Shrap-Drakers Fishing Forum
Debata o pływadłach silnikach i slizgu czyli wszystko i nic
#21
(10-05-2013, 22:58)artur napisał(a): Jeśli już chodzi o ślizg, to przy sprzyjających warunkach może go osiągnąć każdy przedmiot. Puszczał ktoś "kaczki" kamieniem? moment gdy kamień dotykając tafli nie tonie a odbija się od niej to namiastka ślizgu właśnie.

Nie podniecaj się tak... Rzucając kamień nadajesz mu już znaczną prędkość... Ale mało tego... Jak ten kamień rzucisz pod złym kątem tzw. kaczek nie będzie...Pfftt pomijając to, że kamień musi mieć odpowiedni "wyląd"Usmiech A Rubiana nie znam i nigdy o nim nie słyszałem. Sądząc po oznaczeniu ma to zapewne +9m więc na polskie warunki nie za bardzo...? Porty mamy na Mazurach za małe do takich jednostek... Poza tym to jest forum wędkarskie, a nie żeglarskie. DobranocPfftt
Odpowiedz
#22
Ja tylko, w kontekście pontonu który niby nie może płynąć w ślizgu, odpowiedziałem koledze iż prawie każdą jednostką pływającą da się to osiągnąć przy sprzyjających warunkach. Ty, kolego poddałeś to w wątpliwość więc temat ciut zboczyłKwadr Przestaje już żeglować, wracam do wędkowaniaKwadr I dla Ciebie dobrej nocy.
Odpowiedz
#23
no wciąż czekamy na fotki prawdziwego ślizgu od kolegi @banity. Lubiłem zaglądać w ten temat Pfftt[/align]
Odpowiedz
#24
Spokojnie - musi przeglądnąć przynajmniej 50 000 zdjęć ....
Odpowiedz
#25
(11-05-2013, 20:27)okonhel napisał(a): Spokojnie - musi przeglądnąć przynajmniej 50 000 zdjęć ....

hehehe.

czy Ty może prowadzisz te Rib'y na Bałtyku? (tak wywnioskowałem z postów) Pływałem kiedyś czymś takim i muszę przyznać, że przyspieszeniu na wyjściu z portu jest zajebiste !! Podobno spalanie na pełnym otwarciu przepustnic sięga 160 l/h !! Ale radocha na całego Usmiech
Odpowiedz
#26
Przepraszam Panowie trochę mnie poniosło,
Odpowiedz
#27
Peter - to nie ja - ja pływam na RIB-ach w pracy. RIB-y w Helu prowadzi mój kolega w tym jeden 2x300KM.
Odpowiedz
#28
ja mam ponton dl 315cm z paweza do silnika i jak plywam sam to plyne w slizgu na 4 konnym silniku mercurego. Dodam ze prekosc oscyluje w granicach 20/25 km.
Odpowiedz
#29
W zeszlym tygodniu testowalismy ponton 320 z silnikiem 15 km , w jedna osobe niecale 40km/h wg bardzo dobrego gps , ponton ledwo dotyka wody.
Odpowiedz
#30
Te testy, to moze w Pułtusku w piatek Usmiech
Jeśli tak to się mijaliśmy.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Silnik ja mu gaz a on nic... patryk93 40 34.911 29-12-2011, 21:20
Ostatni post: patryk93
  Łódka zimą czyli co zrobić żeby na wiosne nie było niespodzianek Bizonik 5 14.682 04-04-2011, 15:51
Ostatni post: Bizonik


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.