Shrap-Drakers Fishing Forum
Szczupak wasze porady
#31
(04-02-2011, 08:20)maselinho napisał(a): Ja na swoim przykładzie też potwierdzę, że prowadzenie jest bardzo ważne. Kiedyś byłem z Rapą i łowiliśmy na te same obrotówki i on w 3h złapał 7 zebatych, a ja jednego, ja prowadziłem dość szybko i wysoko, a Rafał ledwo kręcił korbką i prawie po dnie i różnica była kolosalna. Jak sobie przypominam to zajście to mnie do tej pory trzęsieUsmiech.

Tak,tak, ja też podziwiałem ten sposób prowadzenia przynęty przez Rafała!
Ta Jego technika wygląda mniej więcej tak:
Jak najdalszy rzut, odczekanie aż przynęta opadnie na dno, lewą ręką dwa pokręcenia korbką, następnie tą samą reką bierzemy puszkę piwa, dwa łyki, znowu korbka w rękę...
Długość leżenia przynęty na dnie mozna wydłużyć do trzech łyków...
A prawdziwe sprawdzanie cierpliwości szczupaka odbywa sie podczas otwierania kolejnej puszki...
Pamietajmy, istotne i zasadne w tej technice jest oddawanie jak najdłuższych rzutówOklasky.
A ciebie Michale niech nie trzęsie, poprostu na łódkę więcej czteropaków trzeba braćLuzik
Odpowiedz
#32
Teoria trafnaUsmiech, chętnie się do niej zastosuję, tylko jak zaplanuję kilka takich czteropaków to kto mnie zawiezie na ryby?
(L)
Odpowiedz
#33
Metoda ta doskonale sprawdzała się przy lekkich jerkach i Viento Oczko Nawet puszki nie trzeba odkładać i przy dalekich rzutach można spokojnie dwie osuszyć nim jerk stuknie o burtę Usmiech
Odpowiedz
#34
(04-02-2011, 08:50)Paweł napisał(a): Tak,tak, ja też podziwiałem ten sposób prowadzenia przynęty przez Rafała!
Ta Jego technika wygląda mniej więcej tak:
Jak najdalszy rzut, odczekanie aż przynęta opadnie na dno, lewą ręką dwa pokręcenia korbką, następnie tą samą reką bierzemy puszkę piwa, dwa łyki, znowu korbka w rękę...
Długość leżenia przynęty na dnie mozna wydłużyć do trzech łyków...
A prawdziwe sprawdzanie cierpliwości szczupaka odbywa sie podczas otwierania kolejnej puszki...
Pamietajmy, istotne i zasadne w tej technice jest oddawanie jak najdłuższych rzutówOklasky.
Nie, no metoda która "wymiata" i mnie zachwyca, a niektórzy mówia że przez internet nie nauczę się łowić rybHaha
Odpowiedz
#35
(04-02-2011, 08:49)galieni napisał(a): Koledzy Salmo i jacek bp .kolega Arazy prosił nas o porady w łowieniu szczupaka a nie w odczepianiu przynęt . A po drugie straty muszą być Usmiech

Galieni, a znajdź w mojej wypowiedzi słowo "odczepiacz". Jak znajdziesz masz browara u mnie Figielek Chyba, że na forum znajduję się jakiś inny Salmo... Plotki

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#36
(04-02-2011, 08:50)Paweł napisał(a):
(04-02-2011, 08:20)maselinho napisał(a): Ja na swoim przykładzie też potwierdzę, że prowadzenie jest bardzo ważne. Kiedyś byłem z Rapą i łowiliśmy na te same obrotówki i on w 3h złapał 7 zebatych, a ja jednego, ja prowadziłem dość szybko i wysoko, a Rafał ledwo kręcił korbką i prawie po dnie i różnica była kolosalna. Jak sobie przypominam to zajście to mnie do tej pory trzęsieUsmiech.

Tak,tak, ja też podziwiałem ten sposób prowadzenia przynęty przez Rafała!
Ta Jego technika wygląda mniej więcej tak:
Jak najdalszy rzut, odczekanie aż przynęta opadnie na dno, lewą ręką dwa pokręcenia korbką, następnie tą samą reką bierzemy puszkę piwa, dwa łyki, znowu korbka w rękę...
Długość leżenia przynęty na dnie mozna wydłużyć do trzech łyków...
A prawdziwe sprawdzanie cierpliwości szczupaka odbywa sie podczas otwierania kolejnej puszki...




Pamietajmy, istotne i zasadne w tej technice jest oddawanie jak najdłuższych rzutówOklasky.
A ciebie Michale niech nie trzęsie, poprostu na łódkę więcej czteropaków trzeba braćLuzik




Ta metoda podoba mi się najbardziej !!!!!!!!!!!!!! Usmiech
Odpowiedz
#37
(04-02-2011, 09:36)rapa napisał(a): Metoda ta doskonale sprawdzała się przy lekkich jerkach i Viento Oczko Nawet puszki nie trzeba odkładać

Dokładnie tak! Zestaw lowi a druga ręka ciagle wolna Usmiech. I jak tu nie twierdzić ze casting rządzi Oczko
Odpowiedz
#38
(03-02-2011, 21:34)henryk napisał(a): Są tańsze i zdecydowanie lepsze wirówki od mepsów. Chociaż, nie powiem że meps nie jest łowną blachą. Ale poruszę może nowy wątek, który wielu wędkarzy zapewne denerwuje. Jakie metody macie na uwady???
Rozumiem, że jak ktoś łowi z łódki to podpływa i mniej zrywa ale co jeśli nie ma łódki?? Czy może lepiej zapobiegać, stosując specjalne osłonki na kotwiczkiUsmiech Taki może banalny temat ale myślę, że wiele osób chciało by zasięgnąć z doświadczenia innych wędkarzy.
I znów się z Tobą Henryk zgodzę. Mepps to legenda, niestety już przebrzmiała. (mam na myśli popularne rozmiary 1,2,3, innymi nie łowiłem). Moją ulubioną firmą jest DAM Effzett. Kupiłem kilka obecnie produkowanych meppsów. Aby poprawnie pracowały, musiały przejść tunning u Kamila. Na effzettki walę bez przeróbek, z wynikami.Haha
Odpowiedz
#39
To prawda. Tez mam jedna czarna furie która w ogóle nie startuje nawet w rzece! Z effzetkami, aszminkami czy ondexami to mi sie nigdy nie zdaza. Francuzi nie kontroluja jakości, jadą na legendzie. Jaki tunning strzemiaczka stosujecie?
Odpowiedz
#40
Moje ulubione przynety na szczupaka to gumy firmy salmo albo mans, jednak bardziej lubie salmo moje "kilery" to salmo "demon" zielony z brokatem i czerwony z brokatem bardzo lubie a wlasciwie nie ja tylko szczupaki z moich wod gumy salmo "fatty", z tego typu kolorek srebrny z niebieskim grzbietem i bialy z czarnym grzbietem, posiadam rowniez 2 woblery imitacje szczupaka salmo "pike" te bardzo dobrze sprawdzaja sie jesienia i wiosna obrotowek nie uzywam bo nie lubie ich wedlug mnie nie ma zadnej finezji w lowieniu na nie, uzywam ich tylko do polowu okonia Usmiechsorki za brak polskich znaow brak ich w angielskim laptopie Usmiechpozdro sebkow
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  24 kilowy szczupak i belly boat garbus 34 32.189 12-02-2012, 15:41
Ostatni post: Salmo_Salar
  szczupak z plykiej wody linekmatch 88 62.888 27-10-2011, 06:32
Ostatni post: galieni


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.