Shrap-Drakers Fishing Forum
Wędka na sandacze
#21
Na rzeczny opad (duze gumy) mam:
GS Monstera (230 cm do 35g) i leci wszystko: 6" nawet na 35g. Ale znowu ładuje sie dopiero przy ok 18-20g plus guma 4". Mniejszego nie "wystrzeli" ładnie. Na dupce dołożyłem gumowa gulalke - wygodnie zlapac przy rzucie i jest sie jak zaprzeć w razie co.

Do tego Slammer 360 i nic nie leci na pysk.

Ten zestaw polecam każdemu. Jest nawet tak zgrany (przypadkowo) ze jak spadają spirale z kolowrotka przy rzucie to przez pierwsza przelotke tak sie wpasowują ze nic sie nie tłumi. Podobnie przy nawoju - rotor zakreśla pełne koło po całym obrysie pierwszej przelotki.

Kij wytrzymuje sprzęgło na maxa z tego kolowrotka - bodajże jest to 5 kg (nawet przy "pikowaniu" pionowo pod lodz gdzie kąt jest dosyć niekorzystny dla wedki).
Odpowiedz
#22
Mial ktos z szanownych kolegów cos takiego w łapkach Mikado Nihonto TT Zander 260/22 (eva)
co o tym sądzicie.
Odpowiedz
#23
Ja miałem plecionke nihonto która trzymała 1/3 tego co na opakowaniu podano
Odpowiedz
#24
Ogólnie mikado straciło teraz jakość i wpływy na rynku. To nie jest już to co kiedyś - inne firmy wystrzeliły zdecydowanie do przodu a Mikado zostało na przełomie lat 90 i 00.
Co do Cormmorana (i całej grupy czyli niestety również Daiwy) to istnieje jeden, ale ogromny problem. W polsce nie ma zorganizowanego głównego przedstawicielstwa serwisu itp. Do Naszego kraju przyjeżdżają maks dwa transporty artykułów na rok (chyba że sprzedawca sam pofatygował się zagranicę i się zaopatrzył). Każdy skuteczny "serwis" tych produktów zależy od dobrej woli sprzedawcy, którzy najczęściej wymieniają na nowy sprzęt w ramach dobrych relacji z klientami. Czasami bywa też tak, że dają sprzęt do zaprzyjaźnionych rzemieślników, z którymi mają wspólny interes.
Jeśli nie chcą się bawić to wysyłają uszkodzoną rzecz do pojedynczych ludzi rozprowadzających ten sprzęt po Polsce. I na tym etapie utyka. Ewentualnie później wyślą uszkodzony sprzęt do Niemiec, a podróż i czekanie na (w większości przypadków) negatywną odpowiedz trwa bardzo długo.
Niestety przekonałem się na własnej skórze działanie tego systemu (serwis skrzynki Cormmorana - ewidentna wada fabryczna, oraz multiplikatora Daiwy - szybciej części przypłynęły z USA niż ktokolwiek zająć się tą sprawą w Europie). Pomimo, że trafiają się fajne sprzęty z grupy Cormmoran to zastanowię się kilkukrotnie zanim je kupię. W szczególności coś droższego.
Więc zanim kupicie sobie drogi kołowrotek lub wędkę to zapytajcie się w sklepie jakie są warunki gwarancji i czy z tą firmą dobrze układa się współpraca pozakupowa.
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz
#25
(06-01-2015, 20:05)walkor napisał(a): Ogólnie mikado straciło teraz jakość i wpływy na rynku. To nie jest już to co kiedyś - inne firmy wystrzeliły zdecydowanie do przodu a Mikado zostało na przełomie lat 90 i 00.

