/rybna.

poprosze jakies propozycje Usmiech
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#2
Cytat:oczywiście zeby jezioro jak i rzeczka była rybne/rybna.

Prawie nie możliwe, ale coś zaproponuję...Jezyk_oko

Pierwsza moja propozycja to j. Bełdany i rzeka Krutynia. Znajomy byli, ja byłem, moge polecić jezioro i rzeczkę. Jezioro pięknie położone, bardzo rybne, ale trudne technicznie z powodu rynnowego charakteru (może dlatego jeszcze rybne). Z rzeczką latem może być problem ponieważ, jak się domyślasz, to szlak kajakowy. Ale przecież kajaki nie płyną non stop, można tam ciekawie połowić kleni, podobno też pstrążków. Jeżeli wybierzesz dolny odcinek Krutyni to za jednym zamachem opłacisz składkę na jezioro i na rzekę. Jakbyś się zdecydował to dam cynk na najlepsze jeziorowe miejscówki na okonia, sandacza i szczupaka, a jeżeli potrzeba to na białą rybę.

Druga propozycja to j. Maróz i rzeka Marózka. Ciekawa propozycja ze względu na pstrągową rzeczkę, a w jeziorze powinieneś coś dobrego wyhaczyć. Smaczną rybkę możesz kupić lub zjeść w Gosp. Ryb. Szwaderki. Nad Marózem jest ośrodek wypoczynkowy, tam nagrywali jeden z filmów WMH gdzie wystąpił Gutkiewicz. Pokazana jest tam rzeczka i jezioro.

Warto wieczorem przejrzeć neta i oferty z Warmii i Mazur, małych rzeczek jest dużo, powinieneś coś znaleźć. Proponuję jeszcze poszukać czegoś w okolicach j. Litygajno - bardzo ładna okolica.

Jeżeli szukasz czegoś spokojniejszego to polecam jeszcze j. Skok koło Bobrówkowa. Malutkie, leśne jeziorko, obok znane wielu turystom pole namiotowe, piękne lasy, a obok rzeka Gracianka - trochę bagnista, ale wędkarzowi przecież nic nie przeszkadza.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#3
Proponuję jezioro Maróz. Jest nad nim kilka ośrodków, ale ja preferuję "Wiatraki" http://www.wiatraki.com/
Jezioro Maróz to typowe jezioro rynnowe-polodowcowe. Spora populacją ładnego okonia, leszcza. Jest lin, piękna płoć, sieja, sielawa i co ciekawe troć jeziorowa. Mój ojciec złowił 2 sztuki około 60cm a jedna torpeda robiła co chciała i wkońcu zdemolowała zestaw(dość mocny swoją drogą). Przez jezioro przepływa rzeczka Marózka. Kiedyś była w niej spora populacja pstrąga potokowego, obecnie w większości zastąpił ją kleń, ale kropki nadal się trafiają. Rzeka płynie w głębokim wąwozie w bardzo malowniczych "okolicznościach przyrody"- naprawdę można się zakochać.
Plusem jest dość niedaleka odległość bo to około 180km od Warszawy, są to okolice Olsztynka(przy trasie krajowej nr 7).

eDIT:
Widzę, że Salmo zbnamy te same rejony. Jako dodatkowy plus tej miejscówki:
niedaleko w lesie jest piękne całkiem spore leśne jeziorko "Łepek"(oficjalnie Maróz Mały). Nie ma w jego okolicy żadnych siedzib ludzkich i jest tam całkiem fajny rybostan. Zwłaszcza grubaśne liny.
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#4
Kilka zdjęć Bełdan. Pozostałych wód nie mam uwiecznionych na fotografii - jak tam byłem to nie miałem aparatu albo nie myślało się o robieniu zdjęć.

Bełdany są otoczone lasami, woda urozmaicona, tarpany po śniardwiańskiej stronie jeziora. Ja się zakochałem, nie wiem jak inni, którzy bywali w tamtych okolicach.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#5
Panowie czytałem cały wieczór w pracy o tym jeziorze MARÓZ

