Shrap-Drakers Fishing Forum
Rzeka Jeziorka
#1
Poniewaz wczoraj z inicjatywy Krzyka mielismy mini-spotkanie nad Jeziorka a takze poniewaz nie ma watku dotyczacego tej urokliwej rzeczki nad ktora czasami lowie zakladam nowy watek.

Wiedzac o tym ze na Wisle woda szybko podnosi sie wyskoczylismy z Krzykiem, i Galienim nad Jeziorke w okolicach Jazgarzewa pobiegac za kleniojaziami. Lowilismy juz poprzednio na roznych odcinkach rzeki ale ta czesc rzeki byla dla nas dziewicza.

Czekajac na przyjazd Tymona na pierwszej miejscowce tuz za mostem zacinam pierwszego klenia w sezonie na Invadera 4S BGH. Ryba niewymairowa ale jak kazda pierwsza w sezonie cieszy.

Kolo 8.00 dojechal Tymon i w czworke skierowalismy sie w dol rzeki obrzucajac co ciekawsze miejscowki, cieszac oczy oznakami wiosny, planujac kolejne wypady, dyskutujac o przynetach, rybach i zyciu. Jeziorka w Jazgarzewie jest duzo ciekawsza niz ta z uregulowanego ujscia do Wisly. Jak widac mam nadzieje na zalaczonych zdjeciach Jeziorka na tym odcinku jest bystra, meandrujaca, pelna zwalonych drzew, prostek, rynienek i oberwanych burt. Ryby nie byly zainteresowane naszymi przynetami ale ten odcinek Jeziorki jest wprost stworzony do lowienia klenia na smuzaki w cieplejszych miesiacach. Gdy dostalismy informacje o katastrofie przeszla nam ochota na lowienie i wkrotece zaczal siapic deszcz.

Milo bylo spotkac sie nad woda i poznac kolejnego Shrap Drakera.
Odpowiedz
#2
Fajnie, że się spotkaliście. Jak widać na załączonych zdjęciach jeziorka w tych miejscach pięknie meandruje i zachwyca swoim urokiem. Ja łowiłem na Jeziorce tylko w dwóch miejscach - powyżej Głuchowa gdzie próbowałem złowić pstrąga oraz poniżej miejscowości Zawodne, gdzie z powodzeniem polowałem na kaczodzioby. Co więcej ich liczebność mnie zaskoczyła a kolega trafił nawet dwójkę, co w takiej niewielkiej rzeczce robi wrażenie
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#3
Muszę przyznać. Rzeczka wygląda super. Widać było, że woda się obniżyła dość sporo( pięknie widoczne ślady na brzegu). Być może jeszcze się sporo obniży. Nie wiem. Nie znam tej rzeczki, ale wiem, że jeszcze tam zawitam. Wracając z pracy będę miał, gdzie wykąpać wobki.
Dzięki za wspaniałe spotkanko i przepraszam za spore spóźnienie Smutny
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#4
@andrew

super foty

łowiłem w tym sezonie na Jeziorce w okolicy Grójca.
Niestety ale z rybkami nie mieliśmy kontaktu ale sama rzeczka ma swój urok.
Kilka fotek mam :
    Bliskie spotkanie przyziemne Usmiech

   
   
   
   
   
BARDZO PRZEPRASZAM ALE OMYŁKOWO DODAŁEM TEŻ FOTKI Z RAWKI które już zostały usunięteOkok
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#5
bardzo fajne foty Krystek. Ganiales taam za pstragiem?
Odpowiedz
#6
Panowie, jak widać z Waszych fotek - śliczna rzeczka!
Ja do niej mam bardzo blisko, ale.... przez Wisłę, niestetyHaha!
Więc jedyne co z Jeziorki widziałem to spływając pontonem samo ujście!
A jak ona jest głęboka?
Czy przy niżówce na Wiśle jest tam troche wody, czy tylko wiosnąBezradny?
Odpowiedz
#7
Myślę, że na tym odcinku co byliśmy, przy tych powalonych drzewach powinny być piękne dołki. Naprawdę woda super i wiem, że przy bardziej zielonym krajobrazie będzie naprawdę wielka szansa na rybcie Usmiech
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#8
ALE WPADKA, OMYŁKOWO DODAŁEM FOTKI Z RAWKI NA KTÓREJ TEZ BYŁEM OWEGO DNIA

Co do jeziorki to nastawiony byłem z kolega na pstrąga, niestety brak kontaktu z rybą.
Woda miała różną głębokość, zakręty rzeczki były głębokie na 1,5m może więcej, na prostkach widać było wyraźnie dno i woda siegała może 0,5m.
Ogólnie woda ciekawa, dołki, przeszkody w wodzie w postaci drzew.
Nurcik daje się odczuc na kiju stosując woblerki.

@andrew
a jak woda na twoim/waszym odcinku ?
ciekawe miejsca?
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#9
Przy nizowce na Wisle odcinek przyujsciowy jest plytki i zarosniety. Od mostu w Konstancinie na ulicy Mirkowskiej Jeziorka jest calkowicie uregulowana. Jedyne ciekawe miejsce to ujscie z mostem w Oborkach oraz skrzyzowanie Jeziorki i Wilanowki gdzie znajduje sie prog wodny. Teoretycznie ponizej progu powinna znajdowac sie wiosna biala ryba i nie tylko biala ryba wchodzaca z Wisly ale mi nie udaje sie jej namierzyc na spina. Przy normalnym stanie wody czyli tam 200cm na wodowskazie w Warszawie na odcinku ponizej produ w oborkach jest do max 1.5m wody.

Poniewaz na Jeziorce znajduje sie jaz w Konstancinie oraz szereg zbiornikow wodnych w okolicach Zalesia Gornego stan wody na rzece powyzej Konstancina jest niezalezny od wahan poziomu Wisly.
Odpowiedz
#10
I ja chciałem podziękować chłopakom za wspólne wędkowanie i mile spędzony czas. niestety przerwany przez dramatyczne wieści, które odebrały nam chęci do dalszego łowienia.Jeziorka to urokliwa rzeczka z niesamowitymi ostojami dla ryb i posiadająca podobno całkiem niezłe rybki w swych odmętach.Jednak to woda dla prawdziwych twardzieli, istny poligon uczący spiningistę bezszelestnego podchodzenia do wody, metod krycia się przed wzrokiem ryby i bezgłośnego podawania przynęty.Bez zachowania daleko idącej ostrożności sukcesów nie należy się raczej spodziewać.
Popatrzyłem trochę jak łowią Drakersi i już wiem że w Bolęcinie będzie zachowany wysoki poziom lekkiego spiningu.Mam nadzieję ze w niedługim czasie spotkamy się w większym gronie nad większą rzeczką, bo Jeziorka raczej na większe zloty się nie nadaje.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rzeka Wel gusto 10 18.502 06-08-2014, 19:36
Ostatni post: prezes
  Rzeka Bug okolica Dubienki. Puzio 14 16.479 16-10-2012, 15:09
Ostatni post: przem
  rzeka bystrzyca- kraina pstrąga i lipienia trociu 1 5.422 29-09-2011, 07:28
Ostatni post: morouk
Wink Rzeka Pasłęka adam-z82 12 15.580 15-04-2011, 15:36
Ostatni post: Salmo_Salar
  rzeka Bug Adike 2 5.384 17-11-2010, 16:56
Ostatni post: Adike
  Poszukuje jeziora obok którego płynie rzeka :) Krystek 11 14.145 08-08-2010, 17:46
Ostatni post: sacha


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.