Podzielam.
Odpowiedz
#26
a Konger WC zander - co powiecie
Odpowiedz
#27
z tymi sandaczowymi kijami to tak naprawdę jest tak, że jak jakiś komuś się spodoba (dobrze bedzie w ręce leżał) i będzie posyłał przynęty pod pysk BIORĄCYCH sandaczy to ... nawet kluska będzie dobra:-)

np na bugu nigdy nie złowiłem sandacza pstrykającego ;-) lądowałem tylko te (99,9% brań) które poprostu WALIŁY w gumę jak czołg lub ją zasysały na dwa razy;-)

Odpowiedz
#28
(07-01-2015, 14:17)zander napisał(a): z tymi sandaczowymi kijami to tak naprawdę jest tak, że jak jakiś komuś się spodoba (dobrze bedzie w ręce leżał) i będzie posyłał przynęty pod pysk BIORĄCYCH sandaczy to ... nawet kluska będzie dobra:-)

np na bugu nigdy nie złowiłem sandacza pstrykającego ;-) lądowałem tylko te (99,9% brań) które poprostu WALIŁY w gumę jak czołg lub ją zasysały na dwa razy;-)

No wlasnie. Je lowie sandacze drugi rok tak na 100%. Nie mialem jeszcze tzw pstryka. Jak jest pstryk to taki ze wedke wyrywa z lapy. Wedke mam sztywna bo czekam na te pstryki. Czasami jak z kims gadam zdatza sie nie zaciąć. Sztuką jest je namierzyc. Jak je namierzam to wiecej jak pewne ze zawsze cos wpada. Dla mnie sandacz to ryba stadna
Odpowiedz
#29
Zander, Pietrek... aż dziwne Pfftt Mi znowu raczej rzadko się zdarza walnięcie jak czołg (chyba że na wobka, ale to inna bajka), zazwyczaj właśnie są to pstryki, czasami może mocniejsze... największe sandacze zacięte to były baaardzo delikatne pstryczki, a im mniejszy sandacz tym mocniej pstrykał Usmiech

Ale wracając do tematu wędki, to tak czytam i czytam... i najwięcej racji to ma Zander Usmiech Kij przede wszystkim ma dobrze nam leżeć w ręku, ma pozwalać na pracę przynętą tak jak chcemy bez zbytniego wysiłku. Ja przerobiłem naprawdę sporo wędek łowiąc sandacze i łapałem je na sztywne pały i boleniowe kluchy (mówię tylko o gumach - na wobki to każdy kij dobry, aby nie za twardy). Nie sama wędka łowi trzeba pamiętać. Dobrej jakości plecionka i ostre najlepiej wąskie haki też mają sporo do powiedzenia.

Na ten rok nie wybrałem jeszcze kija (mam taką manię że lubię zmieniać wędki jak rękawiczki Pfftt)... jak coś mi wpadnie w oko to napiszę, ale to pewnie bliżej czerwca dopiero Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#30
(08-01-2015, 07:24)bysior napisał(a): Zander, Pietrek... aż dziwne Pfftt Mi znowu raczej rzadko się zdarza walnięcie jak czołg (chyba że na wobka, ale to inna bajka), zazwyczaj właśnie są to pstryki, czasami może mocniejsze... największe sandacze zacięte to były baaardzo delikatne pstryczki, a im mniejszy sandacz tym mocniej pstrykał Usmiech


Mam podobne odczucia. Im mniejszy sandacz tym mocniej pstryka w gumę.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wędka Dragon MODERATE 2.82 m 2-12g piotrek210771 0 5.960 27-10-2015, 21:31
Ostatni post: piotrek210771
  Wędka na okonia hubert98 16 25.373 28-07-2015, 12:07
Ostatni post: walkor
  wędka do 300pln - prośba o poradę gonzaless 25 27.442 01-08-2014, 20:24
Ostatni post: gonzaless
  Wędka Konger Paladin CX Thekilla 270cm 1-10gr piotrek210771 1 8.968 19-07-2014, 14:09
Ostatni post: hozel79
  Wędka DRAGON X-treme Spinn 28 270cm/6-28g pioo 14 18.130 05-07-2014, 10:00
Ostatni post: czerwcowy0520
  Dobra wędka seryjna czy z pracowni - sandacz maximus36 58 56.201 13-02-2014, 17:10
Ostatni post: Mariano
  Wędka z pracowni Grzechu 29 28.253 29-01-2014, 21:48
Ostatni post: Mariano
  moja pierwsza wędka :) maselinho 11 10.314 29-01-2014, 09:36
Ostatni post: maselinho
  Wędka Savage Gear Titanium Spin 290cm/12-36g piotrek210771 0 3.510 03-01-2014, 22:00
Ostatni post: piotrek210771
  Wędka do opadu erwinnf 10 10.808 19-12-2013, 19:23
Ostatni post: moczykij


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.