znalazłem jakieś forum i pisali że jezioro juz tylko widnieje jako jezioro a nie łowisko, bo kłusole i gospodarstwo rybne prawie wytępiło ryby w tym zbiorniku.
Korci mnie te jezioro i to bardzo ale nie chciałbym siedziec i sie nudzic Usmiech są tam jakieś atrakcje do zwiedzania : tak zeby moja lepsza połowa miała zajęcie Usmiech wiecie jak to kobiety narzekaja na bark zajęcia Usmiech
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#6
Wokoło Maróza z ciekawszych atrakcji to chyba jedynie Olsztynek, a dalej Olsztyn albo Nidzica, ale to już kawał drogi. Bełdany leżą kilkanaście kilometrów od Mikołajek, niedaleko jest też Ruciane Nida. Są jeszcze ośrodki nad jeziorem z różnymi atrakcjami w Piaskach, Wygrynach i Kamieniu. Wspomniane wcześniej tarpany, jezioro Łuknajno (rezerwat łabędzia niemego - UNESCO) z wieżami widokowymi, za połączeniem Śniardw i Łuknajna jest Gospoda, bardzo smaczne obiadki. Już nie piszę o pięknych terenach z mnóstwem jezior o różnym charakterze. Na dłuższy urlop jak znalazł.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#7
(15-06-2010, 10:37)Salmo_Salar napisał(a):
Cytat:oczywiście zeby jezioro jak i rzeczka była rybne/rybna.
Prawie nie możliwe, ale coś zaproponuję...Jezyk_oko
Ale Ty masz wymagania,ładnie i rybnieDokuczaczczy będzie rybnie to troche wątpię ale masz Zyzdroje Mały z Dużym i Krutynie.Większe krąpie i płotki masz szanse w rzeczce złowić niż w jeziorze.
Jez.Mokre i ośrodek w Cierzpiętach a naprzeciwko kawałek Krutyni a za jez.Krutyńskim bardzo ładny kawałek rzeczki z bardzo dużą ilością kajaków i łódek z turystami.Albo Babięta i znowu Krutynia.
A może Zelwa i niedaleka Marycha (rzekaDokuczaczżebyś se nie myśał)
a z tamtąd to już i do Wilna rzut kamieniem.Cisza,spokój i piękne lasy.
Odpowiedz
#8
@superKRYSTEK co do wyrybienia tego jeziora to nie jest do końca prawda. Nie powiem bo pod koniec lat 90tych było tam dużo lepiej z rybami, ale nadal daje się ładnie połowić, tylko nie jest to proste jezioro i opinie o tym, że kłusole wybrali ryby do dna pochodzą od osób, które zwyczajnie nie potrafiły tam łowić, albo trafiły na słaby okres żerowania. Moi rodzice mają w ośrodku Wiatraki swoją przyczepę kampingową i są tam średnio co 2 tygodnie na weekend i zdarzają się takei przypadki jak np ostatnia sobota i niedziela, że nic nie brało, ale tydzień wcześniej ojciec połowił sporo ładnych okoni na żywca i około 2 kilogramową troć jeziorową na obrotówkę.
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#9
To gdzie w końcu byłeś??

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#10
Witaj Salmo_Salar

Byłem w Spychowie na jeziorem o tej samej nazwie.

Szczerze nie polecam.
Jezioro - łowisko płytkie, u wloty i wylotu rzeki Krutynia woda ma zaledwie 40cm głębokości i taka płytka woda sięga w głąb jeziora na odległość około 50m. Potem robi się powoli głębiej, jak się dowiedziałem to max głębokość 7m od strony Spychowa. Niestety ale tylko połowiłem okoni u wejścia rzeki Krutyni, garbuski brały tylko na obrotówkę nr1 koloru złotego z naklejką holograficzną tego samego koloru. Nastawiłem na rzekę i klenie ale niestety tylko same okonie i wzdręgi w niej widziałem. Miejscowi mówili że są też szczupaki które wpłyneły z jezior ale ja nie złapałem ani jednego. Ogólnie urlop udany ale pod względem wypoczynku, bo pod względem wędkarskim to klapa.
Nie polecam spędzana tam urlopu, atrakcji do zwiedzania tam nie ma, tylko trzeba wszędzie autem jeździć, np; do Kadzidłowa mozna jechać i jest tam piękny rezerwat dzikich zwierząt żyjących w polskich lasach.
Wszędzie daleko Usmiech

Następny urlop będę planował z półrocznym wyprzedzeniem Usmiech

pozdrawiam

ps; winę za wybranie tego miejsca zwalam na moja babę Usmiech zaraza jedna Usmiech
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rzeka Jeziorka andrew 56 83.726 20-12-2016, 13:42
Ostatni post: pawcio
  Rzeka Wel gusto 10 18.502 06-08-2014, 19:36
Ostatni post: prezes
  Rzeka Bug okolica Dubienki. Puzio 14 16.479 16-10-2012, 15:09
Ostatni post: przem
  rzeka bystrzyca- kraina pstrąga i lipienia trociu 1 5.422 29-09-2011, 07:28
Ostatni post: morouk
Wink Rzeka Pasłęka adam-z82 12 15.580 15-04-2011, 15:36
Ostatni post: Salmo_Salar
  rzeka Bug Adike 2 5.384 17-11-2010, 16:56
Ostatni post: Adike
  Jeziora Łajskie i Kośno Robson 0 4.588 24-04-2009, 09:17
Ostatni post: Robson


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.