Shrap-Drakers Fishing Forum
Kilka pytań początkującego.
#21
Popróbuj na małe woblerki, gumki bym sobie odpuścił. Powodzenia Usmiech
Odpowiedz
#22
(25-03-2014, 05:46)pioo napisał(a): Popróbuj na małe woblerki, gumki bym sobie odpuścił. Powodzenia Usmiech

ewentualnie bocznego troka
Odpowiedz
#23
(25-03-2014, 08:37)sajdol napisał(a):
(25-03-2014, 05:46)pioo napisał(a): Popróbuj na małe woblerki, gumki bym sobie odpuścił. Powodzenia Usmiech

ewentualnie bocznego troka

Małe woblerki i bocznego troka bym jednak radził odpuścić, piszę poważnie. Wiem że woblerki są skuteczne, z opowieści i z tego co czytam na forum ale ja ich w ogóle nie używam. Boczny trok moim zdaniem jest bardzo skuteczny ale jesienią i latem gdzie jest zielsko, o tej porze wiosną moim zdaniem najskuteczniejszym sposobem na złowienie okonia ( bo je mam na myśli) jest twisterek taki do 2,5cm bardzo wolno prowadzony. Jeśli nastawiasz się na jazia/klenia to już podanie woblerka zwiększy o wiele szanse na ich złowienie niż łowiąc na gumę.

Jednak ile łowisk i wędkarzy tyle sposobów i na "swojej" wodzie musisz opracować swoją technikę. Ja w niedzielę też bez kontaktu, a dziś kumpel był i mimo silnego wiatru złowił kilka okoni (do 25cm).
Odpowiedz
#24
(19-03-2014, 20:02)silurus47 napisał(a):
(16-03-2014, 18:52)spining napisał(a): Stosunkowo mało zaczepów a jak na kanale się nic nie zadzieje to na Samicę można podejść i przetestować czy tam pasiaste nie weszły

Na Samicy "na bank" buszują szczupaki, i to od początku marca, jak co roku. O pasiakach nic nie wiem bo spinningować zaczynam na przełomie kwiecień/maj.

A to nie polecam. Nie należy im zakłócać spokoju. Ja na KŻ i Samicę zaglądam od listopada do grudnia no z racji pogody byłem i w styczniu - właśnie tam się pasiaki wtedy pochowały .
Odpowiedz
#25
@spining
Okok
Odpowiedz
#26
(24-03-2014, 21:54)peterek napisał(a): No niestety, chciałbym się pochwalić fotką pierwszej ryby na spinning ale żadna się nie trafiła Usmiech
Sobota nad Wisłą od 5 rano, niedziela nad Jeziorką od 5 rano i niestety żadnego brania Smutny

A ja jeszcze raz spróbuję Cię namówić do rozpoczęcia sezonu spinningowego dopiero od maja. A wiesz dlaczego? Bo zwyczajnie do nauki spinningu to jest o wiele lepszy czas niż marzec. W marcu czy kwietniu masz do wyboru praktycznie tylko dość trudne ryby (jaź, kleń), ewentualnie chimeryczne okonie, do tego często na mętnawej, podwyższonej wodzie. Natomiast w maju masz już o wiele łatwiejsze bolenie i szczupakiHejka Szczególnie te pierwsze, żerując widowiskowo, potrafią dodatkowego pozytywnego bodźca dodać...Usmiech

A teraz, wczesną wiosną, skoro masz doświadczenie gruntowe - ciesz się rozkwitem przyrody i łów kolorowe rybki spokojnego żeru. Jak ja np. w ostatnią niedzielęOkok

   
   
   
Odpowiedz
#27
(25-03-2014, 16:53)Paweł napisał(a):
(24-03-2014, 21:54)peterek napisał(a): No niestety, chciałbym się pochwalić fotką pierwszej ryby na spinning ale żadna się nie trafiła Usmiech
Sobota nad Wisłą od 5 rano, niedziela nad Jeziorką od 5 rano i niestety żadnego brania Smutny

A ja jeszcze raz spróbuję Cię namówić do rozpoczęcia sezonu spinningowego dopiero od maja. A wiesz dlaczego? Bo zwyczajnie do nauki spinningu to jest o wiele lepszy czas niż marzec. W marcu czy kwietniu masz do wyboru praktycznie tylko dość trudne ryby (jaź, kleń), ewentualnie chimeryczne okonie, do tego często na mętnawej, podwyższonej wodzie. Natomiast w maju masz już o wiele łatwiejsze bolenie i szczupakiHejka Szczególnie te pierwsze, żerując widowiskowo, potrafią dodatkowego pozytywnego bodźca dodać...Usmiech

A teraz, wczesną wiosną, skoro masz doświadczenie gruntowe - ciesz się rozkwitem przyrody i łów kolorowe rybki spokojnego żeru. Jak ja np. w ostatnią niedzielęOkok

O to to, takie piękne płocie ostatnio widziałem jak łowili.
Graty Pawle i aż zazdroszczę połowu, ja zawzinam się na ten spinning i pasiaki a mogę usiąść i połowić tak piękne rybki przy okazji pooglądać otoczenie.
Odpowiedz
#28
Dla mnie spinning wczesnowiosenny ma całkiem inne zastosowanie. Otóż służy głównie do namierzenia... ciekawych miejscówek pod zasiadki spławikowo-gruntowe (żeby nie było, że szwędam się bez celu)Usmiech
W sobotę zrobiłem sobie ze spinem "Tour de Trzy Rzeki" Haha : Wkra, Narew i WisłaHura

Powietrza złapałem, spinem szybko się znudziłem, fajne miejscówki namierzyłemHejka

   
   
   
   
Odpowiedz
#29
(25-03-2014, 18:52)Paweł napisał(a): Dla mnie spinning wczesnowiosenny ma całkiem inne zastosowanie. Otóż służy głównie do namierzenia... ciekawych miejscówek pod zasiadki spławikowo-gruntowe (żeby nie było, że szwędam się bez celu)Usmiech
W sobotę zrobiłem sobie ze spinem "Tour de Trzy Rzeki" Haha : Wkra, Narew i WisłaHura

Powietrza złapałem, spinem szybko się znudziłem, fajne miejscówki namierzyłemHejka

"Tour de Trzy Rzeki" ROTFL, dobre Okok.
Jeśli śledzisz temat o wieściach znad Narwi to pewnie widziałeś że my też nie próżnujemy z szukaniem, problem z tym że tych miejsc zrobiło się już naprawdę dużo a do dopiero poszukiwania nad Narwią a w planach jest jeszcze Wkra i Orzyc. Dziś zrobiliśmy kawałek nad Pełtą, strasznie przybrała i wszystkie jej "dorzecza" są bardzo wezbrane a na polach jest jeszcze mnóstwo wody do spłynięcia. Ryb nie widzieliśmy ani nie łowiliśmy, od znajomych mieszkających nad tą rzeczką słyszałem jednak że brały już bardzo ładnie płocie, niestety po przyborze kakaowej wody brania ustały. Pełtę ze względu jej wielkości i rybności pozostawimy w spokoju, ale już Orzyc i Wkrę zaatakuję nie jeden raz Oczko.

PS: kiedyś sezon zaczynałem z 1 maja, w tym roku 2 stycznia bo zeszły opuściłem czego cały czas żałuję.
Odpowiedz
#30
(25-03-2014, 19:05)Marcin napisał(a): Jeśli śledzisz temat o wieściach znad Narwi to pewnie widziałeś że my też nie próżnujemy z szukaniem

Ślędzę, śledzę i podziwiam Wasz upór i pasję, zwłaszcza Marty oczywiścieKwiatek
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.